niedziela, 13 listopada 2016

TEB 2016 dla G. Papadakis i G. Cizerona (FRA)


Po raz pierwszy w cyklu GP 2016 pojawili się podwójni mistrzowie świata i Europy Gabriella PAPADAKIS i Guillaume CIZERON (FRA).  

źródło:www.france24.com


W nowym sezonie Francuzi w żadnym calu nie obniżyli lotów, wręcz przeciwnie. Swoje propozycje prezentują z jeszcze większą maestrią i magią.Złoci medaliści tańców Gabriella PAPADAKIS i Guillaume CIZERON (FRA)


Taniec dowolny Francuzów, to nic innego jak ruchome arcydzieło. Każdym swym najmniejszym ruchem,  najdrobniejszym gestem i najdyskretniejszym muśnięciem łyżwy, Gabriella i Guillaume tworzą impresjonistyczne odzwierciedlenie dźwięków Stillness, Oddudua i  Happiness Does Not Wait. Widowisko jakie fundują nam zawodnicy, stanowi piękno w najczystszej postaci, ożywionych obrazów Picassa.

W tańcu krótkim mistrzowie poezji na lodzie również nie odchodzą od kanonu "cudowności" ;) . W bluesie zwiewni i ekspresyjni, w swingu budują oscarowe widowisko z rozrywkowym akcentem charleston'a.

O technice nawet nie ma co się rozpisywać. Jest nadzwyczajna. W shorcie uzyskali za nią 40.43 pkt w tańcu dowolnym 57.77. W łącznym dorobku zdobyli odpowiednio za SD personal best 78.26 pkt, oraz 115.24 i łącznie 193.50. W prawdzie za FD jeszcze bez rekordu, ale za to  z trzema dziesiątkami (od dwóch sędziów) za performance / wykonanie i interpretację.

Taniec dowolny TEB 2016Srebro i brąz w rękach Ameryki PółnocnejNa podium znaleźli się także Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA / 174.58) oraz Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN / 170.78)

Madison i Zachary w pierwszym dniu zmagań z dorobkiem 66.77 plasowali się na miejscu trzecim, za Rosyjskim duetem Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN (RUS / 68.72) a przed Kanadyjczykami Piper GILLES / Paul POIRIER, w dowolnym wskoczyli już na srebrną pozycję. Dzięki czemu po raz drugi zdobyli srebro i kolejne 13 pkt w dorobku GP.

Niepewny los po shorcie czekał Piper i Paula, po błędzie partnera w Twizzlach z notą 64.74 zajmowali na czwartą pozycję. Jednakże Elena przez upadek jaki przydarzył się jej w tańcu dowolnym, "pomogła" im odzyskać miejsce na podium. Ostatecznie para Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN z końcowym wynikiem 167.40  skńczyła na miejscu 4.

Dla Piper i Paula jest to drugie trzecie miejsce ;) tzn. że na koncie mają 22 pkt. GP. Statystycznie obecna czwarta pozycja w rankingu i kolejne starty trzech duetów z dorobkiem 15pkt. wyklucza ich z finału.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.