poniedziałek, 19 września 2022

Brązowy medal Katii Kurakovej na Lombardia Trophy 2022

Zawody we Włoszech odbyły się w czterech konkurencjach, ale tylko trzy z nich miały status challengera. Pary sportowe nie spełniły wymagań. 

Na tafli Ice Lab zjawiło się wiele gwiazd. Największym zainteresowaniem, oczywiście, cieszyli się Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA). Reprezentanci gospodarzy, tak jak zapowiadali, powrócili w nowym sezonie i ku zadowoleniu rodaków wygrali złoty medal.

Start brązowej medalistki IO i mistrzyni świata Kaori Sakamoto (JPN) budził nie mniej emocji. Natomiast wygrana jej rodaczki Rinki Watanabe wprowadziła niezły zamęt.

Nie mały zamęt pojawił się i u panów. Wygrał Adam Sioa Him Fa (FRA) przed Koshiro Shimadą (JPN) i Nikolajem Memolą (ITA).

Nas najbardziej cieszy brązowy!!! medal Ekateriny Kurakovej oraz nowe rekordy kariery Jenny Hertenstein i Damiana Binkowskiego.

Konkurencja par tanecznych:

Zwycięzcy Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA) byli bezkonkurencyjni. Wyniki: 87.09 (PB) za RD, 124.76 za FD oraz łącznie 211.85 to istna deklasacja rywali. Włosi, nie tylko zapewnili sobie złoto, ale i nowy rekord kariery oraz przewagę nieco ponad 28 punktów nad parami z podium. Praktycznie obydwiema. bowiem między drugim a trzecim miejscem różnica wynosiła 0.05 pkt.

Wracając do Włochów. W ich tańcach dominowały poziomy 4 i bliskie perfekcji noty za komponenty (powyżej 9.00). W tańcu rytmicznym poziom 3 uzyskała jedynie Charlene za kroki przez środek tafli; w dowolnym obydwoje. Marco za kroki na jednej nodze, Charlene za kroki po kole.

Allison Reed / Saulius Ambrulevicius (LTU), czyli srebrni medaliści pokonali Natalię Taschlerovą i Filipa Taschlera (CZE) o 0.05 pkt. W zasadzie to powinnam napisać, że Natalie i Filip przegrali o 0.05 pkt. W końcu to oni po tańcu rytmicznym zajmowali drugą lokatę.

Allison i Saulius musieli liczyć się z przegraną z Włochami. Nie ze względu na tak zwane "ściany" a ze względu na ranking. Charlene i Marco to 4 duet MŚ 2022 Alisson i Saulius 10.

W tańcu rytmicznym Jenna Hertenstein / Damian Binkowski (POL/ miejsce 10) 4 poziom zdobyli za twizzle (ona i on) oraz za zamykające program podnoszenie. Było kilka nieczystości, ale wynik 51.21 pkt to ich nowy rekord kariery. Podobnie w tańcu dowolnym poziom 4 przyznano za twizzle, za trzy podnoszenia oraz za piruet taneczny. Ostatecznie poprawili swój wynik o blisko 10 pkt. Teraz wynosi 79.26. naturalnie łączny wynik 130.47 pkt również jest ich rekordem.

Podium: 1. Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA), 2. Allison Reed / Saulius Ambrulevicius (LTU/ 183.60), 3. Natalie Taschlerova i Filip Taschler (CZE/ 180.55)

Konkurencja solistek:

Zwyciężczyni Rinka Watanabe (JPN) po programie krótkim była na miejscu drugim. Jednak program był niezwykle trudny. Japonka podjęła się próby wykonania 3 axla, którego zdegradowano do 2A, ale czysta kombinacja 3Lz+3T i 3Lo solo oraz elementy poza-skokowe na poziomie 4 dawały sygnał, że podejmie rywalizację z Kaori Sakamoto.

W programie dowolnym 3 axel nie zawiódł Rinki. Pewny i w doborowej jakości przyniósł aż 10.80 pkt. Do tego doszło sześć czystych skoków potrójnych (ósmy w kolejności tj. 3Lz stał się podwójnym), dwa 2 axle i wyłącznie poziomy 4. W sumie za FP Rinka zdobyła 146.31 pkt. Łącznie 213.14.

