wtorek, 25 sierpnia 2015

Wyniki Asian Open Figure Skating Trophy 2015

Miedzy 5 a 8 sierpnia w Bangkoku rozegrano międzynarodowe zawody  dla zawodników solowych - Asian Open Figure Skating Trophy.

O tym, że łyżwiarze na największych imprezach ISU nie biorą się z powietrza i międzyczasie szlifują swój talent na wielu niżej sklasyfikowanych zawodach pisałam  już nie raz. Zawody w Azji są tego przykładem, gdzie na jednej tafli spotali się zawodnicy i zawodniczki zarówno z Igrzysk Olipmijskich, z seniorskich zawodów GP, czy Mistrzostw Świata Juniorów.

Zawody Asian Open Figure Skating Trophy odbywają się co roku w ramach Asian Skating Union (ASU) i początkowo skupiały reprezentantów z Azji. Do 2011 rozgrywane były w kategoriach wiekowych senior, junior i novice po 2011 dołączono także grupę basic A (10-13 lat) i basci B (od 13-15 lat). 

Podczas 6. Zimowych Igrzysk Azjatyckich w 2007 i w wyniku spotkania ASU w Changchun (Chiny) z ISU nastąpiła zmiana nazewnictwa z Asian Figure Skating Championships. I tak od 2013 roku zawodny noszą nazwę Asian Open Figure Skating Trophy i mogą w nich brać udział zawodnicy spoza Azji.


W rywalizacji seniorek najmocniejsza okazała się  Japońska juniorka, czyli druga zawodniczka JGP Słowacji. Mai Mihara, a wśród solistów dziewiętnasty zawodnik z Olimpiady w Sochi Michael Christian Martinez (PHI).

WYNIKI 

 Solistki
Soliści Więcej wyników z zawodów, w tym rezultaty w kategorii juniorów, novice i basic TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.