niedziela, 2 października 2016

Październikowe challengery: Ondrej Nepela Memorial 2016

24th Ondrej Nepela Memorial
28/09/2016 - 1/10/2016




Na czwartych zawodach serii challengera Rosjanie zagarnęli wszystkie dostępne złota. Reprezentanci Polski znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Oczywiście, najwyżej tj. na miejscu 4, uplasowali się Natalia Kaliszek i Maxim Spodirev.




Złota solistka: Maria SOTSKOVA (RUS / 189.96) - w shorcie straciła na jakości za kombinację 3Lz+3T. W dowolnym zebrała się w sobie i wykonał ją bez najmniejszej usterki. Ponadto w swoim repertuarze posiada trójkombinację 3F+1Lo+3S i piruety z 4 poziomu.

Złoty solista: Sergei VORONOV (RUS / 237.42) - z powadzeniem skacze 4T solo jak i w kombinacja z 2T. O dziwo ma kłopoty z 3Axlem. Najczęściej jego elementy poza-skokowe uzyskiwały poziom 4, a wszystkie pozycje programów  kiedy wychodziły dobrze wychodziły ponad przeciętnie.

Złota para sportowa: Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS / 197.80) - w programie krótkim potrójnego twista wykonali na poziomie 4 (6.60 pkt bazowych) a w dowolnym poczwórnego na poziomie 3 (8.60 bazowa). Nie wiem które wyglądało bardziej spektakularnie! 

Złota para taneczna: Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS / 178.84) - w tańcu krótkim (z jednym poziomem 4 za podnoszenie) plasowali się na miejscu drugim, w tańcu dowolnym (z czterema poziomami 4, za podnoszenia i Twizzle) poprawili swoje notowania i zagarnęli złoto.

Pozostałe newsy

Solistki: Wydawało się, że Julia LIPNITSKAIA (RUS / 165.46) odzyskuje formę. Short program nie pozbawiony usterek, dawał jej pozycję liderki i realne szanse na złoto. Niestety piąty program dowolny, zdeklasował ją na miejsce 2. W swoich programach stawia na kombinację 3Lz+3T. Chociaż na razie nie wychodzi najlepiej.

Pary sportowe: Na tafli pojawili się doświadczeni Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS / 185.42), jednak przegrali z młodszymi kolegami z reprezentacji i uplasowali się na miejscu drugim. W programie dowolnym czysto wykonali potrójnego wyrzucanego Salchowa oraz sekw. 2A+2A. 

Pary taneczne: Do rywalizacji w tańcach stanęły aż dwa reprezentujące Polskę duety. Dla Justyny Plutowskiej i Jeremiego Flemina był to drugi start w serii CS. Na tafli w Bratysławie zdobyli odpowiednio 48.68 (SD), 75.98 (FD) co dało im 124.66 pkt łącznie i 10 lokatę. Pomimo niższej pozycji niż 6 miejsce na Lombardia Trophy podopieczni Barbary Fusar Poli poprawili swoje życiowe rekordy. Niski poziom za Twizzle w tańcu krótkim okazał się przejściowym problemem, bowiem w tańcu dowolnym uzyskali już za nie poziom 4.

Natalia Kaliszek i Maxim Spodirev dopiero zaczynają swoją międzynarodową przygodę sezonu 2016/17. W pierwszym starcie na CS uzyskali 60.24 pkt (PB) za short oraz 86.62 za free (za każdym razem plasując się na piątym miejscu). Ostatecznie z łącznym wynikiem 146.86 zajęli miejsce 4.

Nasz najlepszy duet, za obowiązkowe kroki Midnight Bluesa uzyskał poziom 3, a za Twizzle i podnoszenie poziom 4. W tańcu dowolnym każde z podnoszeń, jak i piruet wykonali na najwyższym poziomie trudności, przy okazji zdobywając dodatkowe punkty za jakość wykonania. Chwilę grozy, zarówno zawodnicy jak i widzowie, przeżyli w zawahaniu przy choreograficznych Twizzlach. Na szczęście nic poważniejszego się nie stało, a nawet sugeruję by owo zakołysanie, uznać za nowatorski element choreografii.

Taylor Tran / Saulius Ambrulevicius (LTU),  którym w kiss and cry towarzyszyła Sylwia Nowak-Trębacka, uzyskali 131.34 pkt i uplasowali się na 9 pozycji.

"Głodni" najwyższych stopni podium Madison Chock / Evan Bates (USA / 170.92) po tańcu krótkim plasowali się na miejscu pierwszym. Błąd w Twizzlach tańca dowolnego zepchną ich na miejsce drugie.

Soliści: Igor Reznichenko (POL /  174.26) po raz drugi w karierze i  po raz pierwszy dla Polski zdobył 9 miejsce na Ondrej Nepela Memorial. Jego mocną stroną są niewątpliwe elementy poza-skokowe, ale nie stroni od ryzyka i sięga po poczwórnego toeloopa.

Z zawodów wycofał się Denis Ten (KAZ).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.