piątek, 15 czerwca 2012

Letnie Igrzyska Olimpijskie

Już 27 lipca rozpocznie się Letnia Olimpiada w Londynie. Wśród szczęśliwców niosących pochodnie, znalazł się i przedstawiciel łyżwiarstwa figurowego John Kerr. 

Widać, jak jest to szczere i prawdziwe, że sport jest ponad podziałami i sporty zimowe nie są w sprzeczności z tymi letnimi. 


Mało kto pamięta, że ta dyscyplina sportu została włączona do olimpijskiej rywalizacji w 1908 roku. Ciekawostką jest to, że uznano ją jako dyscyplinę letnią i gościła na takiej arenie aż do roku 1924. 

Niosący pochodnię John Kerr zasłużył się dla Wielkiej Brytanii wieloma sukcesami. Wraz z siostrą, Sinead Kerr dwukrotnie zdobyli brązowe medale Mistrzostw Europy (2009, 2011). A na arenie światowej krążyli wokół miejsca dziesiątego. 
Od 2004 roku są niekwestionowanymi zwycięzcami swojego kraju. W sezonie 2011/2012 nie pojawili się już na tafli, tym samym kończąc z amatorskimi zawodami. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.