czwartek, 23 marca 2017

Zimowa Uniwersjada 2017

Nim nastąpi starcie tytanów w Helsinkach, mały powrót do przeszłości. Tuż po Mistrzostwach Europy, Michal Brezina (CZE), Roberta Rodeghiero (ITA) i kilkoro innych zawodników, od razu poleciało do Kazachstanu na 28 Uniwersjadę.


Zmagania zakończyły się podium dla:

*solistów*
1. Denis TEN (KAZ) - 266.97
2. Keiji TANAKA (JPN) - 252.09
3. Alexander MAJOROV (SWE) - 246.56

*solistek*
1. Elena Radionova (RUS) - 196.61
2. Rin NITAYA (JPN) - 187.18
3. Hinano ISOBE (JPN) - 174.27

*par tanecznych*
1. Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN (UKR) - 165.62
2. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN (RUS) - 156.96
3. Shari KOCH / Christian NUECHTERN (GER) - 154.00


W konkurencji solistów najlepszym, zarówno w shorcie jak i w programie dowolnym, był Denis TEN. W swoich programach dysponował m.in poczwórnymi toeloopami oraz kombinacją 3Lz+3T. Z pozostałymi panami z podium było już równie. Keiji za short uzyskał druga notę, ale za free już niższą bo trzecią. Natomiast Alexander po szóstym programie krótkim, w samym programie dowolnym zdołał osiągnąć drugą lokatę.

Znani Europejczycy, Ivan Righini (ITA) oraz wspomniany Michal Brezina (CZE) pozajmowali odpowiednio 5 i 7 miejsca.

Konkurencja solistek należała do wicemistrzyni Europy 2016 Eleny RADIONOVEJ. Wprawdzie Elena nie jest jeszcze w swojej najlepszej formie, ale kombinacje 3Lz+3T zaprezentowała ponad przeciętnie. Pozostałe medalistki Rin i Hinano odnotowały podobną historię jak Kenjin i Alexander. Z tą różnicą, że Rin na początku była trzecia (awansowała na miejsce drugie), a Hinano piąta (z trzecim wynikiem za FP).

Za podium znalazły się inne gwiazdy Rosyjskiego łyżwiarstwa. Na miejsce czwarte (z drugiego po SP) spadła Elizaveta Tuktamisheva (RUS), a z szóstego na piąte awansowała Alena Leonova (RUS).

W konkurencji par tanecznych na podium nie nastąpiły żadne przetasowania.  Każdy z duetów zachował swoje "wyjściowe" lub jak kto woli "shortowe" ;) pozycje. Najmocniejszymi punktami zwycięzców - Alexandry NAZAROVEJ i/ Maxima NIKITINA - okazały się podnoszenia oraz piruet (FD). Nad pozostałymi elementami muszą jeszcze trochę popracować.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.