czwartek, 21 grudnia 2023

Seria challengera przystanek dziewiąty. Golden Spin

Na początku grudnia odbyły się ostatnie zawody z cyklu challengera. Polscy reprezentanci wystąpili w trzech konkurencjach. Solista Vladimir Samoilov zajął 5. miejsce, para taneczna Alexandra Borysova / Aaron Freeman - 19. para sportowa Julia Szczecinina / / Michał Woźniak - 4.

Zwycięzcy cały czas trzymali się na pozycji liderów. W tańcach wygrali Allison Reed / Saulius Ambrulevicius (LTU), najlepszym solistą okazał się Boyang Jin (CHN), parą sportową Milania Väänänen / Filippo Clerici (FIN) a solistką Sarina Joos (ITA).

Konkurencja par tanecznych

1. Allison Reed / Saulius Ambrulevicius (LTU/ 200.11/ PB)
2. Emilea Zingas / Vadym Kolesnik (USA/ 183.32)
3. Isabella Flores / Ivan Desyatov (USA/ 180.62)

Allison i Saulius bez problemu pokonali rywali. Ich przewaga nad srebrnymi medalistami wyniosła blisko 18 punktów. 

Do rywalizacji z Litwinami stanęło osiemnaście duetów. Większość z nich to albo debiutanci, albo tacy ze skromną liczbą startów. Koniec końców i zgodnie ze statystyką, nie zagrozili gospodarzom nadchodzących mistrzostw Europy.

19. Alexandra Borysova / Aaron Freeman

W tańcu rytmicznym Super Freak ich najwyższym poziomem był poziom 3. Pojawił się dwa razy przy sekwencji twizzli (jej i  jego). W tańcu dowolnym Mozart L'Opera Rock wyświetliły się 4 poziomy. Dokładnie to trzy, przy piruecie tanecznym (DSp) i kombinacji podnoszeń rozpoczętych podnoszeniem po łuku i zakończonym  podnoszeniem rotacyjnym. 

W pierwszym dniu uzyskana nota 45.72 była bliska ich rekordowi. Wynik za taniec dowolny 65.65 pkt nie pokrył się z ich możliwościami. Tym samym 111.37 pkt jest dalekie od ich rekordu (124.47 pkt).

Konkurencja par sportowych

1. Milania Vaananen / Filippo Clerici (FIN/ 172.31/ PB)
2. Valentina Plazas / Maximiliano Fernandez (USA/ 168.14)
3. Sofiia Holichenko / Artem Darenskyi (UKR/ 162.17)

W parach sportowych była prawie jak w konkurencji tańców. Sześć na osiem duetów "trzymało się" cały czas tych samych miejsc. Zwycięzcy Mialania Vaananen / Filippo Clerici (FIN) w programie krótkim czysto wykonali 3T i potrójnego wyrzucanego rittbergera. 

W programie dowolnym sięgnęli po podwójnego wyrzucanego flipa i ponownie po 3LoTh. Mocnym punktem programu było potrójne podnoszenie twistowe, za którego uzyskali 4 poziom trudności dobre noty za jakość wykonania.

Reprezentanci Finlandii zdecydowanie poprawili swoje wyniki kariery. Teraz wynoszą one: 60.95 za SP i 111.36 pkt za FP.

4. Julia Szczecinina / Michał Woźniak

Dla Julii i Michała to był debiut na zawodach z ramienia ISU. Na chorwackiej tafli zdobyli łącznie 159.15 pkt. Wynik ten, jak również noty za SP i FP, stały się ich oficjalnymi rezultatami. I to do nich będziemy porównywać każde kolejne.

Za program krótki Down - Marian Hill Julia i Michał uzyskali 54.12 pkt. Bardzo dobrze spisali się w sekwencji kroków, za które przyznano im 4 poziom trudności i dodatnie oceny za jakość. Pozytywne noty otrzymali także za podnoszenie (poziom 4), spiralę śmierci (poziom 3) i potrójne podnoszenie twistowe (poziom 2). W warstwie skokowej para próbowała (z naciskiem na próbowała 😏) 3T solo i 3. wyrzucanego flipa.

W programie dowolnym I Love You - Woodkid zdobyli 105.03 pkt. Podobnie jak w short programie próba 3T solo, sekwencji 2A+1A+1A oraz potrójnych lutza (wow!) i salchowa miały swoje słabsze chwile (ale lepsze też, m.in. pełną rotacje). W ostatecznym rachunku popełnione błędy obniżyły wartość każdego ze skoków. Natomiast na poprawę końcowej oceny za technikę wpłynęły elementy poza-skokowe.

Konkurencja solistów

1. Boyang Jin (CHN/ 258.67/ rekord sezonu)
2. Mikhail Shaidorov (ISR/235.29
3. Aleksandr Selevko (EST/224.24

Ostrożny start Boyanga Jina zaowocował wygraną. W czystym shortcie i w praktycznie czystym programie dowolnym postawił na poczwórne toeloopy solo. Obydwa zapewniły mu wysokie noty za jakość wykonania. W programie krótkim (Vienna), obok 4T, zawarł 3A i kombinację 3Lz+3T. W This Eda Sheerana (FP) osiem skoków potrójnych (w tym trójkombinację 3A+1Eu+3S). Ponadto wszystkie elementy poza-skokowe zaprezentował na 4. poziomie trudności.

Vladimir Samoilov

Z czwartym programem krótkim i szóstym programem dowolny a w konsekwencji z łącznym wynikiem 202.43 pkt Vladimir Samoilov zajął 5 miejsce. Do rekordu sezonu tj. 216.60 pkt. to tak co nieco zabrakło. 😉

Reprezentujący Polskę Samoilov w programie krótkim - Weapon of Choice - sięgnął po 4S, natomiast w programie dowolnym - Danse mon Esmeralda -  pojawił się 4Lz oraz sześć czystych skoków potrójnych. 

Owszem, obydwa skoki poczwórne miały swoje mankamenty (jakość wykonania), ale równocześnie pełną rotacje i właściwe krawędzie.

Konkurencja solistek

1. Sarina Joos (ITA/ 179.40)
2. Amber Glenn (USA/ 177.51)
3. Starr Andrews (USA/165.55)

Kto by się spodziewał, że szerzej nieznana zawodniczka, pokona bardziej doświadczone łyżwiarki. M.in. właśnie Amber Glenn czy Starr Andrews.

Z urodzenia Szwajcarka Sarina Joos od niedawna reprezentująca Włochy na swoim koncie ma już srebrny medal z Warsaw Cup 2022. Dlatego napisałam, że Joos jest szerzej nieznana a nie tak całkiem no name 😉. 

Na Golden Spin 2023 popisała się czystym wykonaniem Caruso (SP). Program zawierał kombinację 3F+3T, 2A i 3Lz. Program dowolny zrealizowała tak w 3/4. W A Beautiful Storm (FP) dobrze wykonała cztery skoki potrójne, w tym kombinacje 3Lz+2T i 2A+3T oraz 3S i 3Lo solo.

Reprezentantka Polski Marietta Atkins wycofała się ze startu.

 Wyniki Golden Spin of Zagreb 2023 >> https://www.croskate.hr/cscro2023/index.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.