piątek, 16 grudnia 2016

Finał GP w tańcach

W tańcach największą sensacją był nie tylko powrót Tessy Virtue i Scotta Moira, ale powrót po to by ustanowić nowe, światowe rekordy. Za SD - 80.50, za FD -116.72 i łączny - 197.22.


źródło:http://culturess.com
Końcowe miejsca par tanecznych
1. Tessa VIRTUE / Scott MOIR (CAN) - 197.22
2. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) -  192.81
3. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI (USA) - 189.60
4. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV (RUS) - 181.95
5. Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA) -  179.59
6. Madison CHOCK / Evan BATES (USA) - 179.32

ZŁOTO

W wielkim stylu Tessa VIRTUE i Scott MOIR (CAN) po przerwie w rywalizacji, wywalczyli złoty medal Finału GP 2016. W tańcu krótkim, będącym mieszanką utworów Prince'a, w warstwie technicznej do bazowej oceny 31.80 pkt. dołożyli sobie aż 10.36 dodatkowych punktów za jakość wykonania (w sumie zdobyli ich 42.16pkt), natomiast w artystycznej, wynik 38.34 pkt, jest owocem fenomenalnych, bluesowo - hiphopowych komponentów, wielokrotnie ocenionych na najwyższe "10-tki".

Podobnie i w tańcu dowolnym nie zabrakło emocji (i to pod każdym względem). W  niezwykle estetycznym spektaklu w ramach Pilgrims on a Long Journey i Latch ponownie nie mogło obyć się bez "10" i nagrody (tu ponad 17 pkt.) za jakość wykonania, trudnych (poz.3) i najtrudniejszych (poz.4), elementów technicznych. 


SREBRO

Gabriella PAPADAKIS i Guillaume CIZERON (FRA) muszą pogodzić się ze stratą dominacji. Szkoda tylko, że przy tak nieskazitelnych i naszpikowanych arcytrudnymi elementami i "10" (FD) tańcach, strata jest tak duża (w tańcach strata ponad 4pkt. to istna przepaść).

Short dance Francuzów, nadający się do zdobycia najlepszych filmowych narodów, w Marsylii zdobył 77.86 pkt. (w tym sezonie było już 78.26) i plasował ich na miejscu trzecim. Drugi, taniec dowolny, będący pejzażem najgłębszych emocji, został oceniony na 114.95 (i znów, było odrobinę lepiej bo115.24). i pozwolił im na jednostopniowy awans.


BRĄZ

Maia SHIBUTANI i Alex SHIBUTANI (USA) z wynikiem 77.96 (PB) za taniec krótki byli drudzy. Przy tak zawziętej rywalizacji, kroki z poz. 2 (FD), chociaż ocenione in plus za jakość wykonania oraz nota 111.63, ostatecznie zepchnęły ich na miejsce trzecie. Bez względu na miejsce z Francji wyjechali z życiowym rekordem 189.60 pkt.PARY TANECZNE BEZ MEDALI

Inaczej niż u rodzeństwa Shibutani rozwiązała się sytuacja jedynego będącego w finale duetu z Rosji.  Ekaterina BOBROVA i Dmitri SOLOVIEV (RUS) bo o nich mowa, z czwartym wynikiem za short (74.04 pkt) i piątym za free (107.91 pkt), utrzymali się na pozycji tuż za podium.


Stawkę Finału GP 2016, zamykają dwie Amerykańskie pary. Ostatecznie zajmujący miejsce piąte - Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE (USA) oraz szóste - Madison CHOCK / Evan BATES (USA).  

O ile dla tych pierwszych jest to awans o jedną pozycję w stosunku do poprzedniego sezonu, tak w przypadku tych drugich jest to bolesny spadek z podium (są to podwójni srebrni medaliści z ubiegłych lat). Niestety nawet czwarta ocena za FD (108.45), nie zrekompensowała noty za 70.87 za SD. W dużej mierze niska (jak na nich) ocena za taniec krótki była efektem upadku, jaki przytrafił im się w jednej z figur (na szczęście nie w elemencie technicznym). Przez ten błąd nie tylko odjęto im 1pkt od łącznej noty, ale także oszczędnie sięgano po premię za komponenty.


Przyglądając się konkurencji tańców, wprost nie można wyjść z podziwu. Pomysłowość i wrażliwość zawodników (trenerów / choreografów) z sezonu na sezon przekracza granice wyobraźni. Podobnie rzecz się ma w warstwie technicznej. Zasadniczo, każdy z sześciu finałowych duetów, zaprezentował się na poziomie czwartym (poz. 2i 3 - to tylko epizody) przy większości z elementów zdobywając +3 za jakość wykonania.

POLACY W RANKINGU GP

Natalia KALISZEK i Maksym SPODYRIEV (POL) debiutancki start w cyklu zakończyli na 17 miejscu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.