wtorek, 29 listopada 2016

Z Japonii do Francji, czyli NHK Trophy 2016


SOLISTKI
1. Anna POGORILAYA (RUS) - 210.86
2. Satoko MIYAHARA (JPN) - 198.00
3. Maria SOTSKOVA (RUS) - 195.88

                                                                    
                                                                    PARY SPORTOWE
                                                                    1. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 204.56
                                                                    2. Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 196.87
                                                                    3. Xuehan WANG / Lei WANG (CHN) - 185.32


SOLIŚCI
1. Yuzuru HANYU (JPN) - 301.47
2. Nathan CHEN (USA) - 268.91
3. Keiji TANAKA (JPN) - 248.44

                                                     PARY TANECZNE
                                                     1. Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN) - 195.84
                                                     2. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) - 186.66
                                                     3. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE (ITA) - 180.42

~*~

Rywalizacja solistek, zakończyła się zgodnie z przewidywaniami. Zwyciężyła Anna POGORILAYA (RUS) przed Satoko MIYAHARĄ (JPN) i Marią SOTSKOVĄ (RUS). Te dwie ostatnie zamieniły się miejscami, jakie zajmowały po programie krótkim. 

Na ich szczęście zamiana ta nie miała większego znaczenia i zarówno Satako jak i Maria weszły do finału. Oczywiście do finału zakwalifikowała się  także podwójna zwyciężczyni z cyklu GP - Anna Pogorilaya.

Bardzo dobry debiut w seniorach odnotowała  Wakaba HIGUCHI (JPN / 185.39). Czwarta na NHK i trzecia na TEB, może być poważną rywalką na MŚ.


~*~

Chwilę zdziwienia przeżyli Meagan DUHAMEL i Eric RADFORD (CAN), gdy okazało się, że po programie krótkim są drudzy. W programie dowolnym, porządek świata został przywrócony i Kanadyjczycy odnieśli swoje drugie zwycięstwo cyklu. 30 pkt. zagwarantowały im start w finale z 1 pozycji rankingu.

Cheng PENG / Yang JIN (CHN) zaszaleli i "ośmieli się" pokonać w shorcie Mistrzów Świata. W programie dowolnym nie wytrzymali presji i spadli na srebrną pozycję. Jednak drugie miejsce z Chin i drugie z NHK, pozwala im lecieć do Francji na finał.

Xuehan WANG / Lei WANG (CHN) na zakończenie cyklu GP zdobyli medal brązowy, 20 punktów i 11 lokatę w rankingu. Wprawdzie w zeszłym sezonie byli na 10 pozycji, ze ze słabszym wynikiem , tj.16 pkt.


~*~

Dwa zwycięstwa cesarza lodu Yuzuru HANYU (JPN) wprowadziły go do finału. Obronną ręką wyszedł też Nathan CHEN (USA) i jak się okazało jedna medalowa (tu srebrna) pozycja oraz czwarte miejsce z TEB, wystarczyły by powrócić do Francji i wziąć udział w finale.

źródło: www.japantimes.co.jp

Siódmy zawodnik z Rosji, Keiji TANAKA (JPN) na ojczystej ziemi spisał się wzorowo i wskoczył na ostatni stopień podium. Medal brązowy przy silnych konkurentach (jak np J.Brown, A.Bychenko czy N.Nguyen) jest dla Japończyka osiągnięciem nad programowym ;).

Warto także spojrzeć  na zawodnika z Łotwy. Deniss VASILJEVS  który ostatecznie zajął szóste miejsce (223.73 pkt), może i nie ma imponującej techniki, ale w walorach artystycznego przekazu, widać rękę jego trenera Sephana Lambiela. Startujący do 2010 roku, szwajcarski kolekcjoner medali z najważniejszych imprez ISU, wyróżniał się niezwykłą lekkością i wirtuozerskim stylem jazdy, która teraz przekazuje swoim podopiecznym.


~*~

Starcie tanecznych tytanów na NHK zakończyło się  zwycięstwem Mistrzów Olimpijskich 2010 nad Mistrzami Świata 2016.

Tessa VIRTUE i Scott MOIR (CAN) odnieśli drugie zwycięstwo w cyklu GP. i z kolekcją 30 pkt. weszli do finału w Marsylii. 

Na początku sezonu, trochę się przyczaili i na Skate Canada uzyskali drugi wynik za SD...i choć w ostatecznym rozrachunku wyszli na prowadzenie, to jednak  z niewielką przewagą 0,82 pkt. nad plasującymi się na drugim miejscu Amerykanami.

W Japonii było już zupełnie inaczej. Kanadyjczycy nie dość, że pokonali nieziemskich francuzów o 9.18 pkt, to jeszcze wyśrubowali nowe rekordy świata - za SD (ten sam, za który  kilka tyg. temu uzyskali słabszy wynik od duetu Chock/Bates) oraz ten łączny.
 

 REKORDY
Od 26.11.2016 nowy rekord świata za taniec krótki wynosi 79.47 pkt
Od 27.11.2016 nowy rekord świata, tzw. TOTAL SCORES (wynik końcowy) wynosi 195.84 pkt.


Gabriella PAPADAKIS i Guillaume CIZERON (FRA) nie obronili się przed powracającymi do rywalizacji Kanadyjczykami.

Szokujące nie jest to, że przegrali (w końcu mierzyli się z legendą tańców), ale to z jaką stratą. No no  sędziowie chyba się zagapili w ocenach ;)

Jako nagrodę pocieszenia Francuzi mogą uznać fakt, że ze zwycięstwem na TEB i drugim miejscem na NHK wchodzą do finału w Marsylii. Starcie numer dwa już 9 grudnia od 19:05.

Anna CAPPELLINI i  Luca LANOTTE (ITA) przez cały czas trwania zawodów plasowali się na trzecim miejscu. Tak samo i w końcowej klasyfikacji nie zmienili pozycji. Niestety dwa trzecie miejsca w cyklu, nie daje im prawa startu w finale, a jedynie trzecie miejsce na liście rezerwowej.

Natalia KALISZEK i MAKSYM SPODYRIEV (POL) z wynikiem 147.93 w swoim drugim starcie na GP, zajęli wysokie siódme miejsce. Więcej o ich występach w następnym poście :)
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.