sobota, 31 grudnia 2016

Koniec roku w liczbach

Polacy w Rankingu Światowym i Rankingu Sezonu 2016/17 



W skrócie - przy tworzeniu rankingów ISU bierze pod uwagę wyniki z mistrzostw świata (olimpiady), z zawodów Grand Prix (Junior Grand Prix) oraz dwa najlepsze rezultaty zdobyte na międzynarodowych zawodach innych niż te ww. Dodatkowo ranking światowy obejmuje trzy sezony, z czego ten ostatni ma wartość 70%.


czwartek, 29 grudnia 2016

Grudniowe challengery: Golden Spin 2016


49.  Golden Spin of Zagreb

7.12.2016 - 10.12.2016




Look everybody, look who's back... pięciokrotna mistrzyni Europy, Mistrzyni Świata 2012 i brązowa medalistka z Olimpiady w Sochi - czyli jedyna i niepowtarzalna - Carolina Kostner (ITA).

Widać ten sezon sprzyja powrotom wielkich łyżwiarskich osobowości. Najpierw Tessa Virtue i Scott Moir, teraz Carolina Kostner, tylko czekać aż na taflę wskoczą Yu Na Kim czy Brian Joubert ;).

środa, 28 grudnia 2016

Listopadowe challengery: Tallinn Trophy 2016

Tallinn Trophy 

19.11.2016 - 25.11.2016 



Drugie z listopadowych zawodów, a ósme w serii challengera odbyły się w Estonii. Wszystkie złote medale wywalczyli reprezentanci Rosji. Jedyna Polka na zawodach Elżbieta Gabryszak zajęła 21 lokatę.


wtorek, 27 grudnia 2016

Listopadowe challengery: Warsaw Cup 2016


ISU CS Warsaw Cup 2016
2016-11-17 - 2016-11-20



Po zawodach cyklu Grand Prix, czas wrócić do serii challengera... W listopadzie odbyły się dwa zawody, w tym pierwsze z nich to zawody Warsaw Cup. 

Na warszawskiej tafli zwycięstwo odnieśli: Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS), Valentina Marchei / Ondrej Hotarek (ITA), Alexander Majorov (SWE) oraz Nicole Schott (GER). 

Na Torwarze nie mogło zabraknąć także naszych reprezentantów. Najwyżej z polskiej kadry uplasowali się Justyna Plutowska i Jeremie Flemin oraz Igor Reznichenko (miejsca 4).

piątek, 16 grudnia 2016

Finał GP w tańcach

W tańcach największą sensacją był nie tylko powrót Tessy Virtue i Scotta Moira, ale powrót po to by ustanowić nowe, światowe rekordy. Za SD - 80.50, za FD -116.72 i łączny - 197.22.


źródło:http://culturess.com
Końcowe miejsca par tanecznych
1. Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN) - 197.22
2. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) -  192.81
3. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA) - 189.60
4. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 181.95
5. Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA) -  179.59
6. Madison CHOCK / Evan BATES (USA) - 179.32

czwartek, 15 grudnia 2016

Finał GP solistów

To nie prima aprilis w grudniu. Javier Fernandez i Patrick Chan nie wywalczyli medali w finale GP.  Z okazji podboju podium skorzystali młodzi i ambitni Nathan Chen oraz Shoma Uno. 

Oczywiście cesarz łyżwiarstwa jest tylko jeden i nawet kłopoty w programie dowolnym nie odebrały mu cennego złota.

źródło: http://mainichi.jp

Końcowe miejsca solistów

1. Yuzuru HANYU (JPN) - 293.90
2. Nathan CHEN (USA) - 282.85
3. Shoma UNO (JPN) - 282.51
4. Javier FERNANDEZ (ESP) - 268.77
5. Patrick CHAN (CAN) - 266.75
6. Adam RIPPON (USA) - 233.10

środa, 14 grudnia 2016

Finał GP solistek

Małe Mistrzostwa Rosji odbyły się w konkurencji solistek. Najlepiej spisała się Evgenia Medvedeva, będąc cały czas liderką zawodów. Pozostałe rosyjskie panie po programie krótkim plasowały się poza podium. 

