niedziela, 3 listopada 2013

Rywalizacja w Chinach zakończona
Pary taneczne
Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat (FRA) - 165.68
Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) - 163.42
Madison Chock / Evan Bates (USA) - 150.53
Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA) - 134.12
Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA) - 132.06
Xiaoyang Yu  / Chen Wang (CHN) - 106.18
Yiyi Zhang  / Nan Wu (CHN) - 104.98

Solistki:
Anna Pogorilaya (RUS) - 178.62
Adelina Sotnikova (RUS) - 174.70
Carolina Kostner (ITA) - 173.40
Kanako Murakami (JPN) - 165.95
Nikol Gosviani (RUS) - 152.04
Haruka Imai (JPN) - 150.30
Agnes Zawadzki (USA) - 147.64
Kexin Zhang (CHN) - 144.88
Xiaowen Guo (CHN) - 139.50
Zijun Li (CHN) - 138.98

Soliści:
Han Yan (CHN) - 245.62
Takahiko Kozuka (JPN) - 238.65
Maxim Kovtun (RUS) - 226.92
Denis Ten (KAZ) - 224.80
Richard Dornbush (USA) - 218.57
Florent Amodio (FRA) - 213.39
Peter Liebers (GER) - 200.80
Nan Song (CHN) - 196.80
Yi Wang (CHN) - 185.22

Pary sportowe:
Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) - 201.21
Qing Pang / Jian Tong (CHN) - 194.38
Cheng Peng / Hao Zhang (CHN) - 187.19
Xuehan Wang / Lei Wang (CHN) - 172.35
Alexa Scimeca / Chris Knierim (USA) - 161.72
Felicia Zhang / Nathan Bartholomay (USA) - 155.52
Anastasia Martiusheva / Alexei Rogonov (RUS) - 147.19
Daria Popova / Bruno Massot (FRA) - 141.33

Pary Taneczne:
Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat (FRA) w tańcu krótkim przeżyli rozczarowanie. Bowiem wynik 63.60 plasował ich na miejscu drugim. Nie zmienia to faktu, że wybór muzyki Big Spender został idealnie dopasowany do ich estetyki. Fabian jako gangster, a Nathalie jako uwodząca, zmysłowa "dama". Od początku do końca taniec charakterny, wykonany w dobrym tempie. A mimo to Fabian uznał, że nawet nie jest zmęczony. Francuzi najwyższe poziomy uzyskali za Twizzle i podnoszenie. 3 za kroki w rozdzieleniu i pierwszą sekw. obowiązkową, natomiast druga to zaledwie poziom 1. (wideo)
Taniec dowolny to połączenie kilku utworów:  Caroussel (from "Cirque du Soleil") - Benoit Jutras
Droit de Cite - Raphael Beaun and Max Steiner, Jeux Interdits - Fernando Sor, Le Petit Prince et sa Rose - Maxime Rodriguez.
Pod względem technicznym pojechali na poziomy 4 (kroki 3) oraz na najwyższym poziomie jakości bo każdy element oceniono in plus. Za interpretację jeden z sędziów przyznał im ocenę "10". WOW!!! Taniec dowolny pokazuje szeroki wachlarz emocji momentami radosny i zabawny, przerywany chwilami nastrojowymi i eleganckimi. (wideo).
 Łącznie uzyskali 165.68 pkt.

Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS) najlepsi w tańcu krótkim (65.70), nieco słabiej w tańcu dowolnym. Na razie nie złamali granicy 100 pkt (97.72).
Diamonds Are a Girl's Best Friends jako taniec krótki imponował techniką (poziom 4 za Twizzle i podnoszenie, 2 i 3 za sekw. kroków obowiązkowych oraz 3 za kroki w rozdzieleniu). Wszytko dopracowane, wysublimowane jedynce co mnie razi to momentami sylwetka Ekateriny. Nawyk z poprzedniego stylu pozostał i momentami partnerka jest zbyt mocno przegięta do przodu. (wideo)
W tańcu dowolnym połączyli  4 Pory roku A. Vivaldiego z  Lacrimosa - W.A. Mozarta. Z poziomami było rożnie od 4 za Twizzle dwa podnoszenia i piruet, nawet po 2 za podnoszenie rotacyjne. Jednak jakość była imponująca stąd oceny in plus. Taniec wzniosły, przejmujący i wykonany w niezwykłym tempie,a przede wszystkim z fenomenalna końcówką pełną artyzmu i dramaturgii (wideo). Łącznie uzyskali 163.42

