wtorek, 27 sierpnia 2024

Ruszają zawody z cyklu junior grand prix 2024/25

Od jutra startujemy z nowym cyklem grand prix juniorów. Na pierwszych zmaganiach w Rydze Polskę reprezentować będzie juniorsko-seniorski duet taneczny Sofiia Dovhal i Wiktor Kulesza.

W konkurencjach solowych zobaczymy, uczestniczkę dwóch poprzednich zawodów cyklu 23/24 Aleksandrę Janikowską oraz… tam ta da dam debiutującego Ryszarda Siudka. Na co dzień solista trenuje pod okiem dwukrotnych wicemistrzów Europy, brązowych medalistów Mistrzostw Świata'99 i posiadających imponującą kolekcję medali z pozostałych imprez w konkurencji par sportowych Doroty i Mariusza Siudków [zbieżność nazwisk nie przypadkowa 😊].

Harmonogram cyklu Junior Grand Prix 2024/25 👇👇👇

piątek, 16 sierpnia 2024

Wymagania programowe w sezonie 2024/25

W nowym sezonie nie zmieniły się wymagania wobec solistów i solistek. W programie krótkim par sportowych zmieniono tylko dwa elementy (podnoszenie i spiralę śmierci), a w zasadzie to ich rodzaj. 

Kolorowe ISU

Tradycyjnie w parach taneczny dla tańca rytmicznego ustalono nowy motyw przewodni. W tym sezonie (jeśli ktoś przegapił), są to popularne i rozrywkowe tańce z lat 50., 60. i 70. W zasadzie można wykorzystać wszystko co daje rozrywkę, za wyjątkiem tańców turniejowych/ klasycznych. 

 Ponadto wydłużono czas podnoszeń o 1 sek. 

poniedziałek, 12 sierpnia 2024

Pierwszy challenger w tym sezonie

Nietypowo, bo w sierpniu, spotykamy się na zawodach challengera. A to dlatego, że doroczne zmagania Cranberry Cup International (patrz tutaj) odbywające się w sierpniu w Norwood (USA), zostały włączone do serii.

Tegoroczne zawody odbyły się w konkurencjach solowych. Na liście startowej pań zameldowało się 14 zawodniczek (w tym 7 reprezentantek USA); solistów było 11 (w tym 8 reprezentantów USA).

Konkurencję solistek wygrała Sarah Everhardt (USA/ 196.42)
Konkurencję solistów wygrał Lucas Broussard (USA/ 246.48)

czwartek, 8 sierpnia 2024

IO: Pekin czy Paryż?

Czekali, czekali i się doczekali... Po ponad dwóch latach od zakończenia drużynowych zmagań na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, ISU orzekło:

Najlepszą drużyną olimpijską (tj. z największym dorobkiem 65 pkt - o tym tutaj) została reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Na drugie miejsce awansowali Japończycy (którzy uzyskali 63 pkt), Rosjanie — po odjęciu wyników Kamili Valievej — spadli na trzecie miejsce (54 pkt). 

piątek, 2 sierpnia 2024

Dużo radości, dużo energii, dużo pomysłów, czyli przegląd tańców rytmicznych na Lake Placid Int. Dance

Bez straty miejsca (w RD i FD) Marie-Jade LAURIAULT / Romain Le GAC (CAN) zwyciężyli tegoroczny Lake Placid Ice Dance International. Za nimi, cztery kolejne miejsca zajęli reprezentanci USA. Dwa następne ponownie obsadzili Kanadyjczycy. Czyli skończyło się monotematycznie ;)

 Jednak dziś na blogu nie chodzi o miejsca, ale o propozycje tańców rytmicznych.