czwartek, 24 listopada 2016

Jedno podium finalistą nie czyni

 Podział medali na Cup of China 2016 wygląda tak :)Podium solistek
1. Elena RADIONOVA (RUS) - 205.90
2. Kaetlyn OSMOND (CAN) - 196.00
3. Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS) - 192.57Podium solistów
1. Patrick CHAN (CAN) - 279.72
2. Boyang JIN (CHN) - 278.54
3. Sergei VORONOV (RUS) - 243.76


Podium par sportowych
 1. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) - 203.76
2. Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 197.96
3. Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN) - 191.54
~*~
Do finału G Pz pewnością  wejdzie Elena RADIONOVA (RUS). Drugie miejsce w Rosji i pierwsze w Chinach daje jej 28 pkt. i jak na razie wysoką pozycję w rankingu.

Do Marsylii pojedzie także (najlepsza po programie krótkim) Kaetlyn OSMOND (CAN). Dwa drugie miejsca cyklu, i dorobek 26pkt. obecnie plasują ją na pozycji trzeciej. Z oględnych kalkulacji wynika, że po zawodach w Japonii w najgorszym wypadku może spaść na pozycję szóstą (czyli taką która zakwalifikuje ją do finału).

Trzecia zawodniczka z Chin Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS) udowodniła, że nie zamierza składać broni. Chociaż dorobek 20 pkt. nie daje jej pewności startu w finale, (zależy co w Japonii zrobią S. Miyahara i W. Higuchi), to zmiana programu dowolnego świadczy o zaciekłej walce o podium Mistrzostw Rosji.

Inaczej sprawa wyglądała u Ashley WAGNER (USA). Na początku sezonu zapewniła sobie 15pkt, za zwycięstwa na Skate America. W Chinach, po tym jak nie wywiązała się ze swojego skokowego planu, uplasowała się dopiero na 6 pozycji (zarabiając 5pkt). Na razie w rankingu jest 4, a hipotetycznie aż cztery solistki mają szanse na lepszy bądź równy wynik co Ashley.


~*~
Zwycięzca Skate Canada i Cup of China Patrick CHAN (CAN) ma pewny udział w Finale. Natomiast jednorazowi zdobywcy podium, czyli Boyang JIN (CHN) i Sergei VORONOV (RUS), już nie są tego tacy pewni. Jeśli Boyang ma jakieś nadzieje, na słabe pozycje J. Browna i Y. Hanyu, tak Sergei musiałby liczyć na ich katastrofę.

O panach typu Han YAN (CHN), Maxim KOVTUN (RUS) czy Michal BREZINA (CZE) nie będę się już rozpisywać. Po raz n-ty postarali się o dreszcz emocji. Niestety pomału przechodzą z grupy "obiecujących" do grupy "niewykorzystanego talentu".


~*~
Zamiana partnerów w chińskich duetach, wyszła na lepsze niż  zakładano. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) dzięki drugiej lokacie w Kanadzie oraz wygranej na rodzimej ziemi, mogą zacząć się pakować do Francji. Niespodziewanie i druga para tj. Cheng PENG / Yang JIN (CHN)  przerosła oczekiwania nawet ich trenerów ;). Jeśli na NHK Cheng i Yang utrzymają się na podium, zdobędą finał.

Jak widać konkurencja par sportowych była najbardziej burzliwa, z niespodziewanymi zwrotami akcji. W wyniku czego zdobywcy dwóch trzecich miejsc Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN) nie znajdą się w finale.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.