wtorek, 26 stycznia 2016

Mistrzostwa USA 2016

Jak wiadomo o reprezentacji Stanów Zjednoczonych na MŚ bezwzględnie decyduje kolejność z podium. Jeśli chodzi o czołówkę trudno tu mówić kto umie więcej, a kto mniej.
Bardziej trafne jest stwierdzenie, kto przygotował lepszą formę.

W konkurencji solowych najwięcej punktów zdobyli Gracie Gold i Adam Rippon.
~_~

Dla Gracie GOLD jest to już drugi mistrzowski tytuł. Zawdzięcza go czystym programom i łącznej nocie 210.46 pkt. W shorcie plasowała się na miejscu drugim, jednak w dowolnym była najlepsza. Na tafli w Minnesocie zaprezentowała m.in. kombinacje 3Lz+3T, 2A+3T+2T, znakomite elementy poza-skokowe oraz wysokiej jakości komponenty.

Wicemistrzynią (z najlepszym shortem) została Polina EDMUNDS (207.51). Brąz, z 4 shortem i 3 pr. dowolnym, zdobyła Ashley WAGNER (197.88).

Miejsce 4 zajłęa Mirai NAGASU (188.84). Bardzo dobrze spisała się także piąta zawodniczka US Tyler PIERCE, która w pierwszym dniu zmagań uplasowała się na miejscu trzecim.

Adam RIPPON notą 270.75 zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza USA. Po programie krótkim plasował się na miejscu trzecim, ale w dowolnym zdołał zaatakować rywali. Adam nie poddaje się i konsekwentnie skacze 4Lz, który w USA miał drobne problemy z rotacją.

~_~

Max AARON z którego formą na mistrzostwa kraju bywa różnie i tym razem "nie zawiódł". Po shorcie był pierwszy, po programie dowolnym trzeci, ale łączna nota 269.55 przyniosła mu wicemistrzostwo kraju.

Na ostatnim stopniu podium uplasował się (4 po SP, 2 po FP) Nathan CHEN, który zdobył 266.93pkt. Grant HOCHSTEIN to już miejsce czwarte, a Ross MINER (drugi w SP) miejsce piąte.

Najlepszymi duetami USA zostali Maia Shibutani / Alex Shibutani (tańce)
oraz Tarah Kayne / Daniel O'Shea (para sportowa).

~_~

Spore zaskoczenie wprowadziło zwycięstwo Mai SHIBUTANII i Alexa SHIBUTANI. Jest to ich pierwsze złoto US, które zdobyli dzięki łącznej nocie 190.14 pkt. Choć w SD byli drudzy, ale strata do rywali nie była duża i z łatwością odrobili ją w tańcu dowolnym.Ich sukcesem niewątpliwie jest uzyskanie poziomów 4 za wszystkie elementy techniczne.

Madison CHOCK / Evan BATES muszą pogodzić się z wicemistrzostwem. O utracie pierwszego miejsca zaważyły dwa niższe poziomy  w tańcu dowolnym (za kroki i za piruet). W konsekwencji nota 186.93 przyniosła im srebro. W rywalizacji trenerów I. Shpilband - M. Zueva, punkt dla Mariny ;)

Na trzecim miejscu uplasowali się Madison HUBBELL / ZacharyDONOHUE (178.81), a na czwartym Anastasia CANNUSCIO / Colin MCMANUS (160.46).

~_~

Odkrycie sezonu Tarah KAYNE / Daniel O'SHEA bez problemów wywalczyli złoty medal. Dwa czyste programy, z wyrzucanym potrójnym Lutzem, czy sekwencję 2A+2A (FP)dały im notę 211.65 pkt.

Pozostałe miejsca na podium bez żadnych przetasowań zajęli odpowiednio Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (196.80) i Marissa CASTELLI / Mervin TRAN (179.04). Na miejscu czwartym uplasowali się Madeline AARON / Max SETTLAGE (157.81).