wtorek, 6 września 2016

JGP Czech: rekordowe 9 miejsce Aleksandry i Cezarego

 Na JGP w Czechach na najwyższym stopniach podium, w kategoriach solowych stanęli reprezentanci Rosji, w konkurencji par tanecznych Amerykanie, a par sportowych gospodarze.


Reprezentanci Polski, zajęli odpowiednio Aleksandra i Cezary miejsce 9, Ryszard 19, 
a Agnieszka 29.



PARY SPORTOWE


W pierwszej tego sezonu batalii par sportowych zwyciężyli Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE / 161.49). Na drugim miejscu, z najlepszym programem dowolnym uplasowali się Amina ATAKHANOVA / Ilia SPIRIDONOV (RUS / 159.94). Trzeci stopień przypadł duetowi z USA Chelsea LIU / Brian JOHNSON (USA / 145.54)

Mistrzowie Świata Juniorów 2016 Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE) zwycięstwo zapewnili sobie przytłaczającą przewagą punktową jaką zgromadzili w programie krótkim (62.94). M.in. zawierał on  nadzwyczajnego potrójnego wyrzucanego Lutz, czy ponadprzeciętnie wykonanego 2 Axla. W programie dowolnym nie był już tak kolorowo. Niestety trzy poziomy 4-te nie zdołały odrobić niskiej noty za trójkombinację pojedynczych skoków oraz dwupunktowego odjęcia za niedozwolony element (Rule 5 paragraf 2).

Wnioskuję, że chodzi o coś niedozwolonego w drugim podnoszeniem, bowiem oprócz tych - 2pk, jest ono jeszcze ocenione (zgodnie z Rule 504 paragraf 2) na poziom - basic.

Mniejsza o to, ważne dla nich jest to, że WYGRALI :)


PARY TANECZNE


Niezmiennie przez cały czas trwania zawodów pierwsza trójka, "trzymała się" swoich miejsc. 

Zwyciężyli Mistrzowie Świata Juniorów 2016  Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA). Za taniec krótki uzyskali życiowy rekord równy 66.60 pkt, za taniec dowolny 92.70 i w sumie 159.30 pkt.

Tańce owocowały w wysokie noty zarówno w części technicznej jak i artystycznej. W tańcu krótkim obowiązkowe kroki bluesa uzyskały odpowiednio 4 i 3 poziom, Twizzle i podnoszenie - 4, a kroki bez trzymania - 3.

W tańcu dowolnym najwięcej dodatkowych punktów za jakość przysporzyły im (choć z poziomu 3) sekwencje kroków (3.77). Ogólnie sędziowie oceny zapewnili im 9.78 dodatkowych pkt.

Kolejne duetu podzieliła znaczna różnica punktów. Srebrni medaliści Nicole KUZMICH / Alexandr SINICYN (CZE) zdobyli ich 142.69, a brązowi Arina USHAKOVA / Maxim NEKRASOV (RUS)  -136.10.

Miejsce 9


Aleksandra BORISOVA i Cezary ZAWADZKI pokazują, że do sezonu podeszli z pełną mobilizacją. Każda nota zdobyta na JGP Czech stała się ich nowym rekordem (43.49, 59.97 i 103.46). Na tafli w Ostrawie uplasowali się na wysokim 9 miejscu. Najmocniejszymi punktami tańców były odpowiednio: w tańcu krótkim: Twizzle,  a w dowolnym podnoszenia.

Zawody z cyklu JGP reprezentanci Polski kończą z dorobkiem zdecydowanie lepszym niż w ubiegłym sezonie. Czyli na miejscu 11 we Francji i 9 w Czechach. Chyba, że zostaną jeszcze wystawieni w zastępstwie na zawody w Rosji lub Estonii. 



SOLIŚCI


Pierwsza szóstka solistów "pilnowała" swoich miejsc. Zwyciężył Rosjanin Dmitri ALIEV (232.83). Na drugim miejscu uplasował się Alexei KRASNOZHON (USA / 223.60), a na trzecim  Roman SAVOSIN (RUS / 207.64).