http://www.isu.org
Końcowe miejsca solistek

1. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) - 227.66
2. Satoko MIYAHARA (JPN) - 218.33
3. Anna POGORILAYA (RUS) - 216.47
4. Kaetlyn OSMOND (CAN) - 212.45
5. Maria SOTSKOVA (RUS) - 198.79
6. Elena RADIONOVA (RUS) - 188.81



wtorek, 13 grudnia 2016

Finał GP par sportowych

Pod nieobecność rosyjskich duetów T. Voloshozar / M. Trankov i K. Stolbova / F. Klimov, Nina Mozer i tak wprowadziła do finału swoje kolejne pary. A Evgenię i Vladimira  nawet uczyniła  zwycięzcami finału GP 2016.


źródło:http://www.isu.org

Końcowe wyniki par sportowych

1. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 213.85
2. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) - 206.71
3. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 205.99
4. Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) -188.32
5. Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN) - 186.85
6. Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 183.19


czwartek, 8 grudnia 2016

Lista startowa FINAŁU GRAND PRIX 2016/17



SOLISTKI
Evgenia MEDVEDEVA (RUS) - 220.65 i 221.54
Anna POGORILAYA (RUS) - 215.21 i 210.86
Elena RADIONOVA (RUS) - 195.60 i 205.90
Kaetlyn OSMOND (CAN) - 206.45 i 192.57
Satoko MIYAHARA (JPN) - 192.08 i 198.00
Maria SOTSKOVA (RUS) - 200.35 i 195.88

Lista rezerwowa: Ashley Wagner (USA), Elizaveta Tuktamysheva (RUS), Mai Mihara (JPN)


PARY SPORTOWE
Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 218.30 i 204.56
Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER) 207.89 i 210.59
Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) - 202.08 i 203.76
Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 197.96 i 196.87
Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 185.94 i 206.94
Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN) - 197.31 i 183.37
Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) - 197.77 i 192.56

Lista rezerwowa: Haven Denney / Brandon Frazier (USA), Lubov Ilishechkina / Dylan Moscovitch (CAN)


SOLIŚCI
Javier FERNANDEZ (ESP) - 292.98 i 285.38
Patrick CHAN (CAN) - 266.95 i 276.72
Yuzuru HANYU (JPN) - 263.06 i 301.47 
Shoma UNO (JPN) - 279.34 i 285.07
Nathan CHEN (USA) - 264.80 i 268.91
Adam RIPPON (USA) - 261.43 i 267.53

Lista rezerwowa: Boyang Jin (CHN), Sergei Voronov (RUS), Alexei Bychenko (ISR)


PARY TANECZNE
Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN) - 189.06 i 195.84
Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA) - 185.75 i 185.13
Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) - 193.50 i 186.66 
Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 174.77 i 186.68
Madison CHOCK / Evan BATES (USA) - 188.24 i 182.13
Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA) - 175.77 i 174.58

Lista rezerwowa:  Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN),  Piper Gilles / Paul Poirier (CAN), Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA)

wtorek, 6 grudnia 2016

piątek, 2 grudnia 2016

Cykl Grand Prix 2016 dla Natalii i Maksyma

Debiutujący na zawodach cyklu GP Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev spisali się wzorowo. Piąte i siódme miejsce z Chin i Japonii uplasowały ich na 17 pozycji w rankingu 35 najlepszych z najlepszych par tanecznych cyklu . 



wtorek, 29 listopada 2016

Z Japonii do Francji, czyli NHK Trophy 2016


SOLISTKI
1. Anna POGORILAYA (RUS) - 210.86
2. Satoko MIYAHARA (JPN) - 198.00
3. Maria SOTSKOVA (RUS) - 195.88

                                                                    
                                                                    PARY SPORTOWE
                                                                    1. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 204.56
                                                                    2. Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 196.87
                                                                    3. Xuehan WANG / Lei WANG (CHN) - 185.32


SOLIŚCI
1. Yuzuru HANYU (JPN) - 301.47
2. Nathan CHEN (USA) - 268.91
3. Keiji TANAKA (JPN) - 248.44