Trzeci duet zawodów Madison Chock / Evan Bates (USA), w tańcu krótkim do muzyki Hollywood - Puppini Sisters zaprezentował dużą płynność i swobodę w poruszaniu się po tafli. Poziom 4 uzyskali za pierwszą sekw. kroków oraz podnoszenie, 3 za Twizzle, w których Evan miał kłopoty, 2 za kroki w rozdzieleniu oraz 1 za drugą sekw. (wideo)
W Nędznikach (FD) oprócz kroków (poziom 3) uzyskali poziom 4 i w warstwie technicznej byli lepsi od Rosjan. Choć to film pełen goryczy Amerykanie zaprezentowali się w liryczny niemal romantycznym stylu,  wybierając to co optymistyczne (no more tears!!!).  W sumie po dwóch częściach zyskali  150.53. (wideo)


Dodam, że Xintong Huang  / Xun Zheng (CHN) wycofali się z zawodów.Solistki:

Gwiazdą zawodów w konkurencji solistek okazała się debiutująca wśród seniorek Anna Pogorilaya (RUS). W programie krótkim, w którym w prawdzie była trzecią z wynikiem 60.24 zaimponowała kombinacją 3Lz+3T oraz piruetami z poziomu 4. Oprócz fenomenalnej techniki w El Choclo oczarowała dojrzałością interpretacji (wideo). W programie dowolnym dopiero nie miała sobie równych. Mermaids z Piratów z Karaibów zawierały czyste kombinacje 3Lz+3T, 3Lo+1Lo+3S, 3Lo+2T oraz 3Lz solo i choć końcówka nieco słabsza (zabrakło Axla) to i tak młodziutka Rosjanka olśniewała wyszukaną choreografią i niebywałym wyczuciem muzyki. Podobnie jak w programie krótkim za piruety uzyskała poziom 4. W sumie jej Free zdobył 118.38 pkt. I w warstwie technicznej odskoczyła rywalkom o kilkanaście punktów. (wideo) W sumie na zawoadach Cup of China zdobyła 178.62 pkt.

Na drugim miejscu uplasowała się Adelina Sotnikowa (RUS). W programie krótkim zaprezentowała żywiołową, energiczną i impulsywną Carmen - wideo. Zaraz na początku wykonała kombinację 3Lz+3Lo, choć musiała się ratować dostawiając nogę wolną. Pozostałe elementy na poziomie 4 wykonane w najlepszej jakości. Wynik 66.03 dawał jej prowadzenie. Słabszy moment przyszedł w programie dowolnym, kiedy Adelina dwa razy upadła, za każdym razem przy Flipie. Pomimo wysokich ocen za jakość wykonania piruetów tylko skok do piruetu uzyskał poziom 4. Natomiast kombinacja kończące występ 1. W Introduction and Rondo Capriccioso dobrze skoczyła 3Lo, 3S, 2A czy kombinację 2A+3T (zabrakło trójkombinacji) i stąd dopiero trzeci wynik tj. 108.67. Swoją rodaczkę pokonała w ocenie za komponenty. łączny wynik 174.70 przyniósł jej srebro Cup of China. (wideo)

Na trzecim miejscu uplasowała się Carolina Kostner (ITA). Druga w programie krótkim z wynikiem 62.75 oraz druga w programie dowolnym 110.65 nie zdołała utrzymać lepszej pozycji bowiem łączna nota 173.40 to medal brązowy. Jej Humoresque (SP - wideo) czy Szeherezada (FP - wideo) pod względem technicznym nie były na najwyższym poziomie technicznym, ale za górowała pod względem artystycznym. Doświadczona i utytułowana zawodniczka posiada czaruję umiejętnościami łyżwiarskimi, tanecznym stylem i urokliwą interpretacją. Jeśli chodzi o skoki to w programie dowolnym wykonała trójkombinację składającą się z 3S+2T+2Lo.

