wtorek, 9 czerwca 2015

Zmiany, zmiany, zmiany...

http://www4.pictures.zimbio.com

Jak w temacie... 
Najwięcej zmian odbywa się w sezonie poolimpijskim, ale to nie oznacza, że w następnych latach nie ma ich wcale. Od marca tego roku rozpadło się kilka znanych duetów, w ich miejsce utworzyły się nowe, a kilkoro zawodników i zawodniczek odeszło z rywalizacji. Nie zabrakło również tych, którzy zmienili trenerów.


 Zakończenie współpracy wśród par tanecznych:


W zmaganiach nie będzie już rozrywkowego duetu Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER). Przyczyną jest rezygnacja Alexandra z amatorskiego sportu.
Największe osiągnięcia pary to niewątpliwe 11 miejsce na IO 2014, 10 miejsce na MŚ 2013, czy 6  na ME 2013. Wielokrotnie startowali na zawodach z cyklu GP, gdzie nie raz plasowali się na miejscach czwartych. W ostatnim wspólnym sezonie zdobyli także medale na zawodach typu ISU Challenger Series, a dokładnie   srebro na Finlandia Trophy i brąz na Nebelhorn Trophy. Nie można także zapomnieć, że to sześciokrotni mistrzowie Niemiec.

Podobnie jak Cathy Reed  odchodzi z rywalizacji zostawiając brata tj. Chrisa Reeda (JPN). Od wielu lat byli numerem jeden w Japonii. Brali udział w dwóch Olimpiadach. Lepsze bo 17 miejsce zdobyli w 2010 roku (na ostatniej zajęli 21). Na Mistrzostwach Świata plasowali się raczej między 15 a 22 miejscem. Raz w roku 2011 byli na miejscu 13. Na Mistrzostwach 4 Kontynentów (o ile się pojawiali) plasowali się na miejscu 7. Konsekwentnie startowali na zawodach z cyklu GP zajmując miejsca w drugiej piątce. Razem z drużyną Japonii wywalczyli dwa brązy na zawodach World Team Trophy (2013, 2015).

Inne pary taneczne, które zakończyły współpracę to: czwarta para Kanady z sezonu 2014/15 - Nicole Orford / Thomas Williams i szósta para USA Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA). Dziwna rzecz, że ci ostatni się rozstali, bo wyniki mieli całkiem przyzwoite. Dwa razy stawali na ostatnim miejscu podium MŚJ (2012, 2013) a dwa sezony w seniorach, przyniosły im m.in. złoto na U.S. Classic, czy brąz na 4CC 2014. Zapewne nie satysfakcjonuje ich to szóste miejsce w USA, bo jak wiadomo nie mieli by szans na udział MŚ.

Nowe pary
DANIEL EATON ma już nową partnerkę i jest nią (juniorka) DANIELLE THOMAS. Do tej pory razem z Alexandrem Martinem trenowała u Angeliki Krylovej, teraz z D. Eatonem mają być podopiecznymi Mariny Zuevej. Jak prezentuje się Danielle można zobaczyć TUTAJ.
Nowy duet to także: MARIA STAVITSKAIA / ANTON SHINNEV (RUS) - czyli ex solistka próbuje swoich sił w tańcach. Będę trenować u Alexandra Zhulina.

W konkurencji par sportowych również nie obyło się bez rozstań.


Rozpadła się nie przynosząca oczekiwanych owoców współpraca duetu Narumi Takahashi / Ryuichi Kihara (JPN).  Ich najwyższy wynik to 17 miejsce na MŚ 2014 i 18 na Olimpiadzie'14. A jak wiadomo Narumi ze swoim ex partnerem M.Tranem zdobyła brąz na MŚ 2012.

Ponadto aż trzy pary Rosyjskie zakończyły wspólnych startów i dokonały "przetasowań" w dotychczasowych składach. Należą do nich: Natalja Zabijako / Yuri Larionov, Vasilisa Davankova / Alexander Enbert i co dziwne - bo także mistrzowie Rosji w konkurencji juniorów -  Maria Vigalova /  nie pokażą się już razem.