Kaori Sakamoto (JPN) uplasowała się na miejscu drugim. Program dowolny sam w sobie nie był zły (nawet z tym upadkiem po 3F), ale jednak nie wystarczająco trudny na technikę Watanabe.

Ekaterina Kurakova (POL) po programie krótkim zajmowała 4. pozycję. Na otwarcie programu Can't Help Falling z In Love A Little Less Conversation (Elvis Presley) wybrała 3Lz z 3T. Kombinacja miała swoje niedociągnięcia ;), ale kolejne skoki tj. 2A oraz 3Lo wykonany w premiowanym czasie, nie tylko wyszły poprawnie, ale jeszcze zyskały na jakości. Podobnie elementy poza-skokowe. Najbardziej zachwycił piruet w pozycji wagi, który zdobył najwyższy poziom trudności oraz głównie +3 od sędziów oceny.

W towarzystwie największych przebojów w historii rock'n'rolla z właściwą sobie delikatnością i energią odpowiadającą gatunkowi Katia wytańczyła sobie 59.24 pkt.

Program dowolny, z muzyką Michaela Gacchiano pochodzącą z disnejowskiej bajki Up (pol. Odlot) w inscenizacji Katii, kojarzy mi się z musicalowym występem. Taneczno - emocjonalna interpretacja utworów, utrzymanych w klimacie retro lat 30. (?) XX wieku, zawiera w sobie zarówno dawkę nostalgii, humoru jak i zwykłej, codziennej pogody ducha. 

Program dowolny Katii

W warstwie technicznej Ekaterina wykonała siedem skoków potrójnych. W pierwszym z lutzów, w kombinacji 3Lz+1Eu+3F, dopatrzono się minimalnej dokrętki, ale oznaczenie "q" nie obniża wartości bazowej. Ostatecznie program uzyskał 129.17 pkt.

W sumie Ekaterina zdobyła 188.41 pkt i awansowała na miejsce trzecie.

Podium: 1. Rinka Watanabe (JPN/ 213.14), 2. Kaori Sakamoto (JPN/ 205.33), 3. Ekaterina Kurakova (POL/ 188.41).

Konkurencja solistów:

U panów historia była podobna. Drugi po programie krótkim Adam Siao Him Fa (FRA) awansował na zwycięzcę.

Obydwa programy zawierały w sobie poczwórne skoki. W programie krótkim były to 4T+3T, 4S. Niestety był też upadek po 3 axlu i niezaliczony piruet siadany. W sumie zdobył 84.69 pkt.

Program dowolny był wystarczająco dobry na pokonanie rywali. W środku pojawiły się problemy, ale początek z udanym 3Lz, kombinacją 4T+3T i 3 axel, dobrej jakości elementy poza-skokowe oraz wystarczająco dobre oceny za komponenty dały Adamowi wynik 152.50 pkt. Drugi we FP był Matteo Rizzo (ITA). Włoch stracił do Francuza 3.55 punktu.

Na miejsce drugie spadł Koshiro Shimada (JPN). W zasadzie przy czwartym programie dowolnym, w którym pojawił się 2 toeloop i pojedynczy flip, srebrny medal jest nagrodą ;).

Na miejsce trzecie awansował Nikolaj Memola (ITA). Na szczęście uratował honor gospodarzy. W programie krótkim ani Nikolaj (miejsce 4), ani Matteo (miejsce 5) a tym bardziej Emanuele Indelicato (miejsce 7) nie zajęli imponujących miejsc.

Dużą przysługę Włochom "oddał" Nika Egadze (GEO), który po trzecim miejscu w SP spadł na miejsce 5. Dwa upadki (jeden po 4S, drugi podczas sekwencji choreograficznej) niepewne skoki potrójne odebrały mu szanse na dobre miejsce.

Podium: 1. Adam Siao Him Fa (FRA/ 237.19), 2. Koshiro Shimada (JPN/ 235.90), 3. Nikolaj Memola (ITA/ 230.52)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.