Na zawodach nie wystąpiły Polina Korobeynikova (RUS) - zastąpiona przez Nikol Gosviani oraz Bingwa Geng (CHN - zastąpioną przez Xiaowen Guo.


Soliści:

Han Yan (CHN) najlepszy w shorcie, drugi w programie dowolnym. Przewaga jaką sobie zapewnił w programie krótkim (90.14) zapewniła mu zwycięstwo. W swoim Viper's Drag by Fats Waller (SP - wideo) wykonał 4T, 3A oraz kombinację 3Lz+3T, a wszystkie piruety uzyskały poziom 4. W programie dowolnym obok 4T+3T czy 3Lz+2T+2Lo poprawnie  skoczył jeszcze 3F, 2Lo, 3Lz, 3S. Ponownie imponował piruetami z poziomu 4. Choć nie najlepszy technicznie jego Minor Waltz Michael Poral otrzymał najwyższą notę w ocenie za komponenty. Nie można ukryć, że taniec porwał publiczność, która zasłużenie reagowała gromkimi brawami. (wideo)

Maxim Kovtun (RUS) drugi w shorcie, najlepszy w programie dowolnym. Notą 81.84 uzyskał dzięki 4S+3T, 4T (choć z błędami) oraz czystemu 3A. Jego Flamenco - wideo - zawierało tylko jeden poziom 4 za kombinację piruetów. Inaczej rzecz wyglądała w programie dowolnym Piano Concerto No. 1 -  P. I. Czajkowski. Maxim zaprezentował czysty program tak jak na arcydzieło przystało. Cała gama skoków robiła imponujące wrażenie. Już od pierwszych dźwięków prezentował 4S, 4S+2T, 2Lo, 3A, 3A+2T, 3Lz, 3S+2T, 2A ufffff, dużo tego ;). Na notę 156.81 wpłynęły także dwa piruety (tj. kombinacja i skok do piruetu) z poziomu 4 czy kroki z poziomu 3, ale ocenione in plus za jakość wykonania. Maximowi brakuje jeszcze swobody wykonania, stąd niższe (ale nie niskie) oceny za komponenty. (wideo)

Takahiko Kozuka (JPN) trzeci w programie krótkim 81.62 zdołał utrzymać się na podium. Unsquare Dance - Dave Brubeck (SP - wideo) zawierał poprawnego 3A oraz kombinację 3Lz+2T i 4T w nie najlepszej jakości. Swoich wszystkich rywali wyprzedzał w ocenia za komponenty, gdzie inni nie zdobywali 40pkt. on i może jeszcze Denis Ten przekroczyli ta granicę.
W programie dowolnym - Introduction et Rondo Capriccioso Op. 28 - Camille Saint-Saens - ponownie popisał się swoimi interpretacyjnymi zdolnościami, i ponownie zostały docenione w warstwie za komponenty (choć tym razem nie najwyższą). Szkoda, że dwa upadki (4T, 3F) popsuły odbiór, a nota 145.30 była dopiero piątą oceną za FP. (wideo)

