poniedziałek, 5 września 2022

Drugie spotkanie juniorów w cyklu grand prix

Na tafli w Ostrawie, już w komplecie, rywalizowano o kolejne punkty tegorocznego cyklu grand prix juniorów.

Najcenniejsze krążki w konkurencjach solowych zdobyli reprezentanci Japonii: Nozomu Yoshioka (solista) i Mao Shimada (solistka). W parach sportowych najlepiej spisali się Sophia Baram / Daniel Tioumentsev z USA, natomiast w tańcach, niepokonani byli Europejczycy a dokładniej, sami gospodarze zawodów Katerina Mrazkova / Daniel Mrazek (CZE).

Weronika Ferlin (POL), na trzydzieści pięć solistek, zajęła 24. lokatę, Pavlo Klimin (POL) zajął 20. na 21.

Podium solistów: 1. Nozomu Yoshioka (JPN), 2. Nikolaj Memola (ITA), 3. Andreas Nordeback (SWE).

Zwycięzca Nozomu Yoshioka po programie krótkim był drugi. Chociaż początek zapowiadał obiecująco, to w drugiej części zaczęły wkradać się błędy. W programie dowolnym podobnie, końcówka była słabsza, ale 4T+2T na rozpoczęcie oraz 4T w premiowanym czasie, wykonał po  mistrzowsku i z ponad 5 pkt przewagą zdobył złoty medal.

Lider po programie krótkim Minkyu Seo (KOR) nie utrzymał się na podium i zajął miejsce 4. Nasz reprezentant Pavlo Klimin po programie dowolnym zapewnił sobie awans o jedną pozycję. I ostatecznie był przed ostatni. :)

Podium solistek: 1. Mao Shimada (JPN), 2.  Min-sol Kwon (KOR), 3. Ikura Kushida (JPN).

Mao Shimada przez zawody przeszła jak burza! Wysokiej jakości, bezbłędny program krótki oraz niemalże nieskazitelny program dowolny, nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń kto wróci do domu ze złotem. W programie dowolnym Mao wykonała 3 axla!!!!!! oraz podeszła do próby 4T. W prawdzie upadła i brakło ciut rotacji, ale to był jedyny kłopot Japonki.

Weronika Ferlin (POL) po SP nie miała łatwej pozycji wyjściowej. Zajmowała 30. miejsce, na szczęście 22. wynik za FP dał jej awans na 24 lokatę. :)

Podium par sportowych: 1. Sophia Baram / Daniel Tioumentsev (USA), 2. Cayla Smith / Andy Deng (USA), 3. Chloe Panetta / Kieran Thrasher (CAN).

Chciałam zwrócić uwagę, że Cayla Smith i Andy Deng, nietypowo sięgają po potrójnego wyrzucanego toeloopa.

Podium par tanecznych: 1. Katerina Mrazkova / Daniel Mrazek (CZE), 2. Phebe Bekker / James Hernandez (GBR), 3. Nao Kida / Masaya Morita (JPN).

Zwycięzcy Katerina Mrazkova / Daniel Mrazek w krokach Tanga Argentina ten najwyższy poziom zdobyli za drugą sekcję. Za pierwszą tylko poziom 2.

Natomiast Louise Bordet / Thomas Gipoulou (FRA) obydwie sekcje wykonali na 4 najwyższy poziom. Ostatecznie uplasowali się na miejscu 6 i zdobyli 5 pkt rankingowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.