poniedziałek, 21 listopada 2016

Natalia i Maksym z piątym miejscem w Chinach

TOP 5 PAR TANECZNYCH
1. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA) - 185.13
2. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) - 181.54
3. Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS) - 177.41
4. Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS) - 171.94
5. Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV (POL) - 150.78
Jest mistrzostwo, i to nawet nie świata, a prawie olimpijskie (o co chodzi, można się dowiedzieć tutaj ;).   Rezultatem 150.78 pkt. Natalia KALISZEK i Maksym SPODYRIEV (POL) na zawodach Cup of China, pozostawili daleko w tyle wyniki uzyskane w serii challengera (146.86 i 147.46) oraz przeskoczyli dotychczasowy rekord kariery. 

Po raz pierwszy w sezonie kontroler techniczny ISU za obowiązkowe kroki Midnight Bluesa, przyznał im poziom 4 a po raz kolejny poziom ten zdobyli za  Twizzle i podnoszenie. Natomiast pozostałe kroki utrzymały się na poziomie z Finlandii tj.na poziomie trzecim. W konsekwencji ulepszonej techniki nota bazowa duetu wzrosła z 29.10 pkt. (wynik z Finlandii) do 30.30. 

Ostatecznie suma 60.13 pkt. za short dance uplasował ich na piątym miejscu.

Wyróżniający się na tle pozostałych propozycji, żywy i oryginalny taniec dowolny do muzyki Dirty Dancing, pobił nie jeden rekord. Pierwszy to ten sezonu za FD, od 19.11 wynoszący 90.65, drugi to ten życiowy w ramach oceny za technikę (46.46) oraz trzeci w poziomach trudności dwóch elementów technicznych. Dokładnie w Twizzlach (poz. 4) i krokach z grupy po prostej (poz. 3). 

Koniec końców szósty taniec dowolny uzyskał wystarczającą liczbę punktów (90.65), by Natalia i Maksym utrzymali piąta pozycję :) i zarobili 7 pkt. w klasyfikacji GP.

~*~

Na podium uplasowali się zawodnicy, mający do dyspozycji najlepsze lodowiska świata. Miejsce pierwsze (chociaż z drugim tańcem krótkim) wywalczyli Maia i Alex SHIBUTANI (USA). A komplet 30 pkt. zapewnia im start w Finale GP. 

Duet Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) (chociaż z najlepszym tańcem krótkim) nie zdołał utrzymać pozycji lidera i spadł na srebrna pozycję. Trzecie miejsce z Rosji, drugie z Chin i dorobek 24pkt. nie dają im szans na Finał 2016. Chyba, że Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA), czy Tessa Virtue / Scott Moir (CAN) zapomną jak się jeździ na łyżwach i nie zmieszczą się na podium ;).

Brązowy medal trafił do Alexandry STEPANOVEJ / Ivana BUKINA (RUS). Rosjanie nie znajdą się w finale, ale mogą czuć satysfakcję z pokonania, bardziej doświadczonego duetu (choć nie zawsze razem) Victorii SINITSINEJ i Nikity KATSALAPOVA (RUS / 171.94). Ci ostatni zajęli miejsce 4. Drugi raz zobaczymy ich w Japonii.

~*~
Na zawadach Cup of China Sylwia Nowak - Trębacka miała nie lada wyzwanie. Pod opieką trenerki naszego najlepszego duetu, znalazły się także dwie pary gospodarzy. 

miejsce 6. Shiyue WANG / Xinyu LIU (CHN)


miejsce 8. Linshu SONG / Zhuoming SUN (CHN)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.