Podium par sportowych MŚ 2016
źródło:http://static.isu.org |
Jedyna zmiana w stosunku do poprzednich mistrzostw, to obecność reprezentantów Niemiec na ostatnim stopniu podium.
Zwyciężyli Meagan Duhamel / Erick Radford (CAN), wicemistrzostwo zdobyli Wenjing SUI / Cong HAN (CHN), a brąz wspomniani Aliona Savchenko / Bruno Massot (GER).
1. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD (CAN) - 231.99 (PB)
Mistrzowie Świata 2015 i 2016
Miłosna historia z Moulin Rouge, to program z doskonałym splotem dynamiki i łagodnością wyrazu. Choć występ oceniony na drugie miejsce to i tak zawierał nie lada elementy tj. 3Lz, potrójnego wyrzucanego Flipa i poza twistem z poziomu 2, pozostałe elementy poza-skokowe to już wyłacznie 4 poziomy trudności.
Program dowolny, czyli rzewny kawałek Hometown, wręcz fascynuje
trudnością i znakomitą jakością zarówno elementów skokowych (m.in.4wyrzucanym Salchowem, 3wyrzucanym Lutzem, 3Luztem solo), jak i tych poza-skokowych (choć twist znów uzyskał poziom 2). Program z kilkoma "10"taki za komponenty zdecydowanie wysunął ich na prowadzenie i zapewnił obronę tytułu.
Życiowe rekordy Kanadyjczyków z Bostonu to: 78.18 pkt za SP i 153.81 pkt za FP.
2. Wenjing SUI / Cong HAN (CHN) - 224.47 (PB)
Wicemistrzostwo po raz drugi.
Program krótki, czyli hiszpański romans, oczarował nienaganną precyzją zaprezentowanych elementów oraz pasją z jaką Chińczycy wystąpili przed bostońską publicznością. Do technicznej oceny bazowej (32.90) dołożyli sobie 10.98 ekstra punktów za jakość, a w komponentach pojawiło się nawet kilka"10". W konsekwencji wysokich ocen, po programie krótkim plasowali się na pozycji liderów.
Fenomenalny 4twist oraz ekscytujące ozdobniki doskonale osadzone w choreografii oraz dynamika tańca znalazły odzwierciedlenie w wysokich notach za komponenty, jednak kilka wad w skokach (tj. 4wyrzucanym Salchowie i Salchowie podwójnym skakanym solo) nie pozwoliła im utrzymać pierwszej pozycji. I tak w programie dowolnym, czyli w melodramatycznej opowieści o Samsnie i Dalili, spadli na pozycję drugą.
Życiowe rekordy z Bostonu to: 80.85 za SP, 143.62 za FP.
3. Aliona SAVCHENKO / Bruno MASSOT (GER) - 216.17
Pierwszy medal dla Bruno, któryś tam z kolei dla Aliony ;)
Program dowolny, to również poruszający spektakl łyżwiarskiego kunsztu. Sometimes - Wax Tailor zachwycał wysmakowaną choreografią, delikatnością ruchów, czy subtelną i nienachalną interpretacją wybranej muzyki. Pod względem techniki w dwóch pozycjach (2S i 3FTh) pojawiły się kłopoty, ale pozostałe elementy wykonali jak marzenie. Summa summarum trzeci program dowolny, przełożył się na brązową pozycję.
Ich wyniki z MŚ 2016 to: za SP, za FP co łącznie dało im życiowy rekord.
Trzy duety z Rosji trenowane przez Ninę Mozer tuż za podium.
4. Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) - 214.48
Program krótki, czyli hipnotyczny kawałek I put a spell on you, cechujący się dojrzałością interpretacji oraz program dowolny, czyli w pełna dramaturgii historia Man and Shadow, przyniosły im odpowiednio 5 i 4 miejsce. W rezultacie łączny wynik 214.48 przyniósł Wicemistrzom Świata 2014, miejsce tuż za podium
Rosjanie świadomi swoich łyżwiarskich walorów, (nawet tak jak to miało miejsce na MŚ technika nie wychodzi) nie pozwalają sobie na zaniedbanie komponentów.
Ich wyniki z MŚ 2016 to: 73.98 pkt za SP i 140.50 pkt za FP
5. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 206.27 (PB)
Program krótki zaprezentowany z rozmachem irlandzkiego tańca oraz dowolny jako Chopinowska klasyka inspirowana nocą, plasowały młodych Rosjan odpowiednio na 6 i 5 pozycji.
Najmocniejszymi punktami, jak by nie było dwóch czystych programów, są na pewno elementy poza-skokowe, ze szczególną przewagą 3twista z poziomu 4.
Ich wyniki z MŚ 2016 to: 72.00 za SP, 134.27 pkt. za FP/rekord życiowy.
6. Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV (RUS) - 205.81
Szok! Mistrzowie Olimpijscy 2014 na tych mistrzostwach nie byli sobą.
Owszem Bollywood (SP) w artystycznym i płomiennym wydaniu, zaskarbił sobie podziw nie tylko u widzów, ale i u sędziów. Ale mimo tego ci ostatni nie mogli być ślepi na kilka niedociągnięć technicznych jakie pojawiły się u mistrzów Rosji. I choć z najwyższą notą za komponenty, łączny wynik 77.13 za SP dał młodemu małżeństwu, dopiero miejsce 3.
Program dowolny, jak na nich to techniczna katastrofa (pod względem artyzmu nadal Dracula ma swój czar, choć pozbawiony grozy, chyba, że grozą można nazwać bezsensowną stratę punktów).
Albo Maxim był chory (chodzą plotki, że to skutki jakiejś kontuzji barku), albo ktoś go podmienił. Sam free skate, oceniony na 128.68 pkt. plasowałby ich na miejscu siódmym. Sama Tatiana nie byłą w stanie udźwignąć całego tańca.
Ostatecznie, po dwóch latach absencji na MŚ, zajęli miejsce 6.
7, 8, 9, 10
Rywalizacja dawnych partnerów - Moore-Towers vs. Moscovich - zakończyła się lepszą, 7. pozycją dla duetu Lubov ILIUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN / 199.52). Ponadto każdy z osiągniętych wyników Lubov i Dylana (68.17 / 131.35) jest ich nowym życiowym rekordem.
Druga połówka ww. duetu okazała się 8 parą świata. Kirsten MOORE-TOWERS / Michael MARINARO (CAN / 190.90) zadebiutowali w Bostonie w nowym składzie i tam osiągnęli swoje życiowe rekordy tj. 66.06 za SP i 124.84 za FP.
Reprezentanci gospodarzy Alexa SCIMECA i Chris KNIERIM (USA) z dorobkiem190.06 pkt, z siódmym shortem i dwunastym programem dowolnym, ostatecznie zajęli miejsce 9. W poprzednim roku było o dwa miejsca lepiej, czyli to taka niespodzianka in minus.
Stawkę najlepszej 10 zamykają (trenowani m.in. przez Mariusza Siudka) Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA / 185.83).
Szczegółowe wyniki TUTAJ
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.
Dziękuję :)