niedziela, 23 sierpnia 2015

JGP: Bratysława 2015

A był sierpień pogoda prześliczna...prócz zagorzałych sympatyków o łyżwiarstwie nikt nie myślał.

A jednak juniorzy rozpoczęli swoje zmagania o Finał Junior Grand Prix.
  
Medaliści JGP Bratysława 2015

Solistki: 1. Polina TSURSKAYA (RUS)
2. Mai MIHARA (JPN)
3. Vivian LE (USA)
 
Pary taneczne: 1. Rachel PARSONS / Michael PARSONS (USA)
 2. Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS)
 3. Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO (RUS)
 
Soliści: 1. Roman SADOVSKY (CAN)
2. Vincent ZHOU (USA)
3. Denis MARGALIK (ARG)

SOLISTKI

Zwyciężczyni Polina TSURSKAYA (RUS / 189.50) to kolejna utalentowana Rosyjska solistka. !4-latka w shorcie zdobyła 66.08 pkt. a w programie dowolnym 123.42. Na tafli prezentuje się z gracją, a za elementy poza-skokowe w Bratysławie uzyskała poziomy 4. Do tego dochodzą najtrudniejsze  kombinacje w postaci 3Lz+3T w shorcie oraz  3Lz+3T+2T w dowolnym.

Kombinację 3Lz+3T bezbłędnie skoczyła druga Mai MIHARA (JPN / 179.36) oraz trzecia Vivian LE (USA / 176.30).  W programie krótkim lepsza od Japonki była, Amerykanka, ale program dowolny, jak to ma w zwyczaju, pomieszał w stawce. Obydwie panie w swoich programach dowolnych za każdy element poza-skokowy uzyskiwały najwyższe poziomy, nagradzane in plus za jakość ich wykonania.

Rin NITAYA (JPN/150.35) miejsce tuż za podium wywalczyła atakując z pozycji szóstej, jaką zajmowała w SP. Japonka chcącodnotować progres kariery musi powalczyć o lepsze lokaty. W zeszłym roku  była trzecią na liście rezerwowej do Finału JGP.PARY TANECZNE

Zwycięzcy Rachel PARSONS / Michael PARSONS (USA / 149.42) w tańcu krótkim zajmowali drugie miejsce, z wynikiem 59.02, w tym dwoma poziomami 4 za Twizzle i podnoszenie. Taniec dowolny wykonany w nadzwyczajnej jakości owocował w aż cztery poziomy 4 (jedyne kroki uzyskały poziom 3). Ich końcowa nota za FD to 90.40. W zeszłym roku byli pierwsi na liście rezerwowej do Finału JGP. W tym roku widać zrobili wielki krok by jechać do Barcelony.

Wicemistrzowie z finału JGP 2014/15 Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS / 147.38)  prowadzili w pierwszej części zmagań notą 60.48pkt. Ich short dance zawierał same poziomy 4, ale w tańcu dowolnym zdobyli ich tylko trzy. Pozostałe elementy uzyskały poziom drugi, stąd nieuchronnie niższa ocena bazowa i utrata pozycji lidera. W rezultacie nota 86.90 nie pozwoliła im utrzymać  prowadzenia. Mimo to Rosjanie mogą się pocieszyć  najwyższą notą za komponenty.

Na trzecim miejscu uplasowali się debiutujący na JGP duet Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO (RUS / 138.84). Para jest mocna technicznie. W shorcie uzyskała trzy poziomy 4 i w konsekwencji w segmencie oceny technicznej, byli nieco lepsi od Amerykanów. W tańcu dowolnym stało się podobnie. Ich nota bazowa za technikę (33.00)  przekraczała bazową notę (31.00) Lobody i Drozda. Pod względem artystycznym, również mają duży potencjał. Po tafli przemieszczają się płynnie i z naturalnym wdziękiem.
SOLIŚCI

Zwycięzca Roman SADOVSKY (CAN / 203.72) zarówno w shorcie (68.49 pkt.) jak i w dowolnym (135.25 pkt.) przewodził w stawce. Jeśli chodzi o skoki, to programy zawierały kilka usterek. Ale skoki były trudne i ambitne. Chwali mu się to, że ma zamiar skakać 4S.  Reprezentant Kanady słabszą jakość skoków, nadrabia w ocenie za elementy poza-skokowe, które zawsze osiągały poziomy 4. Także komponenty złagodziły słabszą jakość skoków.

Podobnie Vincent ZHOU (USA / 200.85) w programie dowolnym pokusił się na 4S i podobnie jak Roman skoczył go bez pełnej rotacji.  W shorcie i  w programie dowolnym przewyższał R. Sadowskiego w technice, ale końcowe noty 68.07 (SP) i 132.78 (FP) plasowały go zawsze na miejscu drugim.

Trzecie miejsce zdobył Denis MARGALIK (ARG / 191.72). Czwarty w shorcie, trzeci w programie dowolnym uzyskał zbliżone noty za technikę do Sadowskiego i Zhou, włączając w to kilka wpadek w skokach.
Denis urodził się w Buenos Aires, jako syn Ukraińskich imigrantów, którzy po pewnym czasie wyjechali do Kanady. Początkowo reprezentował barwy kraju klonowego liścia, ale ostatecznie zadeklarował, że będzie jeździł dla Argentyny. W ten oto sposób mają swojego pierwszego zawodnika na międzynarodowej arenie. Denis zadebiutował już na zawodach 4CC i zajął 16 miejsce.

Niespodzianką in minus jest czwarta lokata Alexandera SAMARINA (RUS / 186.25) bowiem to drugi zawodnik z listy rezerwowej z zeszłorocznego rankingu JGP. Początek startu zapowiadał się całkiem nieźle. Trzeci w shorcie z najlepszą notą  za komponenty. W dowolnym coś nie poszło i wylądował na miejscu szóstym.

 -  szczegółowe wyniki na stronie ISU - TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.