wtorek, 13 grudnia 2016

Finał GP par sportowych

Pod nieobecność rosyjskich duetów T. Voloshozar / M. Trankov i K. Stolbova / F. Klimov, Nina Mozer i tak wprowadziła do finału swoje kolejne pary. A Evgenię i Vladimira  nawet uczyniła  zwycięzcami finału GP 2016.


źródło:http://www.isu.org

Końcowe wyniki par sportowych

1. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 213.85
2. Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) - 206.71
3. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 205.99
4. Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) -188.32
5. Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN) - 186.85
6. Cheng PENG / Yang JIN (CHN) - 183.19
ZŁOTO

Evgenia TARASOVA i Vladimir MOROZOV (RUS) w pięknym stylu wygrali swój pierwszy Finał Grand Prix. Ich program krótki utrzymany w tonacji electro swingu zawierał wysokiej jakości elementy techniczne oraz wyśmienicie dopracowane komponenty. Ponadto w warstwie artystycznej,z nakomite umiejętności, malownicze łączenia, charakterny występ, wyborna kompozycja oraz doskonale oddany klimat utworu "Glam", przyniósł im aż 35.11 pkt. i w sumie 78.60.

W programie dowolnym tylko potwierdzili swoją dominację. Odwaga z jaką Evgenia wykonała poczwórnego twista i obydwa wyrzucane skoki, przysłoniły pewne trudności w skokach solowych Vladimira. Połączenie utworów progresywnego rocka Johna Milesa to propozycja z jednej strony przepełniona energią, z  drugiej zaś subtelnością i delikatnością tańca. Program oceniony na 135.25 pkt. dał im, jak zresztą wszystkie wyniki z finału, nowe życiowe rekordy.


SREBRO

Xiaoyu YU / Hao ZHANG (CHN) oprócz srebrnego medalu, z finału wywiozą życiowe rekordy za short program - 75.34 i za wynik końcowy. Mocnymi punktami programu krótkiego, pod względem trudności były  wszystkie elementy poza-skokowe, ocenione na poziom 4, natomiast pod względem jakości najwięcej punktów zdobyły skoki.

W programie dowolnym wśród rewelacyjnych elementów ocenionych na +3 za jakość wykonania, przytrafiły się dwa momenty słabości. Pierwszy w kombinacji 3T+2T, drugi w niezaliczonym piruecie parowym oraz trzeci w kończącej występ pozie Xiaoyun  w której straciła równowagę i upadła (tak to już jest, chwila rozluźnienia i bam!). Nota 131.37 uplasowałby ich na trzeciej pozycji, ale nadwyżka z shortu pozwolił im utrzymać drugą lokatę.


BRĄZ

Szósty finał w karierze dla Meagan DUHAMEL i Erica RADFORDA (CAN) zakończył się trzecim stopniem na podium. Słabsze (jak na nich) wyniki są efektem ogromnego ryzyka i pełnej mobilizacji by sięgać po najtrudniejsze elementy. W shorcie są to 3Lz solo oraz wyrzucany 3Axel, w dowolnym 2Lz, poczwórny wyrzucany Salchow i potrójny wyrzucany Luzt. W Marsylii udał się tylko ten ostatni. Koniec końców za short zdobyli trzeci wynik zawodów 71. 44, a za free drugi - 134.55pkt.


DUETY BEZ MEDALI

O wykorzystaniu szansy, mogą mówić Natalia ZABIJAKO / Alexander ENBERT (RUS) - czyli drudzy z podopiecznych N. Mozer. Do finału weszli z listy rezerwowej (po tym jak z zawodów wycofali się A.Savchenko/B.Massot - GER) i pokonali dwa wyżej sklasyfikowane od nich duety, ostatecznie plasując się na czwartej pozycji. Wprawdzie zdobywali już wyższe noty niż te: 65.79 (SP) i 122.53 (FP), ale wysokie miejsce jest zawsze wysokim miejscem, bez względu na dorobek ;).

Niespełna 1,5 pkt straty do miejsca czwartego odnotowali Julianne SEGUIN i Charlie BILODEAU (CAN). Szóści w shorcie, po zdecydowanie lepszym programie dowolnym (z potrójnym wyrzucanym Flipem i spiralą śmierci z poz.4) podskoczyli o jedną pozycję i swój drugi finał zakończyli na miejscu piątym. W zeszłym sezonie byli czwarci.

Zamykający stawkę Cheng PENG i Yang JIN (CHN)  dobrze spisali się w shorcie (70.08, pozycja czwarta), ale w programie dowolnym chyba wzięli sobie do serca łatkę "tych najsłabszych". Cheng zawaliła skoki solo, a żeby tego było mało przydarzył im się nieprzewidziany zwrot akcji, gdy Cheng schodząc z podnoszenia nie mogła "odnaleźć" ręki partnera i zakończenie, choć bez upadku, wyglądało co najmniej niebezpiecznie.

Podsumowując emocji nie brakowało, chociaż myślę, że największy dreszczowiec zafundowali sędziom i widzom, soliści ;)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.