czwartek, 31 lipca 2014

Finał Grand Prix 2014/15 w Barcelonie

Nie wiadomo kto się zakwalifikuje, ale pewne jest, że to będzie sześć najlepszych duetów, solistek i solistów.

Znany też jest plan startów.

FINAŁ Grand Prix

 11-14 Grudzień 2014




11.12. 2014 - Czwartek
  • 14:00 - Junior:  Short Pań
  • 15:05 - Junior: Short Dance
  • 16:20 - Junior: Short Panów
  • 17:25 - Junior: Short Par Sportowych
  • 20:45 - Senior: Short Par Sportowych
  • 21:30 - Senior: Short Pań


12.12.2014 - Piątek
  • 14:30 - Junior: Free Pań
  • 15:40 - Junior: Free Dance
  • 17:00 - Junior: Free Panów
  • 18:15 - Junior:  Free par Sportowych
  • 19:45 - Senior: Short Dance
  • 21:00 - Senior: Short Panów


13.12.2014 - Sobota
  • 16:00 - Senior: Free Par Sportowych
  • 17:25 - Senior: Free Pań
  • 19:25 - Senior: Free Dance
  • 20:45 - Senior: Free Panów


14.12.2014 - Niedziela
  • 12:00 - Pokazy mistrzów

wtorek, 29 lipca 2014

NHK 2014/15


Lista uczestników na

NHK

   28 - 30 listopad 2014



Pary Sportowe
1. Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN)
2. Xiaoyu Yu /  Yang Jin (CHN)
3. Mari Vartmann / Aaron van Cleave (GER)
4. Narumi Takahashi / Ryuichi Kihara (JPN)
5. Julia Antipova / Nodari Maisuradze (RUS) Arina Cherniavskaia / Antonino Souza-Kordyeru (RUS)
6. Vera Bazarova / Andrei Deputat (RUS)
7. Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS)
8. DeeDee Leng / Simon Shnapir (USA) *
*- Simon Shnapir do maja 2014 występował z Marissą Castelli

Pary Taneczne
1. Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN)
2. Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER)
3. Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR)
4. Cathy Reed / Chris Reed (JPN)
5. Emi Hirai / Marien de la Asunicion (JPN) - dodano 12.08
6. Ksenia Monko / Kirill Khaliavin (RUS)
7. Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS)
8. Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA)

Solistki
1. Gabrielle Daleman (CAN)
2. Zijun Li (CHN)
3. Satoko Miyahara (JPN)
4. Kanako Murakami (JPN)
5. Riona Kato (JPN) - dodano 12.08
6. Nikol Gosviani (RUS) Elene Gedevanishvili (GEO) -dodano 17.11

7. Alena Leonova (RUS)
8. Adelina Sotnikova (RUS) Anne Line Gjersem (NOR) - dodano 27.11
9. Anna Ovcharova (SUI)
10. Polina Edmunds (USA)
11. Christina Gao (USA)
12. Gracie Gold (USA)

Soliści
1. Kevin Reynolds (CAN) Jorik Hendrickx (BEL) -dodano 17.11
2. Jinlin Guan (CHN) Jeremy Ten (CAN) -dodano 17.11
3. Peter Liebers (GER) Elladj Balde (CAN) -dodano 17.11
4. Ivan Righini (ITA)
5. Yuzuru Hanyu (JPN)
6. Takahito Mura (JPN)
7. Daisuke Murakami (JPN) - dodano 12.08
8. Jin-Seo Kim (KOR)
9. Sergei Voronov (RUS)
10. Jeremy Abbott (USA)
11. Joshua Farris (USA)
12. Ross Miner (USA)

niedziela, 27 lipca 2014

Trophée Éric Bompard 2014/15


Lista uczestników na

Trophée Éric Bompar

  21 - 23 listopad 2014


Pary Sportowe
1. Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN)
2. Wenjing Sui /  Cong Han (CHN)
3. Xuehan Wang /  Lei Wang (CHN)
4. Vanessa James / Morgan Ciprès (FRA)
5. Miariam Ziegler / Severin Kiefer (AUT) - zamiast reprezentantów gospodarzy
6. Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA)
7. Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS)
8. Alexa Scimeca / Chris Knierim (USA)

