niedziela, 12 grudnia 2010

I po zawodach!!! Finał finałów!!!

 Bez zbędnego wstępu przechodzę do rzeczy!

Panowie!
1.P.CH. ---- ---- (CAN) - nie lubię i nie zamierzam polubić;)
2. Nobunari Oda (JPN)
- powtórka z rozrywki, po SP prowadził, aby spaść w klasyfikacji po FP, już nawet nie mówię tu o 4T i upadku, nawet nie o złej krawędzi przy 3Lz, czy nie potrzebnym upadku po 2Ax, ale o drugiej sekwencji kroków - Słabiutkie, nie wiem czy mu się nie chciało, czy już był mocno zmęczony, czy po upadku wypadł z rytmu. Wydaje mi się, że to ostatnie, widać było, że jest mocno pogubiony i spieszy się by nadążyć za muzyką.Paradoksem jest jednak to, że pobił swój rekord sezonu. Tak to teraz z tymi punktami jest :), bowiem pozostałe skoki miał bardzo ładne, wykonane precyzyjnie i dostojnie.
Utwór wybrany po mistrzowsku - Piano Concerto no1 i no 2 by  Edvard Grieg
3. Takahiko Kozuka (JPN)
4 po SP + 2 po FP = 3 w całości :)
Logika łyżwiarska się kłania :) , ale jak się przyjrzymy punktom to już inaczej to wygląda -  zapraszam TU!

Pokazał nam, że 4T umie i będzie skakał, chociaż teraz z nie tak małymi problemami. No i tym razem daleko od swojego rekordu sezonu. Sędziowie jednak byli łaskawi co do oceny kombinacji 3A+2T, nie odejmując punktów lub co po niektórzy odjęli tylko 1. 3Lz + 3T, też potraktowany z sędziowską łagodnością.  Ale artystycznie program pełen gracji, przyjemny dla oka.

Po za podium- bo ktoś musi tam być są:
4. Daisuke Takahashi (JPN)
5. Tomas Verner (CZE)
6. Florent Amodio (FRA)

Panie: 
1. Alissa Czisny (USA)
"Winter and Spring"- G. Winston, może nie przyniósł zwycięstwa w samym FP, ale  na pewno przyczynił się do objęcia prowadzenia w całych zawodach. Program tracił na nie ładnych skokach, ale inne zawodniczki też mają z nimi problemy, więc Alissa nie musi się martwić. 
2. Carolina Kostner (ITA) 
Moja ulubienica, nawet jak się przewraca. Wczoraj nie miało to miejsca, chociaż, zastanawiam się jak długo sędziowie musieli myśleć, czy na końcu był Lz czy F - w końcu wymyślili, że to był  po prostu 2 T.
3. Kanako Murakami (JPN) 
Przegrała z Caroliną o 0,01 ptk- chyba nie muszę tłumaczyć ile to jest ;) Jednak sądzę, że dla niej jest wielce istotne to , że za sam Fp jest druga, pobiła swój rekord sezonu o blisko 7 ptk no i utrzymała się na podium prestiżowych zawodów. W przyszłości 3Lz musi byc z odpowiedniej krawędzi, zamiast 1F skoczy 3F i sprawę skoków ma już opanowane ;) 

4. Akiko Suzuki (JPN) 
5. Miki Ando (JPN) - zwyciężczyni wczorajszego wieczora, za swój trudny program i wykonany bez blednie otrzymała wysokie punkty, ale jednak te za SP nie dały jej szans  wskoczenia na podium. Dowód TU!
6. Rachael Flatt (USA) 

Wśród konkurencji Solo największy udział mieli zawodnicy z Japonii, ciekawe jak to będzie na mistrzostwach świata. 

Pary Taneczne: 
Czy to kogoś już dziwi, że Meryl Davis i Charlie White z USA wygrali?! - pytanie retoryczne. Oczywiście z zawodów na zawody są coraz lepsi i pobijają swoje rekordy. Dzięki czemu oglądanie ich programów jest czysta przyjemnością. To samo tyczy się drugiej pary Nathalie Pechalat i Fabian Bourzat. 
3. Vanessa Crone i Paul Poirier (CAN) - nie odpuszczają rywalom, jak ich elementy będą nieco trudniejsze i sędziowie zaklasyfikują je do wyższych grup, to bedzie ostra rywalizacja w tej dyscyplinie. 
Pozostali TU
4.  E. Bobrova/D. Soloviev (RUS) - mam nadzieję, że będzie lepiej.Wczoraj Twizzle zawiodły.
5. K. Weaver/ A. Poje (CAN)
6. N. Hoffman/ M.Zavozin (HUN)

Pary sportowe 
I jak dla mnie ogromna radość, że Aliona Savchenko i Robin Szolkowy (GER) bez błędnie pojechali FP i utrzymali swoja pozycję lidera!!!!! BRAVO!!!!


2. Qing Pang i Jian Tong (CHN) 
Aż trudno uwierzyć, ile mieli błędów. na początku problem z sekwencją Axli, Jian miał nie lada problem by ustać. Później nastąpiła nieścisłość, ponieważ Qing skoczyła 2T, a Jian przymierzył się do Axla. Ich piruet parowy nie został zaliczony, a to dziwne...  czyżby nie była to kombinacja? albo za którko? Reszta programu poprawna
Ale za sam fakt trudnych elementów, nie obniżyli jakoś drastycznie swojego najlepszego wyniku z tego sezonu.
3. Druga Chińska para również zagościła na podium: Wenjing Sui i Cong Han. 
Rosjanie po za podium (znów) bowiem błędy ich nie omijają, albo oni nie omijają ich. 
4. Lubov Iliushechkina/ Nodari Maisuradze
5. Vera Bazarova/ Yuri Larionov
6. K.Moore-Towers/D. Moscovitch (CAN)

To już koniec na dziś i na jakiś czas z międzynarodowym łyżwiarstwem. Na następne trzeba czekać aż do stycznie (pod koniec) wtedy na tafli spotkają się łyżwiarze z Europy by wyłonić tych, którzy sa najlepsi na starym kontynencie. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.