wtorek, 17 kwietnia 2012

W grupie raźniej...

... czyli World Team Trophy 2012

Po raz drugi w historii łyżwiarstwa zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Świata i po raz drugi odbędą się one w Tokio. 
19-22.04.2012 World Team Trophy

Prawo startu mają reprezentanci sześciu krajów, którzy wypadli najlepiej w całym sezonie. Tegoroczna czołówka należy do: Japonii, Kanady, Rosji, USA, Włoch i Francji.

 I tak, przechodząc do konkretów, od czwartku będzie można śledzić poczynania najlepszych zawodników i wydawałoby się, że w najlepszym możliwym składzie. 


Japonia. Na zawody wystawiła vice mistrz świata Daisuke Takahashi, brązowych medalistów Akiko Suzuki, Narumi Takahashi/Mervin Tran oraz nieco niżej notowanych: Takahiko Kozukę czy Kanako Murakami. Natomiast w parach tanecznych najlepszą ich parą są Cathy Reed/Chris Reed

Kanada. Bez sprzecznie pochwali się swoimi złotymi medalistami duetem Tessa Virtue/Scott Moir oraz solistą Patrickiem Chanem. Drugim solistą zasilającym szeregi jest Kevin Reynolds oraz słabiej prezentujące się na arenie międzynarodowej panie Cynthię Phaneuf i mistrzynię kraju Amelie Lacoste. Zaciekle walczący duet Meagan Duhamel/Eric Radford będzie pozyskiwać punkty w kategorii par sportowych.

Rosja. Brązowa medalistka MŚ Alena Leonova oraz wspaniała juniorka Adelina Sotnikowa, tworzą silną grupę kobiecą. Miejmy nadzieję, że przy walecznym wsparciu panów - Zhana Busha i Maxima Kovtuna - wywalczą to co się im należy. Wśród par Rosja stawia na młode i ambitne duety i do Tokio wysłali Vere Bazarovą/Yuria Larionova (p. sportowe) oraz Elene Ilinykh/Nikite Katsalapova (p. taneczne). 

USA. Bez wątpienia stawia na, wspaniały duet, Meryl Davis/Charlie White, który zapewni doznań artystycznych na najwyższym poziomie. Nie mniej przyjemności dostarczy "czarny łabędź" w wykonaniu Ashley Wagner, a młodziutka Gracie Gold będzie chciała wypaść jak najlepiej wśród seniorów. Solisci to - Jeremy Abbott, który jeśli zbliży się do rekordu sezonu Amerykanie wyniosą go na piedestał, a także Adam Rippon gdy odnajdzie najlepszą formę na pewno przyczyni się do wzmocnienia swej drużyny. Natomiast wśród par sportowych Ameryka wystawia srebrny duet z Mistrzostw 4 Kontynentów, czyli Caydee Denney/John Coughlin. 

Włochy to przede wszystkim mistrzyni świata Carolina Kostner, piący się w górę Anna Cappellini/Luca Lanotte oraz Stefania Berton/Ondrej Hotarek. Wspierać ich będą panowie w składzie Samuel Contesti, Paolo Bacchini oraz solistka Valentina Marchei - oj dużo spoczywa na ich barkach, lepiej żeby się postarali. 

Francja. Oczywiście najgłośniejsza para tego sezonu, czyli Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat. Ponad to Brian Joubert z odnalezioną formą i nieco pogubiony Florent Amodio. Wśród pań zobaczymy Yretha Silete oraz Mae-Berenice Meite. I chyba najsłabsze ogniwo parę sportową Darie Popovą/Bruno Massota.Ale nie będę przesądzać sprawy :) 

Jeżeli ktoś by chciał obejrzeć zmagania na żywo ISU proponuje płatny kanał - LIVE
Tradycyjnie wszelkie wyniki można na bieżąco sprawdzać TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.