Nowe pary:
Z tych "przetasowań" powstały nowe duety, w składzie: NATALJA ZABIJAKO / ALEXANDER ENBERT oraz ANASTASIA MARTIUSHEVA / EGOR ZAKROEV. 

Powodem dla którego Natalia znalazła sobie nowego partnera ma być przewlekła kontuzja Y. Larionova i zbyt długie przerwy w treningach. Alexander Enbert swoją decyzję tłumaczy, potrzebą występowania z różnymi partnerkami.
  
Maria Vigalova i Egor Zakroev rozeszli się, jak obydwoje utrzymują, w przyjaźni i zrozumieniu. Maria ma dołączyć do grupy Niny Mozer, gdzie znalazł się dla niej nowy partner, a Egor spróbuje swoich sił z Anastasia Martiushevą. Przypomnę, że do sezonu 2013/2014 Anastasia startowała z Alexeiem Rogonovem. A ten z kolei występuje z Kristiną Astakhovą i są10 parą MŚ 2015.

Do rozgrywek wraca także Rudi Swiegers. Jego nową partnerką została Hayleigh Bell (CAN).Zakończenie startów wśród amatorów:Ostatecznie dnia 28 marca 2015r., zdobywcy nadzwyczajnej liczby medali, w tym wicemistrzostwa IO 2010 i złota z MŚ (2006, 2010) Qing Pang  /  Jian Tong pożegnali się z konkurencją par sportowych.

http://www.windsorstar.com
Na tafli w rywalizacji amatorów nie pojawią się już wspomniani Alexander Gazsi (GER) i Cathy Reed (JPN) oraz dwudziesty duet taneczny z ME 2015 - Henna Lindholm / Ossi Kanervo (FIN).

U solistek niemniej strat, bo zabraknie piątej zawodniczki ME 2015 - Viktorii Helgesson (SWE) i piątej zawodniczki z USA - Samanthy Cesario (USA)
Poza tym jednym sezonem (2014/15) nie zobaczymy już Mistrzyni Szwajcarii - Eveliny Brunner, a jej koleżanka z reprezentacji Anna Ovcharova, czy Rosjanka Polina Agafonova nie zmierzają kontynuować swoich krótkich seniorskich karier.

Z konkurencji solistów jak na razie wycofali się dwaj panowie. Plasujący się między 19 i 31 miejscem na ME - Justus Strid (NOR) oraz Douglas Razzano (USA). Którego największym osiągnięciem są cztery starty na zawodach GP oraz złoto na Ice Challenge 2014/15.

Zmiany trenerów:

- czyli kto z kim i u kogo


Pary sportowe: 
 • Haven Denney / Brandon Frazier (USA) - Ingo Steuer
 • Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro (CAN) - Richard Gauthier, Bruno Marcotte, Sylvie Fullum
Solistki:
 • Gabrielle Daleman (CAN) - Brian Orser, Lee Barkell, Tracy Wilson
 • Serafima Sakhanovich (RUS) - Alina Pisarenko
 • http://auto.img.v4.skyrock.ne
 • Alexandra Proklova (RUS) - Elena Buianova

Pary taneczne:
 • Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR) - Igor Shpilband
 • Olesia Karmi / Max Lindholm (FIN) - Marina Zueva
 • Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA) - Marie-France Dubreuil, Patrice Lauzon
 • Alexandra Paul / Mitchell Islam (CAN) - Marie-France Dubreuil, Patrice Lauzon, Romain Haguenauer
- obydwie pary do tej pory były pod opieką Anjeliki Krylowej i niemal w jednym czasie (bo w kwietniu) ogłoszono, że przeszli do Marie - France Dubreuil.

Soliści:
 • Shotaro Omori (USA) - Yuka Sato, Jason Dungjen
 • Pavel Ignatenko (BLR) - Anna Tsareva
 • Vincent Zhou (USA) - Tom Zakrajsek, Becky Calvin
- czyli u solistów nie nastąpiły radykalne zmiany.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.