środa, 28 grudnia 2016

Listopadowe challengery: Tallinn Trophy 2016

Tallinn Trophy

19.11.2016 - 25.11.2016

Drugie z listopadowych zawodów, a ósme w serii challengera odbyły się w Estonii. Wszystkie złote medale wywalczyli reprezentanci Rosji. Jedyna Polka na zawodach Elżbieta Gabryszak zajęła 21 lokatę.

~Solistki~

Nowa seniorska "twarz" Stanislava KONSTANTINOVA z Rosji z życiowym rekordem 186.97 pkt. wywalczyła złoty medal. Pokonała nawet swoją rodaczkę, która debiut na CS zanotowała w zeszłym sezonie tzn. Serafimę SAKHANOVICH  i to z nie lada przewagą 9.62pkt. (wynik Serafimy to 177.35pkt. / miejsce drugie).

Szesnastoletnia Stanislava w czystym programie krótkim do Jeziora Łabędziego wyskakała kombinację 3Lz+3T, natomiast w dowolnym przy dźwiękach muzyki z Cirque du Soleil do tej samej kombinacji, chociaż ne tak udanej jak w shorcie, dołożyła jeszcze dwie inne tj: 3F+1Lo+3S oraz 2A+2T.

brązowy medal wywalczyła także debiutująca w seniorach Bradie TENNELL (USA / 168.98). W wewnątrz amerykańskiej rywalizacji, pokonała lepiej zapowiadającą się na zawodach w Tallinie - srebrną medalistkę z październikowego Skate America - Mariah BELL (167.69 / miejsce czwarte).

Oczko Elżbiety GABRYSZAK (POL)

W shorcie nowy rekord kariery -  40.23 pkt.-  dał Elżbiecie osiemnastą pozycję. Niestety po programie dowolnym, w którym wyszła tylko kombinacja 2F+2T i na szczęście większość elementów poza-skokowych, nie udało się zatrzymać w drugiej dziesiątce stawki. 57.09 pkt to dwudziesty czwarty wynik wśród programów (ale w samych komponentach do Tanga Amore - E.Martona byłaby 21👏 ). Koniec końców z wynikiem 97.32 pkt. Elżbieta zatrzymała się tuż za ww. dwudziestką (tj. na 21 miejscu).

~Pary Taneczne~

Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN (RUS /  185.19) bez problemu wywalczyli złoty medal. Zarówno SD jaki i FD plasował ich na pierwszym stopniu podium.

Trudne elementy (głównie z poziomu 4) oraz wysokiej jakości ich wykonanie (głównie na +2pkt.), w ocenie technicznej tańców, zapewniły Elenie i Ruslanowi, odpowiednio w SD i FD, 40.52 i 55.54 punktów.

Komponenty, w kontrolowanym chaosie bluesa i swinga oraz w brawurowej kreacji rodem z  Bollywood, dopełniły swego i w końcowych notach Rosjanie osiągnęli najlepsze (jak do tej pory) wyniki równe - 76.04 za short dance, 109.15 za free dance i 185.19 łącznie.

Srebro w Tallinie wywalczyli  Isabella TOBIAS / Ilia TKACHENKO (177.80) z Izraela, a brąz Elliana POGREBINSKY / Alex BENOIT (167.81) z USA.

~Soliści~

Wśród panów najbielej wybronił się  Roman SAVOSIN (RUS). Piszę, że się wybronił bo skoki (chociaż te najtrudniejsze tzn. 4S i 4T i te średnio trudne tzn.3A, 3Lz) nie wychodziły bez usterek.

W  programie krótkim ocenionym na 71.39 był drugi i tracił o lidera A.Shulepova - 4,27 pkt. W programie dowolnym odrobił straty i nota 146.67 była najlepszą notą zawodów. Łącznie zdobywając 218.06 wywalczył złoty medal. Aby nie było, że skupiam się tylko na negatywnych stronach jego programów, to dodam, że kombinacja 4T+2T (FP) oraz elementy poza-skokowe nie budziły żadnych zastrzeżeń zastrzeżeń, a nawet zapewniły dodatkowe pkt. za jakość.

Na srebrną pozycję z pozycji lidera spadł Anton SHULEPOV (RUS / 209.04), a podwójnie czwarty (tj. 4 w SP i 4 w FP)  Andrew TORGASHEV (USA / 201.45) ostatecznie wspiął się na brązową pozycję.

~Pary Sportowe~

Zwycięzcami zostali debiutujący wśród seniorów i jak już wiadomo czwarty duet Finału Junior Grand Prix 2016/17 - Alina USTIMKINA i Nikita VOLODIN (RUS / 167.78). Najlepsi w programie krótkim (65.64) oraz drudzy w dowolnym (102.14) w obu częściach zawodów popisali się udanym potrójnym wyrzucanym Rittbergerem oraz podnoszeniem lassowym z grupy 5 na poziomie 4 (w skrócie 5RLi4).

Każdy wynik z zawodów  w Tallinie stał się życiowym rekordem Aliny i Nikity.

Srebro wywalczyli ich rodacy Alisa EFIMOVA / Alexander KOROVIN (RUS / 160.68).  A już z ewidentną stratą do dwóch pierwszych miejsc, Goda BUTKUTE i Nikita ERMOLAEV (LTU / 149.30) stanęli na najniższym stopniu podium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.