piątek, 30 października 2015

Lista na Skate Canada 2015/16 aktualizacja



Na Skate Canada szykują się spektakularne powroty. Do rywalizacji po krótkiej przerwie powrócili Ekaterina BOBROVA / Dmitry SOLOVIEV (RUS) oraz Patrick CHAN (CAN).
Zawody zostaną rozegrane między 30.10 a 1.11. 2015


Soliści
Patrick CHAN (CAN)
Nam NGUYEN (CAN)
Keegan MESSING (CAN)
Michal BREZINA (CZE)
Peter LIEBERS (GER)
Ronald LAM (HKG)
Sei KAWAHARA(JPN)
Yuzuru HANYU (JPN)
Daisuke MURAKAMI (JPN)
Jin Seo KIM (KOR)
June Hyoung LEE (KOR)
Alexander PETROV (RUS)
Joshua FARRIS (USA)
Adam RIPPON (USA)
Timothy  DOLENSKY (USA) 


Pary sportowe
Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT)
Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN)
Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO (CAN)
Vanessa GRENIER / Maxime DESCHAMPS (CAN)
Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA)
Vera BAZAROVA / Andrei DEPUTAT (RUS)
Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS)
Marissa CASTELLI / Mervin TRAN (USA)


Solistki
Gabrielle DALEMAN (CAN)
Kaetlyn OSMOND (CAN)
Veronik MALLET (CAN)
Elene GEDEVANISHVILI (GEO)
Kanako MURAKAMI (JPN)
Yuka NAGAI (JPN)
Elizabet TURSYNBAEVA (KAZ)
Alena LEONOVA (RUS)
Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS)
Joshi HELGESSON (SWE)
Isabelle OLSSON (SWE)
Polina EDMUNDS (USA)
Ashley WAGNER (USA) 


Pary taneczne
Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM (CAN)
Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN)
Elisabeth PARADIS /Francois-Xavier OUELLETTE (CAN)
Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN (DEN)
Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA)
Ekaterina BOBROVA / Dmitry SOLOVIEV (RUS)
Ksenia MONKO / Kirill KHALIAVIN (RUS)
Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA) 



czwartek, 29 października 2015

Skate America 2015: pary taneczne


Madison Chock/ Evan Bates (USA) zapewnili radość gospodarzom na Skate America, zdobywając złoty medal. Za taniec krótki zdobyli 70.56pkt, a za dowolny 102.66. 

Na miejscu drugim uplasowali się Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS), 
a na trzecim Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN).



środa, 28 października 2015

Skate America 2015: soliści

Reprezentant gospodarzy SA, Max AARON (USA) z dorobkiem 86.67 pkt za program krótki oraz 172.28 pkt za program dowolny wygrał rywalizację solistów na pierwszych zawodach cyklu GP.


Pozostałe miejsca na podium zdobyli Shoma UNO (JPN) oraz Jason BROWN (USA).
 Wśród solistów nie obyło się bez zamieszania. Nie zabrakło awansów z miejsca ósmego na trzecie oraz spadków z trzeciego na piąte.

wtorek, 27 października 2015

Skate America 2015: pary sportowe

Zwycięzcami w konkurencji par sportowych zostali Wenjing SUI / Cong HAN (CHN).
Short oceniony na 68.28 pkt oraz program dowolny oceniony na 133.72pkt summa summarum przyniósł złoto.




Srebro zdobyli Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (USA) a brąz Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN). 

Sensacją zawodów jest dopiero czwarte miejsce wicemistrzów Europy Ksenii STOLBOVEJ i Fedora KLIMOVA (RUS)

poniedziałek, 26 października 2015

Skate America 2015: solistki

 W konkurencji solistek, na pierwszych zawodach cyklu GP zwyciężyła debiutantka, czyli  Evgenia MEDVEDEVA (RUS). Wynikiem 70.92 za short oraz 135.09 za free zdołała wywalczyć złoto.