Pary Taneczne
1. Piper Gilles / Paul Poirier (CAN)
2. Alexandra Paul / Mitchell Islam (CAN)
3. Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA)
4. Rebeka Kim / Kirill Minov (KOR) - zamiast reprezentantów gospodarzy
5. Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) powód - dokonanie zmian w programie (17.11)
6. Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA)
7. Sara Hurtado / Adrià Díaz (ESP)
8. Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA)

Solistki
1. Kaetlyn Osmond (CAN) Veronik Mallet (CAN) - dodano 23.10
2. Eliška Březinová (CZE)
3. Laurine Lecavelier (FRA)
4. Maé-Bérénice Méité (FRA)
5. Anaias Ventard (FRA) - dodano 29.08 Anna Ovcharova (SUI) (17.11)
6. Haruka Imai (JPN)
7. Maria Artemieva (RUS)
8. Julia Lipnitskaia (RUS)
9. Elena Radionova (RUS)
10. Samantha Cesario (USA)
11. Courtney Hicks (USA)
12. Ashley Wagner (USA)

Soliści
1. Song Nan (CHN)
2. Yan Han (CHN)
3. Florent Amodio (FRA)
4. Chafik Besseghier (FRA)
5. Romain Ponsart (FRA) - dodano 29.08 Douglas Razzanao (USA) - dodano 17.11
6. Tatsuki Machida (JPN)
7. Denis Ten  (KAZ)
8. Maxim Kovtun (RUS)
9. Konstantin Menshov (RUS)
10. Adian Pitkeev (RUS)
11. Richard Dornbush (USA)
12. Adam Rippon (USA)

piątek, 25 lipca 2014

Rostelecom Cup 2014/15

Lista uczestników na

Rostelecom Cup

  14 - 16 listopad 2014



Pary Sportowe
1. Berton/Hoterek (ITA)  Annabelle Prolss / Ruben Blommaert (GER) - dodano 4.08
2. Maylin Wende / Daniel Wende (GER) Narumi Takahashi / Ryuichi Kihara (JPN) - dodano 2.09
3. Vasilisa Davankova / Alexander Enbert (RUS) Kristina Astakhova / Alexei Rogonov (RUS) - dodano 14.11
4. Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (RUS)
5. Evgenia Tarasova / Vladmimir Morozov (RUS) - dodano 29.08
6. Haven Denney / Brandon Frazier (USA)
7. Tarah Kayne / Daniel O'Shea (USA) Jessica Calalang / Zack Sidhu (USA)
8. DeeDee Leng / Simon Shnapir (USA)


Pary Taneczne
1. Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE) Rebeka Kim / Kirill Minov (KOR) - dodano 23.10
2. Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR)
3. Elena Ilinykh / Ruslan Zhiganshin (RUS)
4. Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS)
5.Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS)
6. Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA)
7. Madison Chock / Evan Bates (USA)
8. Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA)

Solistki
1. Alaine Chartrand (CAN)
2. Nathalie Weinzierl (GER) Eliska Brezinova (CZE) - dodano 14.11
3. Miyabi Oba (JPN)
4. So-Youn Park (KOR)
5. Valentina Marchei (ITA) - kontuzja Rika Hongo (KOR) - dodano 23.10
6. Anna Pogorilaya (RUS)
7. Adelina Sotnikova (RUS) Maria Stavitskaia (RUS) - dodano 14.11
8. Nikol Gosviani (RUS) - dodano 29.08 Maria Artemieva (RUS) - dodano 23.10
9. Joshi Helgesson (SWE)
10. Mirai Nagasu (USA)
11. Angela Wang (USA)
12. Ashley Cain (USA), choć w pierwszej wersji miała być Vanessa Lam . Nie znane mi są przyczyny jej rezygnacji.