                                                     PARY TANECZNE
                                                     1. Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN) - 195.84
                                                     2. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) - 186.66
                                                     3. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) - 180.42

piątek, 25 listopada 2016

Kto na NHK 2016

 25.11.2016 - 27.11.2016

Sapporo / Japonia


SOLISTKI
1. Alaine CHARTRAND (CAN)
2. Wakaba HIGUCHI (JPN)
3. Yura MATSUDA (JPN)
4. Satoko MIYAHARA (JPN)
5. Elizabet TURSYNBAEVA (KAZ)
6. Alena LEONOVA (RUS) Dabin CHOI (KOR)
7. Anna POGORILAYA (RUS)
8. Maria SOTSKOVA (RUS)
9. Nicole RAJICOVA (SVK)
10. Karen CHEN (USA)
11. Polina EDMUNDS (USA)
12. Mirai NAGASU (USA)


SOLIŚCI
1. Elladj BALDE (CAN)
2. Nam NGUYEN (CAN)
3. Alexei BYCHENKO (ISR)
4. Ivan RIGHINI (ITA)
5. Yuzuru HANYU (JPN) 
6. Keiji TANAKA (JPN)
7. Sota YAMAMOTO (JPN)  Ryuju HINO (JPN)
8. Deniss VASILJEVS (LAT)
9. Mikhail KOLYADA (RUS)
10. Jason BROWN (USA)
11. Nathan CHEN (USA)
12. Grant HOCHSTEIN (USA)


PARY SPORTOWE
1. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT
2. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN
3. Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO (CAN)
Mari VARTMANN / Ruben BLOMMAERT (GER)
4. Cheng PENG / Yang JIN (CHN)
5. Xuehan WANG / Lei WANG (CHN)
6. Sumire SUTO / Francis BOUDREAU AUDET (JPN)
7. Tarah KAYNE / Danny O'SHEA (USA)
8. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS)


PARY TANECZNE
1. Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN)
2. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA)
3. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA)
4. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) 
5. Emi HIRAI / Marien DE LA ASUNCION (JPN) 
6. Kana MURAMOTO / Chris REED (JPN)
7. Natalia KALISZEK / Maksim SPODYRIEV (POL) 
8. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) 
9. Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS (USA)
10. Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA)

czwartek, 24 listopada 2016

Jedno podium finalistą nie czyni

 Podział medali na Cup of China 2016 wygląda tak :)



Podium solistek
1. Elena RADIONOVA (RUS) - 205.90
2. Kaetlyn OSMOND (CAN) - 196.00
3. Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS) - 192.57



Podium solistów
1. Patrick CHAN (CAN) - 279.72
2. Boyang JIN (CHN) - 278.54
3. Sergei VORONOV (RUS) - 243.76


Podium par sportowych
 1. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) - 203.76
2. Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 197.96
3. Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN) - 191.54




poniedziałek, 21 listopada 2016

Natalia i Maksym z piątym miejscem w Chinach

TOP 5 PAR TANECZNYCH
1. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA) - 185.13
2. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) - 181.54
3. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) - 177.41
4. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) - 171.94
5. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) - 150.78



piątek, 18 listopada 2016

Kto na Cup of China 2016

18.11.2016 - 20.11.2016  

 Beijing / CHN






PARY TANECZNE
1. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL)
2. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN)
3. Hong CHEN / Yan ZHAO (CHN)
4. Linshu SONG / Zhuoming SUN (CHN)
5. Shiyue WANG / Xinyu LIU (CHN)
6. Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM (CAN)
7. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS)
8. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS)
9. Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS (USA)
10. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA)


SOLISTKI
1. Kaetlyn OSMOND (CAN)
2. Xiangning LI (CHN)
3. Zijun LI (CHN)
4. Ziquan ZHAO (CHN)
5. Rika HONGO (JPN)
6. Mai MIHARA (JPN)
7. Elena RADIONOVA (RUS)
8. Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS)
9. Joshi HELGESSON (SWE)
10. Karen CHEN (USA)
11. Courtney HICKS (USA)
12. Ashley WAGNER (USA)


