sobota, 21 kwietnia 2012

Japonia po raz trzeci najlepsza

Najlepszą drużyną świata została Japonia (55pkt). Vice mistrzostwo zdobyli Amerykanie (53pkt), a na pozycję brązowych medalistów wskoczyli Kanadyjczycy (42pkt) nie wiem jak to się stało ;)
Poza podium Francja (42 pkt i miejsce czwarte), Rosjanie (39 pkt i miejsce piąte) oraz Włosi (39 pkt, którzy spadli na koniec stawki)

Jeśli chodzi o poszczególne konkurencje to prezentują się następująco:

Pary sportowe dostarczyły nie lada emocji.

Najlepsi okazali się Rosjanie Vera Bazarova/Yuri Larionov, którzy zgromadzili - 180.70 punktów. Ich FP był najwyżej oceniony (118.68), choć pokonali drugich Kanadyjczyków Meagan Duhamel / Eric Radford zaledwie o ułamki punktów (118.35). W sumie Megan i Erick uzyskali 177.62 i awansowali na miejsce drugie. Znów o ułamki punktów straty do drugiego miejsca mają Narumi Takahashi / Mervin Tran (JPN)- którzy niestety po słabszym FP spadli z pozycji liderów. Za całość uzyskali 177.56, czyli 0.10 straty do duetu Duhamel/Radford. Na miejsce czwarte, za sprawą udanego FP, awansowali Caydee Denney / John Coughlin (USA). Natomiast na piąte spadli dobrze zapowiadający się Włosi Stefania Berotn / Ondrej Hotarek z dorobkiem 158.74. Bez zmian pozostaje ostatnie miejsce dla duetu Daria Popova / Bruno Massot (FRA/119.10).

Link do WYNIKÓW par sportowych.

Panie zakończyły rywalizację najlepszych drużyn świata w sezonie 2011/2012.

Żeby nie było za nudno, postanowiły też nieco pozmieniać lokaty, choć może nie tak drastycznie jak pary sportowe.
Wygrała Akiko Suzuki (JPN)  zdobywając - 187.79pkt., choć jej programy zostały wycenione dwa razy jako  drugie :) . Na drugie miejsce spadła Carolina Kostner (ITA), która wypadła słabiej w swym FP i w sumie uzbierała - 185.72. Na trzecie miejsce awansowała, dzięki wspaniałemu FP - Ashley Wagner (USA) zdobywając 179.81pkt. Jej FP był najlepszy wśród dzisiejszych występów pań i zdobyła za niego 122.29 pkt.
Odrodzenie przeżyły też Rosjanki Adelina Sotnikowa zdobyła w sumie - 169.69 uzyskując awans na miejsce czwarte oraz Alena Leonova wskoczyła z miejsca dziewiątego na siódme (153.71). Niestety dziś słabsze występy zaliczyły Gracie Gold (USA) - miejsce piąte i 169.65pkt oraz Kanako Murakami (JPN) miejsce szóste i 159.62 pkt.

Pozostałe miejsca pań można sprawdzić TUTAJ
A wszystkie rezultaty WORLD TEAM TROPHY na stronie ISU .

Ponad to dla miłośników łyżwiarstwa ISU proponuje stronę na której można obejrzeć całość zmagań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.