Srebrny medalista Finału JGP 2015 Dmitri ALIEV (RUS)  zdobył 77.45pkt. za program krótki i 155.38 za dowolny. I choć to nie są jego życiowe rekordy, to ich suma  - 232.83 - już tak :)

Niemalże czysty i wysokiej jakości program krótki zawierał 3A, kombinację 3Lz+3T oraz 3Lo. W programie dowolnym pokusił się na dwa poczwórne toeloopy. Jeden (z brakiem pełnej rotacji) w kombinacji z 2T oraz drugi już solo, już w płenym i znakomitym wydaniu.

Srebrny i brązowy medalista tj. Alexei KRASNOZHON (USA) i Roman SAVOSIN (RUS) z Ostawy wyjeżdżają z nowymi życiowymi rekordami.

przypomnę, że zaledwie tydzień temu nota 198.28 przyniosła Romanowi zwycięstwo, a już w Ostrawie wynik 207.64 pkt uplasował go na miejscu trzecim. Poziom rośnie ;)


Miejsce 19

Dwa razy osiemnasty, Ryszard GURTLER (POL) z wynikiem 129.10 ostatecznie zajął 19 pozycję. Start w Ostrawie przyniósł mu nowe życiowe rekordy, które teraz wynoszą  47.54za SP, 81.56 za FP i 129.10 łącznie.

Program krótki przyzwoicie prezentował się początek - czyli kombinacja 3Lz+2T i 3Lo solo oraz koniec tj. piruety z poziomu 4. W środku było więcej kłopotów.

Program dowolny "zarobił" na  czystym 3F i sekwencji kroków. Pozostałe potrójne skoki zawierały większe lub mniejsze wady, jednakże dajmy na to, taki 3 Lutz nawet z błędem oceniony był na 5.30 pkt. a gdyby Ryszard skoczył tylko podwójnego zdobyłby ich 2.1, w najlepszym wypadku 3.0. Także jest dobrze ;)

Dodam, że nie jest to jedyny start Ryszarda w cyklu JGP 2016/17. Wystąpi jeszcze w Niemczech ;)


SOLISTKI


Panie z podium to: nr 1. Anastasia GUBANOVA (RUS / 185.59),  nr 2. Rika KIHIRA (JPN / 185.51) i nr 3. Alisa LOZKO (RUS / 162.28) 

Debiutująca Anastasia GUANABAN (RUS) w swoich programach usilnie skacze kombinację 3Lz+3T. I o dziwo z trzech prób (jedna w shorcie, dwie w programie dowolnym) jakie podjęła w Ostrawie, najlepiej wyszła jej ta najbardziej rozbudowana, czyli 3Lz+3T+2T. 

Pomimo drugiego miejsca po programie krótkim, zdołała odrobić straty i wywalczyć złoty medal. A każdy z uzyskanych wyników tj. 63.51 (SP), 122.08 (FP) i 185.59 zapisano jako jej personal best.

Rika KIHIRA (JPN) to kolejna z młodych debiutantek skaczących kombinację z potrójnym Lutzem (3Lz+3T / SP). Wysokiej jakości short przyniósł jej wynik 66.78 pkt i wysunął ją na prowadzenie. W dowolnym spadła o jedno miejsce tracąc do złotej medalistki zaledwie 0.08 pkt.

Alisa LOZKO podobnie jak Anastasia i Rika  za swój program krótki złamała granicę 60 pkt dokładnie o 0.10.

Miejsce 26

Agnieszka REJMENT (POL / 75.43 ) w shorcie uzyskała 29.99pkt., w dowolnym 45.44 czyli znacznie niżej od swoich życiowych rekordów - 34.76 i 62.95.

Straty punktów w dużej mierze wynikały z braku kombinacji (jednej w SP i jednej w FP) czy trzech upadków w programie dowolnym. Chociaż ten upadek po kombinacji 2F+2Lo, sędziowie powinni zaliczyć do choreografii. Idealnie wpasował się w kompozycję :) i powinien zyskać "10".

Mimo, że Agnieszka w połowie programu miała już za sobą dwa upadki, to i tak zdołała "wykręcić" kombinację piruetów na najwyższym poziomie trudności :) Szczególne brawa należą się także za walkę o lądowanie po 2Axlu i zebraniu się w sobie, na tyle by dołożyć do niego 2T, tak aby uratować kombinację :)

Drugi start w cyklu JGP podopieczna małżeństwa Siudków ma zaplanowany w październiku w Niemczech.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.
Copyright © Poczwórny Toeloop , Blogger