SOLIŚCI
1. Patrick CHAN (CAN)
2. Boyang JIN (CHN)
3. Han YAN (CHN)
4. He ZHANG (CHN)
5. Michal BREZINA (CZE )
6. Daniel SAMOHIN (ISR)
7. Daisuke MURAKAMI (JPN)
8. Maxim KOVTUN (RUS)
9. Alexander PETROV (RUS)
10. Sergei VORONOV (RUS)
11. Max AARON (USA)
12. Ross MINER (USA)


PARY SPORTOWE
1. Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN)
2. Cheng PENG / Yang JIN (CHN)
3. Xuehan WANG / Lei WANG (CHN)
4. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN)
5. Mari VARTMANN / Ruben BLOMMAERT (GER)
6. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA)
7. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS)
8. Jessica PFUND / Joshua SANTILLAN (USA)

czwartek, 17 listopada 2016

poniedziałek, 14 listopada 2016

niedziela, 13 listopada 2016

TEB 2016 dla G. Papadakis i G. Cizerona (FRA)


Po raz pierwszy w cyklu GP 2016 pojawili się podwójni mistrzowie świata i Europy Gabriella PAPADAKIS i Guillaume CIZERON (FRA).  

źródło:www.france24.com


W nowym sezonie Francuzi w żadnym calu nie obniżyli lotów, wręcz przeciwnie. Swoje propozycje prezentują z jeszcze większą maestrią i magią.


piątek, 11 listopada 2016

Kto na TEB 2016


11.11 - 13. 11

Paryż, Francja 

 


SOLISTKI
1. Anastasia GALUSTYAN (ARM)
2. Gabrielle DALEMAN (CAN)
3. Laurine LECAVELIER (FRA)
4. Mae Berenice MEITE (FRA)
5. Mao ASADA (JPN)
6. Wakaba HIGUCHI (JPN)
7. Yuka NAGAI (JPN)
8. So Youn PARK (KOR)
9. Alena LEONOVA (RUS)
10. Evgenia MEDVEDEVA (RUS)
11. Maria SOTSKOVA (RUS)
12. Gracie GOLD (USA)


SOLIŚCI
1. Jorik HENDRICKX (BEL)
2. Chafik BESSEGHIER (FRA)
3. Romain PONSART (FRA) Brendan KERRY (AUS)
4. Ivan RIGHINI (ITA)
5. Takahito MURA (JPN)
6. Sota YAMAMOTO (JPN)
7. Denis TEN (KAZ)
8. Artur DMITRIEV (RUS)
9. Javier FERNANDEZ (ESP)
10. Nathan CHEN (USA)
 11. Adam RIPPON (USA)
12. Misha GE (UZB)


PARY SPORTOWE
1. Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT)
2. Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV (FRA)
3. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA)
4. Camille MENDOZA / Pavel KOVALEV (FRA)
5. Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER)
6. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS)
7. Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS)
8. Marissa CASTELLI / Mervin TRAN (USA)


PARY TANECZNE
1. Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV (BLR)
2. Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN)
3. Cortney MANSOUR / Michal CESKA (CZE)
4. Lorenza ALESSANDRINI / Pierre SOUQUET (FRA)
5. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA)
6. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA)
7. Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (ISR)
8. Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN (RUS)
9. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR)
10. Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA)



czwartek, 10 listopada 2016

Konkurencje par na Rostelecom Cup 2016

Najlepsi w Rosji Aliona SAVCHENKO/ Bruno MASSOT (GER) oraz Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) zdobywają po 15 pkt. 



Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) oraz Madison CHOCK / Evan BATES (USA) kończa zawody z 13 pkt, a Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV (RUS) oraz Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) z 11.

poniedziałek, 7 listopada 2016

Konkurencje solowe na Rostelecom Cup 2016

Javier FERNANDEZ (ESP) i Anna POGORILAYA (RUS) zdobyli swoje pierwsze 15 pkt w cyklu Grand Prix 2016. 