Soliści
1. Jeremy Ten (CAN)
2. Michal Březina (CZE)
3. Ivan Righini (ITA)
4. Takahiko Kozuka (JPN)
5. Mikhail Kolyada (RUS) Moris Kvitelashvili (RUS) - dodano 14.11
6. Sergei Voronov (RUS)
7. Artur Gachiniski (RUS) - dodano 29.08
8. Javier Fernández (ESP)
9. Alexander Majorov (SWE) Mishe Ge (UZB) - dodano 14.11
10. Max Aaron (USA)
11. Jason Brown (USA)
12. Stephen Carriere (USA)

środa, 23 lipca 2014

Cup of China 2014/15



Lista uczestników na

Cup of China

  7 - 9 listopad 2014



Pary Sportowe
1. Cheng Peng / Hao Zhang (CHN)
2. Xuehan Wang / Lei Wang (CHN)
3. Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN)
4. Nicole Della Monica / Matteo Guarise (ITA)
5. Julia Aantipova / Nodari Maisuradze (RUS) Jessica Calalang / Zack Sidhu (USA) - dodano 23.10
6. Vera Bazarova / Andrei Deputat (RUS)
7. Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) Arina Cherniavskaia / Antonin Souza-Kordyeru (RUS) 23.10
8. Tarah Kayne / Daniel O'Shea (USA) Natasha Purich / Andrew Wolfe (CAN) - dodano 23.10

Pary Taneczne
1. Alexandra Paul/ Mitchell ISLAM (CAN)
2. Yue Zhao / Xun Zheng (CHN) - dodano 2.09
3. Shiyue Wang / Xinyu Liu (CHN)
4. Yiyi Zhang / Nan Wu (CHN)
5. Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA)
6. Anna Cappellini/ Luca Lanotte (ITA)
7. Elena Ilinykh / Ruslan Zhiganshin (RUS)
8. Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA)

Solistki
1. Gabrielle Daleman (CAN)
2. Zijun Li (CHN)
3. Hae Jin Kim (KOR) - dodano do składu, zamiast reprezentantki gospodarzy
4. Kexin Zhang (CHN)
5. Kanako Murakami (JPN)
6. Anne Line Gjersem (NOR)
7. Julia Lipnitskaia (RUS)
8. Elizaveta Tuktamysheva (RUS)
9. Viktoria Helgesson (SWE)
10. Ashley Cain (USA)
11. Polina Edmunds (USA)
12. Christina Gao (USA)

Soliści
1. Nam Nguyen (CAN)
2. Nan Song (CHN)
3. Yi Wang (CHN)
4. Han Yan (CHN)
5. Peter Liebers (GER) Alexei Bychenko (ISR)
6. Yuzuru Hanyu (JPN)
7. Keiji Tanaka (JPN)
8. Zhan Bush (RUS) Jin-Hae Kim (KOR)
9. Maxim Kovtun (RUS)
10. Richard Dornbush (USA)
11. Joshua Farris (USA)
12. Misha Ge (UZB)

niedziela, 20 lipca 2014

Skate Canada 2014/15

Lista uczestników na

Skate Canada

  31 październik - 2 listopad 2014

Pary Sportowe
1. Meagan Duhamel / Eric Radford (CAN)
2. Brittany Jones / Joshua Reagan (CAN)
3. Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN)
4. Sui Wenjing / Han Cong (CHN)
5. Vanessa James / Morgan Ciprès (FRA)
6. Mari Vartmann / Aaron Van Cleave (GER)
7. Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (RUS)
8. Madeline Aaron / Max Settlage (USA)

Pary Taneczne
1. Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN)
2. Piper Gilles / Paul Poirier (CAN)
3. Elisabeth Paradis / François Xavier Ouellette (CAN)
4. Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER)
5. Ksenia Monko / Kirill Khaliavin (RUS)
6. Sara Hurtado / Adria Diaz (ESP)
7. Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA)
8. Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA)