Wicemistrz Świata 2013 Denis Ten (KAZ) po słabym programie krótkim, zrehabilitował się w dowolnym. I choć byl on na miejscu trzecim to suma jaką zdobył Kazach nie poprawiła jego 4 lokaty.
Podobnie Mistrz Europy 2011 Florent Amodio (FRA) nie może zaliczyć startu do udanych. Nie wyszedł short, a free jeszcze bardziej zdeklasował go w ostatecznym rozrachunku.
Miał być jeszcze Kevin Reynolds (CAN), ale wycofał się z zawodów.Pary sportowe:
Aliona Savchenko / Robin Szolkowy (GER) w programie krótkim do muzyki When Winter Comes - wideo - uzyskali 69.07 pkt i była to druga ocena wśród shorów. Reprezentanci z niebywałą  elegancją przełożyli na lód liryczne i poruszające dźwięki. Od strony technicznej uzyskali dwa poziomy 4 (za kroki i spiralę śmierci), ale 3T oraz ambitny 3wyrzycany Axel przyniósł odjęcia za jakość wykonania. 
W programie dowolnym postawili na baletową klasykę klasyki w Dziadku do orzechów - P. Czajkowskiego porwali czarującą interpretacją i  wysublimowanym przełożeniem baletu na lód. Pod względem techniki uzyskali trzy poziomy 4 (spirala śmierci, kombinacja piruetów,podnoszenie), ale wdarły się także poziomy 1 np. za potrójnego twista. W elementach skokowych poprawnym była kombinacja 3T+3T, w miarę potrójny wyrzucany Flip, ale 1A, czy upadek w potrójnym wyrzucanym Axlu nie powinien się przydarzyć. W sumie za free uzyskali 132.14, a łącznie 201.21.(wideo)
Warto jednak zauważyć, że Niemcy włączyli do programu wyrzucanego Axla, a pr. dowolnym w ostatnich sekundach, jeśli wykonają go poprawnie zyskają 8.25 pkt (w shorcie bez konusa to  7.50 a np. za wyrzucany 3Flipa to 5.50)

Qing Pang / Jian Tong (CHN) pierwsi w shorcie z notą 70.38, w drudzy dowolnym z wynikiem 124.00. Łączny wynik 194.38 dła im medal srebrny. Chińczycy prezentują prezentują klasyczne łyżwiarskie ruchy,  łączenie, wyrażanie emocji. W dobie gdy duety wprowadzają nowoczesne rozwiązania, para trzyma się tradycji. Niewątpliwie w jest to przepiękne i spokojne niczym sentymentalna podróż.Jednak w ocenie za komponenty bywa równie i w zależności czego oczekują sędziowie. Programy same w sobie porywające. Zarówno wyważony i elegancki short (Lady Caliphwideo) oraz wzruszający program dowolny do utworu I Dreamed a Dream - Nędznicy. Może wybierając konkretnie ten utwór powinni skupić się na interpretacji, bo brakuje podkreślenia, że jest to pewnego rodzaju lament Fantine. Ale to są już uwagi skierowane do Mistrzów, od których zawsze ma się najwyższe oczekiwania ;).   (wideo)
Technicznie w shorcie poziom 4 uzyskali za podnoszenie i spiralę śmierci, w programie dowolnym jedynie za podnoszenie. W shorcie dobrze wykonali potójnego wyrzucanego Salchowa, podobnie jak i w dowolnym. Pozostałe skoki tj wyrzucany 3 Flip, 1A+2A, 2T zawierały widoczne błędy.

Cheng Peng / Hao Zhang (CHN) brązowi medaliści zarówno w shorcie (64.24) jak i programie dowolnym (122.95). Crouching Tiger, Hidden Dragon (SP - wideo) oraz Yellow River Concerto (FP - wideo) popisali się bardzo dobrą techniką. Imponującym jest wysoki 4 twist jaki prezentują w programie dowolnym (choć z poziomu 2) i jako jedyni z podium za wszystkie trzy podnoszenia uzyskali poziom 4. Wyszły także dwa skoki wyrzucane (tj 3Lo i 3S). Pomimo trudnej muzyki w programie dowolnym Chińczycy wywiązali się z niej po mistrzowsku. Widać było, że czują się w niej dobrze i co ważniejsze nie zostali nią przytłoczeni.  Ich łączny wynik to187.19.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.