Za juniorami najważniejsza impreza sezonu, czyli Mistrzostwa Świata Juniorów.

Złote medale wywalczyli reprezentanci czterech różnych krajów.
Marin HONDA (JPN) - solistka
Daniel SAMOHIN (ISR) - solista
Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE) - para sportowa

Alexandra BORISOVA / Cezary ZAWADZKI (POL) z MŚJ wyjeżdżają z rekordami życia.

Konkurencję par tanecznych zdominowała rywalizacja amerykańsko - rosyjska. Ostatecznie to Amerykanie zdobyli dwie czołowe pozycje.

źródło:ISU.org

Dla startujących po raz czwarty  jest to pierwszy tytuł Mistrzów Świata Juniorów.  Najlepszy duet juniorskiej Ameryki, Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER, swoje złoto wywalczył drugim tańcem krótkim i pierwszym dowolnym uzyskując łączną notę 163.65pkt.

Wynik 162.74 pkt. oraz najlepszy taniec krótki pozwolił aby Rachel PARSONS i Michael PARSONS (USA) zdobyli tytuł wicemistrzów, natomiast rezultat 151.15 by debiutanci Alla LOBODA i Pavel DROZD (RUS) brąz.

Za podium znów było dość monotematycznie. Na miejscu czwartym znaleźli się Amerykanie (Elliana POGREBINSKY / Alex BENOIT), za nimi dwie pary Rosyjskie (5. Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV, 6. Betina POPOVA / Yuri VLASENKO)  oraz dwie pary francuskie (7.Angelique ABACHKINA / Louis THAURON, 8. Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC).

~.~
Nasz duet Alexandra BORISOVA / Cezary ZAWADZKI - z dorobkiem 100.31 zajął miejsce 20. Na zawodach Aleksandra i Cezary pobili swoje dotychczasowe rekordy. Ich nowe "życiówki" obecnie wynoszą 42.80 (SD), 57.51 (FD) i 100.31 (tak zwany: Total Score). :)

Swingowy taniec do muzyki z filmu Maska, zawierał trzy poziomy czwarte, za dwa podnoszenia oraz piruet. Mocnymi punktami duetu był także piruet choreograficzny jak i sama choreografia.

~.~

Najlepszą solistką okazała się debiutantka i szósta zawodniczka juniorskiej Japonii. Na podium, za tą niespełna piętnastolatką, uplasowały się zawodniczki, mające swój debiut w poprzednim roku.

źródło:goldenskate.com

Marin HONDA (JPN) swój pierwszy tytuł Mistrzyni Świata Juniorów wywalczyła drugim programem krótkim oraz pierwszym dowolnym. Bezbłędne, a właściwie wysokiej jakości, programy przyniosły jej notę 192.98 pkt. i nagrodę w postaci złotego medalu.

Maria SOTSKOVA (RUS) tytuł wicemistrzyni zdobyła wynikiem 188.72 pkt. Jej programy, choć bardzo mocne, ocenione osobno plasowały ją na miejscach trzecich.

Druga z Japonek Wakaba HIGUCHI (JPN / 183.73) o brąz skutecznie zawalczyła z miejsca piątego.

Japonia ma powód do świętowania, gdyż trzecia z ich reprezentantek -  Yuna SHIRAIWA - ostatecznie zajęła miejsce czwarte.

Czwarta zawodniczka seniorskiej Europy Angelina KUCHVALSKA (LAT) na zawodach w Debreczynie zajęła miejsce siódme. Natomiast reprezentantka gospodarzy i jedenasta solistka Europy - Ivett TOTH - uplasowała się na miejscu ósmym.

Niestety prowadząca po programie krótkim Alisa FEDICHKINA (RUS) z powodu kontuzji musiała wycofać się z zawodów.

O medalach solistów, zadecydowały programy dowolne. Trzej panowie, którzy ostatecznie stanęli na podium, po programach krótkich plasowali się pod koniec pierwszej dziesiątki.

Nowy Mistrz Świata Juniorów Daniel SAMOHIN (ISR) po złoto zaatakował z miejsca 9. Koniec końców, z najlepszym programem dowolnym i łączną notą 236.65 pkt. stanął na najwyższym stopniu podium.

Wicemistrz Świata Juniorów Nicolas NADEAU (CAN) z ósmym programem krótkim i drugim dowolnym uzbierał  aż 224.76 pkt. Tegoroczny srebrny medalista w zeszłym roku był dopiero 25. Co za AWANS!

Debiutujący na MŚJ Tomoki HIWATASHI (USA), który za sumę 222.52 zdobył brąz, zaprezentował szósty program krótki oraz trzeci dowolny.

Pierwsze trójka po shorcie, tzn. Dmitri ALIEV (RUS), Alexander SAMARIN (RUS), Deniss VASILJEVS (LAT) spadła odpowiednio na miejsce: 6, 4 i 8.

Po raz pierwszy w historii MŚJ medal zdobyli reprezentanci Czech. Najlepsza para sportowa wyprzedziła dwa Rosyjskie duety.

źródło: goldenskate.com

Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE) bo o nich mowa, tytuł Mistrzów Świata Juniorów 2016 wywalczyli dwoma najlepszymi programami, uzyskując łącznie 181.82 pkt. Obiecująca para juz wcześniej pokazywała na co ich stać i zdobyła srebro Finału JGP 2015/16.
Kto by pomyślał, że po ósmej lokacie na zeszłorocznych MŚJ sięgnął po złoto?

Przez cały czas trwania zawodów na drugiej pozycji plasowali się Anastasia MISHINA / Vladislav MIRZOEV (RUS). Debiutanci z notą 172.60 pkt zdobyli medal srebrny.

Natomiast  trzeci duet juniorskiej Rosji Ekaterina BORISOVA / Dmitry SOPOT medal brązowy zapewnili sobie atakiem z pozycji czwartej. Łączną notą 169.00 pkt, zdecydowanie wyprzedzili trzecich po shorcie Ukraińców.

Renata OGANESIAN  i Mark BARDEI (UKR) uzyskali 155.08 i ostatecznie spadli na czwarte miejsce.

Wideo z MŚJ 2016 - TUTAJ  i TUTAJ

Szczegółowe wyniki MŚJ 2016 TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.