środa, 31 maja 2017

Pierwsze listy Grand Prix 2017/18

Kilka dni temu Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) ogłosiła listy startowe dla zbliżających się zawodów z cyklu Grand Prix z Finałem w Nagoi w Japonii.


Nasza para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev po raz drugi w karierze zostali zaproszeni do udziału w dwóch zawodach. Pierwszy start mają zaplanowany na koniec października w Kanadzie oraz w połowie listopada Francji. 

Jak to bywa z cyklem GP ogłoszone listy będą na bieżąco aktualizowane. Na razie widnieje na nich Mishe Ge (UZB), ale jak sam informuje, nie zdecydował o udziale w startach sezonu 2017/18, gdyż rozważa zakończenie kariery. Oby nieeeee :(


DANCE


Rewelacyjny sezon Natalii i Maksyma zaowocował również wysokimi notowaniami w rankingach ISU. W światowym rankingu (czyli tym obejmującym trzy ostatnie sezony) z dorobkiem 1915 pkt, zajmują 14 lokatę, natomiast w rankingu sezonu 2016/17 uplasowali się na miejscu 13 (uzyskawszy 1346 pkt). 

W pierwszym rankingu prowadzą Madison Chock / Evan Bates (USA/3726), w drugim Tessa Virtue/ Scott Moir (CAN/2700).


LADIES


Najlepszą od trzech sezonów pozostaje Evgenia Medvedeva (RUS/4290/2400), więc to do niej należą pierwsze miejsca w rankingach.


MEN

Najlepszy w światowym rankingu, jak i w ostatnim sezonie okazał się Yuzuru Hanyu (JPN/4471/2700).


PAIR

W konkurencji par sportowych podobnie jak w dwóch wyżej wymienionych numerem jeden zostali Evgenia Tarasova / Vladimir Morozov (RUS/3764/2432).

Aktualizowane listy GP znajdują się na stronie ISU  - TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.