Shoma UNO (JPN) i Elena RADIONOVA (RUS) za drugie miejsca uzyskali po 13 pkt, a Alexei BYCHENKO (ISR) i Courtney HICKS (USA) za trzecie po 11.

piątek, 4 listopada 2016

Kto na Rostelecom Cup 2016

4 - 6 listopad 

Moskwa, Rosja



SOLISTKI:
1. Anastasia GALUSTYAN (ARM)
2. Zijun LI (CHN)
3. Roberta RODEGHIERO (ITA)
4. Yura MATSUDA (JPN)
5. Kanako MURAKAMI (JPN)
6. Elizabet TURSYNBAEVA (KAZ)
7. Angelina KUCHVALSKA (LAT)
8. Julia LIPNITSKAIA (RUS)
9. Anna POGORILAYA (RUS)
10. Elena RADIONOVA (RUS)
11. Nicole RAJICOVA (SVK)
12. Courtney HICKS (USA)


SOLIŚCI:
1. Elladj BALDE (CAN)
2. Chafik BESSEGHIER (FRA)
3. Alexei BYCHENKO (ISR)
4. Keiji TANAKA (JPN)
5. Shoma UNO (JPN)
6. Deniss VASILJEVS (LAT)
7. Artur DMITRIEV (RUS)
8. Gordei GORSHKOV (RUS)
9. Mikhail KOLYADA (RUS)
10. Javier FERNANDEZ (ESP)
11. Alexander MAJOROV (SWE)
12. Max AARON (USA)


PARY SPORTOWE:
1.Kristen MOORE-TOWERS and Michael MARINARO (CAN) Camille RUEST / Andrew WOLFE (CAN) 
2. Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN)
3. Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER)
4. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) 
5. Goda BUTKUTE / Nikita ERMOLAEV (LTU)
6. Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV (RUS) 
7. Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT (RUS)
8. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN (RUS)


PARY TANECZNE:
1. Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV (BLR)
2. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN)
3. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN)
4. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA)
5. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS)
6. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN (RUS)
7. Tiffany ZAHORSKI / Jonathan GUERREIRO (RUS)
8. Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR (TUR)
9. Madison CHOCK / Evan BATES (USA)
10. Elliana POGREBINSKY / Alex BENOIT (USA)

czwartek, 3 listopada 2016

Pary na Skate Canada 2016

Kanadyjczycy Tessa VIRTUE / Scott MOIR oraz Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD zdobywają po 15 pkt. Skate Canada 2016. 13 pkt jedzie z Madison CHOCK / Evan BATES do USA i Xiaoyu YU / Hao ZHANG do Chin.


Ponadto radość gospodarzom przynieśli także Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN) i Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN), którzy za swoje trzecie miejsca uzyskali po 11 pkt.


poniedziałek, 31 października 2016

Konkurencje solowe na Skate Canada 2016

Pod okiem nowej, znakomitej trenerki Mariny Zuevej, Patrick Chan odnosi pierwsze zwycięstwo w cyklu Grand Prix 2016. Swoje nieprzypadkowe wygrane z zeszłego sezonu potwierdza także Egenia Medvedeva (RUS). 



Drudzy na podium z dorobkiem 13 pkt. znaleźli się Yuzuru Hanyu (JPN) i Kaetlyn Osmond (CAN), a po 11 pkt. zdobyli Kevin Reynolds (CAN) i Satako Miyahara (JPN).



piątek, 28 października 2016

Kto na Skate Canada 2016

27.10.2016 - 30.10.2016

 Mississauga / CAN




SOLISTKI
1. Alaine CHARTRAND (CAN)
2. Veronik MALLET (CAN)
3. Kaetlyn OSMOND (CAN)
4. Rika HONGO (JPN)
5. Satoko MIYAHARA (JPN)
6. Yuka NAGAI (JPN)
7. Dabin CHOI (KOR)
8. Na Hyun KIM (KOR)
9. Evgenia MEDVEDEVA (RUS)
10. Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS)
11. Joshi HELGESSON (SWE)
12. Mirai NAGASU (USA)

SOLIŚCI
1. Patrick CHAN (CAN)
2. Liam FIRUS (CAN)
3. Kevin REYNOLDS (CAN)
4. Han YAN (CHN)
5. Michal BREZINA (CZE)
6. Daniel SAMOHIN (ISR)
7.Yuzuru HANYU (JPN)
8. Takahito MURA (JPN)
9. Alexander PETROV (RUS)
10. Grant HOCHSTEIN (USA)
11. Ross MINER (USA)
12. Misha GE (UZB)

