Wszystkie drogi prowadzą do Julki

Moda, łyżwiarstwo, przyjaźń... na tle romantycznych przygód.


Powieść dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej etc.
oraz dla tych
młodych duchem

Bohaterki:

Tytułowa Julka - a dlatego tytułowa, bo to dzięki niej poznaje się pozostałe bohaterki i ich perypetie.
Na pozór Julka wydaje się być skoncentrowana na swoich celach, których ma wiele, a każdego dnia ma nowy pomysł na siebie. Jednak, to właśnie ona staje się powierniczką sekretów swoich przyjaciółek bowiem, wykazuje dziś zagubioną umiejętność słuchania drugiego. 


Ciekawą postacią jest zapalona łyżwiarka Weronika Dimitriadze. (W powieści nie mogło zabraknąć wątku łyżwiarskiego).
Weronika, jak wyżej wspomniałam, jest łyżwiarką figurową i przy okazji tej postaci,  można się dowiedzieć wiele o tej wspaniałej dyscyplinie :). Jak również i o tym jak przebiega burzliwa kariera naszej bohaterki. 
  
Dzięki Weronice pojawia się kolejna przyjaciółka Dula (Danusia), która nie mniej jak pozostałe bohaterki poszukuje swojego miejsca na ziemi. Chociaż wydaje się być najbardziej pewna siebie, jak się później okazuje to tylko pozory...
Natomiast Matylda, to znów bliska przyjaciółka Julki. Poznały się we Włoszech, a połączyła je wspólna pasja do projektowania mody.

Opinie o książce:


Slowem malowane.blogspot.com - powieść dla dwudziestolatków ...czytaj więcej

Sztukater.plto powieść pełna radości, optymizmu i dobrego humoru [...] Historia Julki pokaże na czym polega prawdziwa przyjaźń. ...czytaj więcejOpis:

Julia Ambler jest dwudziestoletnią dziewczyną, która zaczyna studia w Mediolanie. Wkrótce potem porzuca naukę na rzecz projektowania mody w jednej z włoskich agencji artystycznych. Wpada w wir wielkiego miasta i bez reszty oddaje się ukochanej pracy. Nieoczekiwanie na jej drodze staje rozrywkowy lekkoduch Marco, który zafascynowany niezwykłą urodą kobiety, zaczyna burzyć precyzyjnie nakreślony plan jej kariery.

Temperament i pewność siebie Julii kontrastowały z jej posturą. Ponadto dbała ona o komfort ciała, dlatego jej skóra była miękka i lśniąca; przypominała jedwab. Sprawa odpowiedniej pielęgnacji ciała była dla Julii na tyle istotna, że często znikała za drzwiami łazienki, poświęcając się bez reszty tej czynności. Balsamy, kremy, żele itp. zajmowały sporo miejsca na jej toaletce, w przeciwieństwie do kolorowych kosmetyków, które w jej mniemaniu nie były aż tak istotne. Julia nie wyobrażała sobie życia bez ciuchów, materiałów, tkanin oraz ich odpowiedniego zestawiania. Stylowe i pomysłowe dobieranie strojów było całym jej światem. We wszystkim czuła się dobrze, czy był to t-shirt, czy garsonka. Ważne było, aby nadać ubraniu indywidualny charakter.

Co zwycięży? Gorący, włoski temperament Marco czy zamiłowanie Julii do fascynującego świata mody?Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.