sobota, 3 października 2015

JGP: Toruń 2015

Kolejne zawody z cyklu JGP odbyły się w Polsce.
Na tafli w Toruniu reprezentanci polski przy licznie obsadzonej konkurencji solowych uplasowali się w trzeciej dziesiątce, natomiast pary taneczne zajęły odpowiednio miejsca: 12, 14 i 17.

JGP w Toruniu był ostatnim startem dla par sportowych.
Na sześć duetów, które weszły do Finału JGP, aż cztery pochodzą z Rosji.

A oto medaliści z ISU JGP Copernicus Stars 2015 ISU Junior Grand Prix:

Solistki: 1. Polina TSURSKAYA (RUS)
 2. Ekaterina MITROFANOVA (RUS)
3. Rin NITAYA (JPN)

Pary taneczne: 1. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA)
2. Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO (USA)
3.  Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN (RUS)

Soliści: 1. Sota YAMAMOTO (JPN)
 2. Deniss VASILJEVS (LAT)
3. Roman SADOVSKY (CAN)

Pary sportowe: 1. Ekaterina BORISOVA / Dmitry SOPOT (RUS)
2. Amina ATAKHANOVA / Ilia SPIRIDONOV (RUS)
3. Anastasia GUBANOVA / Alexei SINTSOV (RUS)

Cykl zawodów Junior Grand Prix zmierza ku końcowi, więc przed dwoma zawodami, które kończą zmagania o fina, w koncu przyszedł czas na przegląd i analizę wyników.

SOLISTKI:
Po raz drugi w cyklu JGP zwyciężczynią została Polina TSURSKAYA (RUS / 187.85). Zarówno short program (61.04)  jak i program dowolny (126.81) plasował ją na miejscach pierwszych.  W dodatku nota jaką zdobyła za FD jest  jej nowym rekordem sezonu. Nie ma się co dziwić wysokiego wyniku, jak na samym początku zachwyciła kombinacją 3Lz+3T+2T). Do Finału Junior Grand Prix wejdzie z kompletem 30 punktów.
Srebrno wywalczyła druga z Rosjanek Ekaterina MITROFANOVA (RUS / 166.63) Zdobywczyni 57.69 za SP i  108.94 za FD, niestety nie ma szans na finał. Szósty wynik z JGP USA przyniósł  jedynie 5 pkt. Podobnie czwarta na Słowacji i trzecia w Toruniu Rin NITAYA (JPN / 161.89) nie znajdzie się w finale. Mimo to panie mają na koncie nowe season best.

Osiągnięcia polskich solistek:
Jak już wspomniałam nasze zawodniczki uplasowały się w trzeciej dziesiątce:

23. Aleksandra RUDOLF (POL / 94.71) za swoje piruety (większość z poziomu 4) zyskiwała na ocenie jakości. Natomiast w zaprezentowanych skokach najlepiej wyszedł 2A czy 2Lz .

24. Agnieszka REJMENT (POL /  93.88) w programie dowolnym niewątpliwie popisała się kombinacjami 2Lz+2T i  2Lz+2Lo.

28. Elżbieta GABRYSZAK (POL /  89.22) na pewno ma predyspozycje do bycia niezwykle mocną w piruetach.

PARY TANECZNE:
Z kompletem 30 punktów do FJGP wejdą Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA/ 162.63). Najlepsi w Toruniu zdobyli odpowiednio 65.42 za SD i  97.21 za FD. Ponadto wynik 162.63 jest ich nowym rekordem sezonu.

Czwarci na Łotwie, drudzy w Polsce Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO (USA/ 146.12)  uzyskali nowe rekordy sezonu , wynoszące obecnie 61.13,  85.02 i oczywiście 146.12. Ich wynik po dwóch startach to 22 pkt. więc może zabraknąć na finał.

Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN (RUS / 141.61) wywalczyli brąz. Bardzo dobre występy ocenione na 57.98 i 83.63pkt, zapowiadają obiecującą przyszłość :) Rosjanie mieli w planach tylko ten jeden start, więc nie liczą się w grze o finał. Ewentualnie mogą pojawić się na zastępstwo w Hiszpanii lub Chorwacji.

Druga dziesiątka należała do reprezentantów polski
12. Alexandra BORISOVA / Cezary ZAWADZKI (POL /  97.10) zaczęli sezon bardzo mocno, bo od 4 poziomu kroków walca, które nieśmiało ale jednak zyskały na jakości.

14. Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI (POL / 97.17) bardzo dobrze spisali się w Twizlach i podnoszeniu wykonanym w tańcu dowolnym.

17. Anastasia POLIBINA / Radoslaw BARSZCZAK (POL / 83.88) mają w swoim repertuarze wyraziste podnoszenie rotacyjne.

SOLIŚCI:
Dla solistów z podium był to już drugi start na tegorocznym cyklu JGP i wszyscy trzej panowie mają na koncie po 26 pkt.
Zdobywca złotego medalu Sota YAMAMOTO (JPN)  uzyskując łączny wynik 232.42 (75.16 / 157.26) nie tylko zapewnił sobie zwycięstwo, ale i rekord sezonu. Dorobek w postaci trzeciego miejsca w JGP USA i zwycięstwo w Polsce, w klasyfikacji cyklu JGP na razie daje mu miejsce drugie.

Srebrny medalista Deniss VASILJEVS (LAT/ 207.83) wypadł nieco słabiej niż w pierwszym starcie na Słowacji (przypomnę, że tam wygrał).  Nota za SP 69.40 oraz 138.43 za FP lasowały go odpowiednio na 2 i 3 miejscu. W sumie udało się obronić drugą pozycję.

Na ostatnim stopniu podium stanął Roman SADOVSKY (CAN / 198.38). Dobry początek 71.13 (SP) nie przełożył się na dobry koniec. Bowiem wynik 127.25 za program dowolny dawał mu dopiero miejsce piąte.

W konkurencji solistów nasi reprezentanci obsadzili miejsca między 20 a 25:

21. Eryk MATUSIAK (POL / 109.26) czysto wykonał większość z zaplanowanych skoków (m.in 2Lz, 3S, czy 3T+2T).

23. Ryszard GURTLER (POL /  97.85) ambitnie starał się wykonać kombinację z 3Lz.

24. Michał WOŹNIAK (POL /  93.91) spisuje się w elementach poza-skokowych (kombinacje piruetów, czy skok do piruetu uzyskały poziom 4).

PARY SPORTOWE:
Dla par sportowych były to ostatnie zawody z cyklu. oczywiście pozostaje jeszcze finał, do którego  wchodzą wszystkie  trzy duety z podium.

Zwycięzcy Ekaterina BORISOVA / Dmitry SOPOT (RUS) do finału wchodzą z miejsca trzeciego. Ich wyniki zdobyte na tafli w Toruniu  (55.40 / 103.42/ 158.82 /) stanowią nowe rekordy sezonu.

Srebrni medaliści Amina ATAKHANOVA / Ilia SPIRIDONOV (RUS / 149.52)  do finału wchodzą z numerem jeden. Oni także zdobyli rekord sezonu, choć tylko za SP, który obecnie wynosi 59.70.

Trzeci duet Anastasia GUBANOVA / Alexei SINTSOV (RUS / 147.03) także z rekordami sezonu 50.24  i 96.79, do finału wchodzi z miejsca czwartego.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.