niedziela, 19 marca 2017

Mistrzostwa Świata Juniorów 2017

Tacy młodzi, a już wprowadzają w zakłopotanie starszych kolegów. 
Zapamiętajcie ich. To oni wkrótce zaatakują podia najważniejszych imprez seniorów.


Podium par tanecznych:
1. Rachel PARSONS / Michael PARSONS (USA)
2. Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS)
3. Christina CARREIRA / Anthony PONOMARENKO (USA)
...
29.  Alexandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI (POL)

Podium par sportowych:
1. Ekaterina ALEXANDROVSKAYA / Harley WINDSOR (AUS)
2. Aleksandra BOIKOVA / Dmitrii KOZLOVSKII (RUS)
3. Yumeng GAO / Zhong XIE (CHN)

Podium solistek:
 1. Alina ZAGITOVA (RUS)
2. Marin HONDA (JPN)
 3. Kaori SAKAMOTO (JPN)

Podium solistów:
 1. Vincent ZHOU (USA)
2. Dmitri ALIEV (RUS)
3. Alexander SAMARIN (RUS)
...
40.  Ryszard GURTLER (POL)

"Szara eminencja", czyli trenerzy najlepszych z najlepszych.

 
Za rodzeństwem Rachel i Michaelem PARSONS (USA) stoją Alexei Kiliakov, Dmitri Ilin i Elena Novak z ośrodka, specjalizującego się w tańcach (choć mają kilkoro młodych solistów i solistek) - Wheaton Ice Skating Academy (USA). Pod tym samym okiem trenują także zeszłoroczni mistrzowie Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA).

Andrei Pachin, Galina Pachin, Andrei Hekalo oraz Nina Mozer zajmują się Australijskim duetem - Ekaterina ALEXANDROVSKAYA / Harley WINDSOR (AUS). Wprawdzie tylko Harley z urodzenia jest Australijczykiem, a Ekaterina pochodzi z kraju o znakomitych łyżwiarskich korzeniach, ale występując pod flagą tak zwanego "ciepłego" kraju budzą powszechne uznanie. :)
Zaczynając od końca trenerskiego teamu reprezentantów Australii to Niny Mozer chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej seniorskie duety zawsze znajdują swoje miejsce na podium. I to ona zaproponowała by stworzyć taki właśnie duet jak Ekaterina i Harley.
Głównymi trenerami pary są Andrei Pachin i Galina Pachin z Australijskiego klubu - Sydney Figure Skating Club. A trenując także w Rosji rad udzielają im Nina Mozer i Andrei Hekalo.

Alina ZAGITOVA (RUS) ma za sobą Eteri Tutberidze, czyli trenerkę Evgenii MEDVEDEVEJ oraz byłą trenerkę Julii LIPNISTKAI w sezonie jej świetności. Alinie pomaga także wsołpracownik Eteri - Sergei Dudakov.
 
Tammy Gambill, Drew Meekins oraz Tom Zakrajsek to sztab Vincenta ZHOU (USA). Tammy Gamblin zajmuje się także m.in. Karen CHEN (USA) czy Brenadanem KERRY (AUS). Drew Meekins i Tom Zakrajsek to trenerzy z Broadmoor skating club (Colorado Springs), w którym na co dzień trenuje Max AARON.

Naszych reprezentantów trenują odpowiednio: Ryszarda GURTLERA  Zbigniew Turkowski z klubu UKS Ochota (Warszawa), a Aleksandrę BORYSOVĄ i Cezarego ZAWDZKIGO - Bożena Bernadowska z ŁTŁF Łódź.


Pary taneczne
źródło:www.http://www.isu.org

Pary sportowe
źródło:www.http://www.isu.org

Solistki
źródło:www.http://www.isu.org

Soliści
źródło:www.http://www.isu.org


Szczegółowe wyniki MŚJ 2017 TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.