Na drugim miejscu uplasowała się  Gracie GOLD (USA), 
a na trzecim Satoko MIYAHARA (JPN).

środa, 21 października 2015

Lista na Skate America 2015/16



Do cyklu Grand Prix Seniorów pozostaje jeszcze sporo czasu, ale ISU ogłosiło już wstępną listę zawodników.
Na pierwszych zawodach czyli Skate America, które ruszają 23 października pojawi się tradycyjnie po 12 solistek i solistów oraz po osiem duetów.


Soliści
Brendan KERRY (AUS)
Han YAN (CHN)
Florent AMODIO (FRA)
Alexei BYCHENKO (ISR)
Takahito MURA (JPN)
Shoma UNO (JPN)
Denis TEN (KAZ)
Konstantin MENSHOV (RUS)
Adian PITKEEV (RUS)
Max AARON (USA)
Jason BROWN (USA)
Ross MINER USA

Pary sportowe
Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN)
Wenjing SUI / Cong HAN (CHN)
Xuehan WANG / Lei WANG (CHN)
Kristina ASTAKHOVA / Alexei ROGONOV (RUS)
Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS)
Tarah KAYNE / Daniel O‘SHEA (USA)
Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (USA)
Gretchen DONLAN / Nathan BARTHOLOMAY (USA)
Jessica PFUND /  Joshua SANTILLAN (USA)

Solistki
Alaine CHARTRAND (CAN)
Haruka IMAI (JPN)
Satoko MIYAHARA (JPN)
Miyu NAKASHIO (JPN)
Elizabet TURSYNBAEVA (KAZ)
So Youn PARK (KOR)
Julia LIPNITSKAIA (RUS)
Evgenia MEDVEDEVA (RUS)
Nicole RAJICOVA (SVK)
Mariah BELL (USA)
Gracie GOLD (USA)
Karen CHEN (USA)

Pary taneczne
Piper GILLES / Paul POIRIER (CAN)
Shiyue WANG / Xinyu LIU (CHN)
Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV (RUS)
Anna YANOVSKAYA / Sergey MOZGOV (RUS)
Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR)
Madison CHOCK / Evan BATES (USA)
Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER (USA)
Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS (USA)






wtorek, 20 października 2015

Brian Joubert na French Masters 2015

Test francuskiej kadry, czyli Master's patinage artistique / dance sur glace przeprowadzono między 8 a 10 października.

 
Na zawodach w nowej trenerskiej roli zadebiutował Mistrz Świata 2007 
Brain Joubert.


niedziela, 18 października 2015

Październikowe ISU Challenger Series, część 2

 Nie mogę zacząć inaczej jak od radosnej nowiny, że polski duet  
Natalia Kaliszek i Maksim Spodirev 
na Mordovian Ornament 2015
 wywalczył brąz!

BRAWO!



Do rywalizacji, odbywającej się w Rosji, gospodarze wystawili bardzo mocny skład. Na tafli stanęli m.in. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV, Adelina Sotnikova, Maxim Kovtun czy  Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN, którzy zgodnie z oczekiwaniami zgarnęli złote medale.

sobota, 17 października 2015

Juniorzy w Finale Grand Prix 2015/16

Z małymi wyjątkami  miejsca wywalczyli Rosjanie, Japończycy i Amerykanie.



SOLISTKI

Polina TSURSKAYA (RUS)

Maria SOTSKOVA (RUS)

Yuna SHIRAIWA (JPN)

Martin HONDA (JPN)

Mai MIHARA (JPN)

Alisa FEDICHKINA (RUS)



PARY TANECZNE

Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA)

Rachel PARSONS / Michael PARSONS (USA)

Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS)

Betina POPOVA / Yuri VLASENKO (RUS)

Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA)

Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN (USA)



SOLIŚCI

Nathan CHEN (USA)

Dmitri ALIEV (RUS)

Sota YAMAMOTO (JPN)

Roman SADOVKY (CAN)