Solistki
1. Kaetlyn Osmond (CAN) - kontuzja  - Julianne Seguin (CAN) - dodano 22.10
2. Veronik Mallet (CAN)
3. Alaine Chartrand (CAN) - dodano 4.08
4. Nathalie Weinzierl (GER) Brooklee Han (AUS) - dodano 22.10
5. Valentina Marchei (ITA) - kontuzja, zastępstwo Viktoria Helgesson (SWE)
6. Rika Hongo (JPN)
7. Satoko Miyahara (JPN)
8. Hae Jin Kim (KOR)
9. Alena Leonova (RUS)
10. Anna Pogorilaya (RUS)
11. Ashley Wagner (USA)
12. Courtney Hicks (USA)


Soliści
1. Kevin Reynolds (CAN) Andrei Rogozine (CAN) -dodane 28.10

2. Liam Firus (CAN)
3. Elladj Balde (CAN) - dodane31.10

4. Michal Brezina (CZE)
5. Florent Amodio (FRA)
6. Takahito Mura (JPN)
7. Takahiko Kozuka (JPN)
8. Konstantin Menshov (RUS)
9. Javier Fernandez (ESP)
10. Alexander Majorov (RUS), Zhan Bush (USA), Stephen Carriere (USA) - dodano 22.10
11. Max Aaron (USA)
12. Adam Rippon (USA)

czwartek, 17 lipca 2014

Skate America 2014/15

Lista uczestników na

Skate America 

24 - 26 październik 2014


Pary Sportowe
1. Peng Cheng / Hao Zhang (CHN)
2. Maylin Wende / Daniel Wende (GER) Annabelle Prolls / Ruben Blommaert (GER)
3. Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS)
4. Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (RUS) kontuzja partnera- Vanessa Grenier / Maxime Dechamps (CAN) - dodano 22.10.
5. Haven Denney / Brandon Frazier (USA)
6. Alexa Scimeca / Chris Knierim (USA)
7. Madelina Aaron / Max Settlage (USA) - dodano 3.09
8. To miejsce należało do duetu Stefania Berton / Ondrej Hotarek (ITA), którzy zakończyli współpracę. 

21. lipca 2014 ogłoszono, że zamiast Włochów pojawią się Elizaveta Usmanteseva / Roman Talan (UKR). Kolejna zmiana Miriam Ziegler / Severin Kiefer (AUT) - dodano 22.10

Pary Taneczne
1. Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE) - nie ma oficjalnej przyczyny, zastępstwo na Federica Testa / Lukas Csolley (SVK)
2. Nicole Orford / Thomas Williams (CAN)
3. Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA)
4. Cathy Reed / Chris Reed (JPN) - nie podali przyczyny, zamiana na Elisabeth Paradis / Francois Xavier Ouelette (CAN) - dodano 22.10.
5. Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS)- kontuzja D.Soloviova, zamiana na duet Alexandra Stepanova / Ivan Bukin - dodano 22.10
6. Anastasia Cannuscio / Colin McManus (USA)
7. Madison Chock / Evan Bates (USA)
8. Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA)


Solistki
1. Brooklee Han (AUS)
2. Maé Bérénice Méité (FRA)
3. Elene Gedevanishvili (GEO)
4. Haruka Imai (JPN)
5. So Youn Park (KOR)
6. Elena Radionova (RUS)
7. Elizaveta Tuktamysheva (RUS)
8. Joshi Helgesson (SWE) doznała kontuzji. Nie podano zastępstwa. - dodane 22.10
9. Natalia Popova (UKR)
10. Gracie Gold (USA)
11. Mirai Nagasu (USA)
12. Samatha Cesario (USA) - dodano 18.07

Soliści
1. Jorik Hendrickx (BEL)
2. Nam Nguyen (CAN)
3. Chafik Besseghier (FRA)
4. Alexei Bychenko (ISR)
5. Tatsuki Machida (JPN)
6. Denis Ten (KAZ)
7. Michael Christian Martinez (PHI)
8. Artur Gachinski (RUS)
9. Adian Pitkeev (RUS)
10. Jason Brown (USA)
11. Jeremy Abbott (USA)
12. Douglas Razzano (USA)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.