wtorek, 12 stycznia 2016

Mentor Nestle Nesquik Toruń Cup 2016

Do rywalizacji Mentor Nestlé Nesquik Torun Cup stanęli zarówno ci najmłodsi (tzn. novice), nieco starsi juniorzy oraz ci najbardziej doświadczeni seniorzy.

Oczywiście nie zabrakło naszych medalistów z CS Natalii Kaliszek i Maksyma Spodireva, którzy ku uciesze polskich widzów, bez problemu wywalczyli złoty medal.

Najmłodsi Polacy na zawodach MNNT Cup:

W kategorii Advanced Novice Julia Gajek i Dawid Kłodziński zwyciężyli rywalizację par tanecznych. Na podium znalazł się także Piotr Wiśniewski, który wywalczył brązowy medal.  Brawo !!!

N.Kaliszek/M.Spodirev
Na tafli w konkurencji solistów pojawili się także Marcin Sypniewski i Jakub Kukowski, którzy ostatecznie zajęli odpowiednio 7 i 9 miejsce. Najlepszym solistą w kategorii novice okazał się Gabriel Folkesson ze Szwecji.

Wśród polskich solistek najwyżej uplasowała się Karolina Białas (miejsce 11).  Nieco niżej od Karoliny  bo na miejscu 16 i 18 znalazły się Aleksandra Mienik i Joanna Hass 18.  Pozostałe polskie panie ;) tj: Elizaveta Labunets, Natalia Lerka, Kamila Chamielec, Aleksandra Antonik i Emilia Halman zajęły odpowiednio  20, 21, 22, 23 i 24 miejsce.
Konkurencję zwyciężyła Aleksandra Astafeva z Rosji.

W kategorii Basic Novice na lodowisku TorTor Ice Arena pojawiło się aż dziewięć par tanecznych. Zwycięzcami zostali Anna Chernyavskaya / Volodydyr Gorovoy (UKR).

Polscy juniorzy:

Do konkurencji solistów, przystąpiło 12 panów. Zwyciężył Włoch Daniel Grassl. Wśród Polaków najwyżej uplasował się Michał Woźniak (miejsce ósme). Tuż za nim na miejscu 9,10 i 11 znaleźli się Kamil Peteja, Miłosz Witkowski i Eryk Matysiak.

Ekaterina Kurakova (RUS) wywalczyła złoty medal w konkurencji solistek. 10 Aleksandra Rudolf okazała się być najlepszą Polką. Agnieszka Rejment zajęła miejsce 15, Martyna Czarnobaj - 27, Kornalia Mienik - 29 a Sarah Papa - 33.

Adelina Galyavieva / Laurent Abecassis (FRA) to najlepszy duet taneczny. Jedyni reprezentanci Polski - Elisa Saez / Yann Thayalan - zajęli miejsce 9.
Na tafli zabrakło mistrzów i wicemistrzów Polski. Jednakże to nic straconego, Olexandra Borysova / Cezary Zawadzki oraz Jenna Hertenstein / Damian Binkowski, zapewne pokażą się na MŚJ. Dzięki siódmej lokacie Natalii i Maksyma na MŚJ 2015, Polska może wystawić aż dwa duety.

Konkurencja par sportowych przebiegła bez udziału Polaków. Na trzy startujące duety, najlepiej spisali się Ekaterina Khokhlova / Abish Baitkanov z Kazachstanu.

Czas na seniorów:

Scenariusz nie mógł być inny. Natalia Kaliszek i Maksym Spodirev zwyciężyli w konkurencji par tanecznych. Występ w Toruniu ukazał formę duetu w przededniu Mistrzostw Europy. Noty 62.52 i 94.93 świadczą jednoznacznie, że umiejętności pary wykazują tendencję zwyżkową ;). Szczególnie w jakości wykonania elementów technicznych.

Krzysztof Gała otarł się o podium solistów. Jego short, tym razem bez kombinacji 4T+3T (jaką pokazał na Mistrzostwach 4 Narodów), dał mu miejsce piąte. Trzecia ocena za program dowolny, ostatecznie przyniosła mu wanas na miejsce 4. Patrick Myzyk i Wiktor Witkowski zajęli odpowiednio 7 i 9 miejsce.
Natomiast na najwyższym stopniu podium stanął Alexei Bychenko (ISR).

W pozostałych konkurencjach nie było naszych reprezentantów. Chociaż mały akcent był, bowiem na Tor Torze pojawili się Marcelina Lech i Aritz Maestu.  Ich konkurencję zwyciężyli Sumire Suto / Francis Boudreau-Audet (JPN), a konkurencję solistek Angelina Kuchvalska (LAT).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.