Daniel SAMOHIN (ISR)

Vincent ZHOU (USA)



PARY SPORTOWE

Amina ATAKHANOVA / Ilia SPIRIDONOV (RUS)

Renata OGANESIAN / Mark BARDEI (UKR)

Ekaterina BORISOVA / Dmitry SOPOT (RUS)

Anastasia GUBANOVA / Alexei SINTSOV (RUS)

Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE)

Anastasia POLUIANOVA / Stepan KOROTKOV (RUS)


czwartek, 15 października 2015

Październikowe ISU Challenger Series, część 1

Na październik zaplanowano pięć imprez  w ramach Challenger Series. 
Pierwsze z nich rozegrano na Słowacji - Ondrej Nepela Trophy, 
drugie w Finlandii - Finlandia Trophy.


Na tych pierwszych Polska miała swojego reprezentanta i był nim Patrick Myzyk, który zajął miejsce 10.


poniedziałek, 12 października 2015

JGP: Zagrzeb 2015

Ostanie zawody z cyklu JGP, na których można było zdobyć punkty dające wejście do finału odbyły się w Chorwacji.

Na tafli stanęli reprezentanci polski. Solista Ryszard Gurlter oraz para taneczna 
Aleksandra Borisowa / Cezary Zawadzki.
 


Medaliści Junior Garnd Prix Zagreb 2015
Solistki: 1. Marin HONDA (JPN)
2.  Wakaba HIGUCHI (JPN)
3.  Diana PERVUSHKINA (JPN)

Pary taneczne: 1. Rachel PARSONS / Michael PARSONS (USA)
2. Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN (RUS)
3. Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO (RUS)


Soliści: 1. Alexander SAMARIN (RUS)
2. Nicolas NADEAU (CAN)
3. Tomoki HIWATASHI (USA)

czwartek, 8 października 2015

JGP: Logroño (La Rioja) 2015

Coraz mniej czasu pozostaje na zdobycie punktów i walkę o finał. 
Na przedostanich zawodach cyklu JGP w Hiszpanii punkty wywalczono 
w trzech konkurencjach.




Solistki: 1.Yuna SHIRAIWA (JPN)
2. Alisa FEDICHKINA (RUS)
3. Yura MATSUDA (JPN)
   
Pary taneczne: 1. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA)
2. Betina POPOVA / Yuri VLASENKO (RUS)
3.  Elliana POGREBINSKY / Alex BENOIT (USA)

  Soliści: 1. Nathan CHEN (USA) 
2. Daniel SAMOHIN (ISR)
3.He ZHANG (CHN)

 

sobota, 3 października 2015

JGP: Toruń 2015

Kolejne zawody z cyklu JGP odbyły się w Polsce. 
Na tafli w Toruniu reprezentanci polski przy licznie obsadzonej konkurencji solowych uplasowali się w trzeciej dziesiątce, natomiast pary taneczne zajęły odpowiednio miejsca: 12, 14 i 17.


JGP w Toruniu był ostatnim startem dla par sportowych. 
Na sześć duetów, które weszły do Finału JGP, aż cztery pochodzą z Rosji. 

A oto medaliści z ISU JGP Copernicus Stars 2015 ISU Junior Grand Prix:

Solistki: 1. Polina TSURSKAYA (RUS) 
 2. Ekaterina MITROFANOVA (RUS)
3. Rin NITAYA (JPN) 
   
Pary taneczne: 1. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA)  
2. Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO (USA)
3.  Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN (RUS)

 
Soliści: 1. Sota YAMAMOTO (JPN) 
 2. Deniss VASILJEVS (LAT)
3. Roman SADOVSKY (CAN)
 
 Pary sportowe: 1. Ekaterina BORISOVA / Dmitry SOPOT (RUS)  
2. Amina ATAKHANOVA / Ilia SPIRIDONOV (RUS)
3. Anastasia GUBANOVA / Alexei SINTSOV (RUS)


Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.