PARY SPORTOWE
1. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN)
2. Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN)
3. Brittany JONES / Joshua REAGAN (CAN)
4. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN)
5. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA)
6. Vera BAZAROVA / Andrei DEPUTAT (RUS)
7. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS)
8. Haven DENNEY / Brandon FRAZIER (USA)

PARY TANECZNE
1. Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN)
2. Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM (CAN)
3. Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN)
4. Shiyue WANG / Xinyu LIU (CHN)
5. Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN)
6. Cecilia TÖRN / Jussiville PARTANEN (FIN)
7. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA)
8. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS)
9. Madison CHOCK / Evan BATES (USA)
10. Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA)



środa, 26 października 2016

Konkurencje par na Skate America 2016


Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA) i Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN) razem ze złotem zarobili 15 pkt. Madison HUBBELL / Zachary  DONOHUE (USA) i
Haven DENNEY / Brandon FRAZIER (USA) ku uciesze gospodarzy Sakte America uzyskali po 13 pkt., a Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) i Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) powracają do Rosji z dorobkiem 11 pkt.


poniedziałek, 24 października 2016

piątek, 21 października 2016

Kto na Skate America 2016


Chicago, USA

 




Solistki:
1. Gabrielle DALEMAN (CAN)
2. Roberta RODEGHIERO (ITA)
3. Mao ASADA (JPN)
4. Mai MIHARA ( JPN)
5. Kanako MURAKAMI (JPN)
6. Angelina KUCHVALSKA (LAT)
7. So Youn PARK (KOR)
8. Julia LIPNITSKAIA (RUS)
9. Serafima SAKHANOVICH (RUS)
10. Mariah BELL (USA)
11. Gracie GOLD (USA)
12. Ashley WAGNER (USA)

Soliści:
1. Brendan KERRY (AUS)
2. Jorik HENDRICKX (BEL)
3. Nam NGUYEN (CAN)
4. Boyang JIN (CHN)
5. Daisuke MURAKAMI (JPN)
6. Shoma UNO (JPN)
7. Denis TEN (KAZ)
8. Maxim KOVTUN (RUS)
9. Sergei VORONOV (RUS)
10. Jason BROWN (USA)
11. Timothy DOLENSKY (USA)
12. Adam RIPPON (USA)

Pary sportowe:
1. Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN)
2. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA)
3. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA)
4. Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV (RUS)
5. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS)
6. Marissa CASTELLI / Mervin TRAN (USA)
7. Haven DENNEY / Brandon FRAZIER (USA)
8. Tarah KAYNE / Daniel O SHEA (USA)

Pary taneczne:
1. Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (ISR)
2. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ( ITA )
3. Kana MURAMOTO / Chris REED (JPN)
4. Yura MIN / Alexander GAMELIN (KOR)
5. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS)
6. Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN (RUS)
7. Alisa AGAFONOVA / Alper UCAR (TUR)
8. Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA)
9. Elliana POGREBINSKY / Alex BENOIT (USA)
10. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA)


czwartek, 20 października 2016

Plan zawodów Skate America 2016



Piątek, 21.10
7 pm Ladies SP (2:00 - 22.10 - czasu polskiego)
9 pm Pairs SP (4:00 - czasu polskiego)

Sobota, 22.10
1 pm Men's SP (20:00 - czasu polskiego)
3 pm Ladies FS (22:00 - czasu polskiego)
7 pm Short Dance (2:00 - 23.10 - czasu polskiego)
8.40 pm Pairs FS (3:40 - czasu polskiego)

Niedziela, 23.10
11.30 am Men's FS (18:30 - czasu polskiego)
1.45 pm Free Dance (20:45 - czasu polskiego)
6:30 pm Exhibition GALA (1:30 - 24.10 - czasu polskiego)

środa, 19 października 2016

Do Finału Junior Grand Prix 2016 wchodzą...

SOLISTKI:
  1. Anastasia Gubanova (RUS), 1 w Czechach i w Niemczech
  2. Polina Tsurskaya (RUS), 1 w Rosji i  w Estonii
  3. Rika Kihira (JPN), 2 w Czechach, 1 w Słowenii
  4. Kaori Sakamoto (JPN), 2 we Francji, 1 w Japonii
  5. Alina Zagiova (RUS), 1 we Francji, 3 w Słowenii
  6. Marin Honda (JPN), 2 w Japonii i w Słowenii
 Lista rezerwowa: Elizaveta Nugumanova (RUS), Stanislava Konstantinova (RUS), Yuna Shiraiwa (JPN)



PARY SPORTOWE:
  1. Anastasia Mishina / Vladislav Mirzoev (RUS), 1 w Rosji i w Niemczech
  2. Anna Duskova / Martin Bidar (CZE), 1 w Czechach, 2 w Niemczech
  3. Alina Ustimkova  / Nikita Volodin (RUS), 2 w Estonii, 3 w Niemczech
  4. Amina Atakhanova  /  Ilia Spiridonov (RUS), 2 w Czechach, 4 w Estonii
  5. Aleksandra Boikova /  Dmitrii Kozlovskii (RUS), 2 w Rosji, 4 w Niemczech
  6. Ekaterina Borisova /  Dmitri Sopot (RUS), 3 w Rosji i w Estonii
 Lista rezerwowa: Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Winsor (AUS), Chelsea Liu / Brian Johnson (USA), Lori-Ann Matte / Thierry Ferland (CAN)



SOLIŚCI:
  1. Alexander Samarin (RUS), 1 w Rosji i w Estonii
  2. Jun Hwan Cha (KOR), 1 w Japonii i w Niemczech
  3. Alexei Krasnozhon (USA), 2 w Czechach, 1 w Słowenii
  4. Roman Savosin (RUS), 1 we Francji, 2 w Czechach
  5. Ilia Skirda (RUS), 2 we Francji i w Słowenii
  6. Dmitri Aliev (RUS), 1 w Czechach, 4 w Słowenii
 Lista rezerwowa: Vincent Zhou (USA), Andrew Torgashev (USA), Roman Sadovsky (CAN)



PARY TANECZNE:
  1. Alla Loboda / Pavel Drozd (RUS), 1 w Rosji i w Estonii
  2. Rachel Parsons / Michael Parsons (USA), 1 w Japonii i w Niemczech
  3. Lorraine McNamara / Quinn Carpenter (USA), 1 w Czechach i w Słowenii
  4. Angelique Abachkina / Louis Thauron (FRA), 1 we Francji, 3 w Japonii
  5. Christina Carreira / Anthony Ponomarenko (USA), 2 we Francji i w Rosji
  6. Anastasia Shpilevaya / Grigory Smirnov (RUS), 2 w Japonii i w Niemczech
 Lista rezerwowa: Anastasia Skoptcova / Kirill Aleshin (RUS), Sofia Polishchuk / Alexander Vakhnov (RUS), Nicole Kuzmich / Alexandr Sinicyn (CZE)

sobota, 15 października 2016

poniedziałek, 10 października 2016

Październikowe challengery: Finlandia Trophy 2016

Finlandia Trophy Espoo 2016
06/10/2016 - 09/10/2016


Ostanie październikowe zawody series challenger odbyły się w Finlandii.Po raz drugi w tym sezonie na tafli zagościli Natalia Kaliszek i Maxim Spodirev, uzyskując m.in.nowy życiowy rekord za taniec krótki.

piątek, 7 października 2016

Październikowe challengery: Autumn Classic International 2016

W tym samym czasie co zawody challengera na Słowacji odbyły się należące do tego samego cyklu zmagania Autumn Classic International.


Nie ma co ukrywać, że cały łyżwiarski świat był ciekawy w jakiej formie są powracający do rywalizacji Tessa Virtue i Scott Moir oraz czym zaimponuje rekordzista Yuzuru Hanyu.

niedziela, 2 października 2016

Październikowe challengery: Ondrej Nepela Memorial 2016

24th Ondrej Nepela Memorial
28/09/2016 - 1/10/2016




Na czwartych zawodach serii challengera Rosjanie zagarnęli wszystkie dostępne złota. Reprezentanci Polski znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Oczywiście, najwyżej tj. na miejscu 4, uplasowali się Natalia Kaliszek i Maxim Spodirev.


poniedziałek, 26 września 2016

JGP Słowenii: Amerykanie z dwoma złotami

Na tafli w Lublanie najwięcej medali zdobyli Rosjanie, ale to reprezentanci Japonii i Ameryki wywalczyli te najcenniejsze krążki.


 Sensacją zawodów niewątpliwie był 3 Axel w wykonaniu Riki Kihiry (JPN). 

poniedziałek, 19 września 2016

JGP Rosji: Eliza SAEZ / Yann THAYALAN z 13 miejscem

Na tafli w Mordowii tryumfowali reprezentanci gospodarzy.



W konkurencji par sportowych i solistek każdy stopień podium należał do Rosjan, w konkurencji par tanecznych i solistów, gospodarze oddali po srebrnym medalu Amerykanom.

  Reprezentanci Polski Eliza Saez i Yann Thayalan w tańcach zajęli 13 miejsce.

niedziela, 11 września 2016

JGP Japonii: highlights

Trzecie zawody z cyklu Junior Grand Prix 2016 odbyły się bez udziału par sportowych i bez udziału reprezentantów Polski.



Po 15 punktów zdobyli Jun Hwan z Korei,  Kaori Sakamoto z Japonii 
oraz Rachel Parsons i Michael Parsons z USA.

wtorek, 6 września 2016

JGP Czech: rekordowe 9 miejsce Aleksandry i Cezarego

 Na JGP w Czechach na najwyższym stopniach podium, w kategoriach solowych stanęli reprezentanci Rosji, w konkurencji par tanecznych Amerykanie, a par sportowych gospodarze.


Reprezentanci Polski, zajęli odpowiednio Aleksandra i Cezary miejsce 9, Ryszard 19, 
a Agnieszka 29.


środa, 24 sierpnia 2016

Zmiany kadrowe seniorów w sezonie 2016/17

O.Cinquanta/J.Dijkema
źródło:iceskatingintnl.com

Każdy sezon niesie za sobą zmiany. Tak i ten nie różni się od poprzednich i wprowadza spore zmieszanie. Najbardziej spektakularną zmianą kazała się zmiana na stanowisku prezesa ISU. 

Po 22 latach z urzędem pożegnał się Ottavio Cinquanta. Konkurs z 63 głosami wygrał Jan Dijkema (NED).


Przewodniczącą Komisji Technicznej Tańców ponownie została Halina Gordon-Półtorak. A u jej boku zobaczymy sześcioosobowy skład, w którym znalazła się Sylwia Nowak-Trębacka :).


wtorek, 23 sierpnia 2016

Przed JGP we Francji

Już jutro zaczynają się pierwsze zawody z cyklu Junior Grand Prix 2016/17.


A.Borisova/C.Zawadzki
źródło:http://media.gettyimages.com



Konkurencję par tanecznych, po raz drugi, zasili najlepszy polski duet 
juniorów Aleksandra Borisova i Cezary Zawadzki. 

poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Minimum 2016/17



W tym sezonie minimum kwalifikacyjne wynosi 3/4 najwyższego łącznego wyniku z MŚ 2016. Tj.:
  • dla solistek - 134.31
  • dla solistów - 188.95
  • dla par aportowych - 139.19
  • dla par tanecznych 116.67 pkt.

Natomiast minimum techniczne dla tegorocznego cyklu Grand Prix wynosi odpowiednio:
  • dla solistek - 24.31 i 46.66
  • dla solistów - 36.91 i 70.83 
  • dla par sportowych - 26.33 i 47.68
  • dla par tanecznych - 23.08 i 35.63 pkt.
 Uwzględniane są także wyniki z zawodów CS 2016/17.

 

wtorek, 9 sierpnia 2016

czwartek, 4 sierpnia 2016

Wymogi programowe juniorów na sezon 2016/17

Poziom umiejętności juniorów rośnie w astronomicznym tempie. Nikogo już nie dziwią soliści prezentujący skoki poczwórne czy solistki sięgające po kombinację 3+3.



Gdyby nie regulamin, z pewnością nie dałoby się okiełznać ambitnych zawodników, przed coraz to nowszymi akrobacjami ;)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.