poniedziałek, 13 listopada 2017

Techniczny aspekt łyżwiarstwa w serii challengera - BLR


część 7


Minsk-Arena Ice Star
26/10 - 29/10/2017

Na tafli w Mińsku Polska miała swoich reprezentantów w dwóch konkurencjach. Byli to solista Igor Reznichenko (miejsce 13) oraz para taneczna Justyna Plutowska / Jeremie Flemin (miejsce 9).

W kategoriach solowych wygrali Sergei Voronov (RUS) i Elizabet Tursynbayeva (KAZ), dla których choreografię układał Misha Ge. Natomiast w konkurencjach parowych nikt nie mógł zagrozić Annie Cappellini i Luce Lanotte (ITA) i jak się okazało Rosyjskiej parze Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii.


Soliści

Sergei Voronov (RUS / 250.10) w drodze po złoto nie miał żadnych miejscowych zawirowań. Prowadził zarówno w programie krótkim jak i dowolnym. szczególnie w programie dowolnym zdecydowanie odskoczył rywalom zdobywając 171.35 pkt.

Moris Kvitelashvili (GEO / 227.31) swój srebrny medal wywalczył z pewną dozą niepewności, gdyż po drugim shorcie, w samym programie dowolnym był trzeci. Na jego szczęście łączna nota nie zaprzepaściła drugiej lokaty.

Trzeci zawodnik z podium Daniel Samohin (ISR) swój brąz zawdzięcza sumie pkt. 219.75. Z szóstym programem krótkim i czwartym programem dowolnym może mówić o jeszcze większym szczęściu niż Moris ;).

Skoki poczwórne panów

 • Sergei Voronov (RUS) - 4T (SP); 4T+3T, 4T (FP)
 • Moris Kvitelashvili (GEO) - 4S, 4T+3T (SP); 4T, 4T+2T (FP)
 • Daniel Samohin (ISR) - 4T, 4S (FP)
 • Igor Reznichenko (POL) - 4T (SP)

Strata wysokich pozycji nastąpiła u trzech zawodników. Trzeci zawodnik programu krótkiego Ivan Pavlov (UKR /  210.89) po swoim ósmym programie dowolnym, zawody zakończył na pozycji numer 7. Czwarty po SP Alexei Bychenko (ISR / 211.21 ) również zaliczył spadek i koniec końców zajął miejsce 6. Maurizio Zandron (ITA /205.03) również spadł z dobrej piątej pozycji na 8.

Inaczej sprawa wyglądała u Ivana Righiniego (ITA) mimo 10 shortu, pozbierał się i zaprezentował drugi program dowolny. Jego łączny wynik 219.61pkt. dał mu 4 lokatę. Do podium brakło jedynie 0,14 pkt.

Nasz reprezentant Igor Reznichenko przez cały czas trwania zawodów prezentował trzynaste programy, z bardzo dobrymi piruetami, zdobywając za SP - 58.88 pkt. i za FP - 115.70.  Na zakończenie zawodów jego wynik  174.58 pkt. dał mu stabilną  13 pozycję. Ponadto z łączna notą 174.58, Igor nie miał bezpośrednich rywali (ani z dołu, ani z góry), gdyż zawodnik z 12 miejsca Matys Belohradsky (CZE) zgromadził 181.73 pkt, a 14 Yakau Zenko (BLR) 169.95.


Solistki

Elizabet Tursynbayeva (KAZ / 187.57) drogę po złoto rozpoczęła od trzeciego miejsca po shorcie. Jednak najlepszy program dowolny oceniony na 126.95 pkt, przyniósł jej awans i pierwsze złoty medal z CS w karierze podopiecznej Briana Orsera. 

Serafima Sakhanovich (RUS / 174.49) przez cały czas trwania zawodów plasowała się na drugiej pozycji i po podsumowaniu punktów zachowała srebrną pozycję na podium. Dodam, że niegdyś trenowana przez Eteri Tutberidze, teraz Serfafima szlifuje swój talent pod okiem Evgenija Plushenki. 

Brąz w Mińsku wywalczyła So Hyun An (KOR / 169.22). Dla tej niespełna 16-latki  jest to debiut na międzynarodowej arenie seniorów i już debiut naznaczony dobrą zapowiedzią na przyszłość. Najpierw czwarte miejsce na  Asian Open, a teraz brąz CS, a w samym programie krótkim z dorobkiem 60.75 pkt. była najlepsza.

Kombinacje 3+3 pań z podium
 • Elizabet Tursynbayeva  (KAZ) - 3S+3T
 • Serafima Sakhanovich (RUS) - 3F+3T
 • So Hyun An (KOR) - 3Lo+3T

Pozostałe solistki nie przekroczyły noty 163 pkt.


Pary taneczne

Jak to w tańcach (najczęściej) bywa najlepsze pary cały czas plasują się na tych samych miejscach tak w SD jaki w FP. Tak było też w Mińsku, gdzie pierwsza piątka zachowała ustaloną po SD kolejność. Zgodnie z przewidywaniami najlepsi (i to ze znaczną przewagą) okazali się Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA / 183.49). Miejsce drugie zajęli Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro (RUS / 169.81), a trzecie Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS /165.30). 

Ci ostatni może i byliby wyżej, gdyby nie upadki. Szczególnie ten w u krótkim. Nie dość, że wyglądał bardzo niebezpiecznie, gdy Victoria spadła z podnoszenia, to jeszcze w konsekwencji duet stracił cały element i 2 punkty za upadek (przewrócili się oboje). W tańcu dowolnym również zaliczono im upadek. Chociaż może tak na wyrost ;)
 
Poziomy obowiązkowych kroków rumby par z podium
 • Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA) - 1RH poziom 3
 • Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro (RUS) - 1RH poziom 3
 • Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS) - 1RH poziom 3
 • 9.Justyna Plutowska / Jeremie Flemin (POL) - 1RH poziom 2

Alexandra Nazarova / Maxym Nikitin (UKR / 156.21) zdobywając rekord kariery, zajęli miejsce 4, a przedstawiciele olimpijskich gospodarzy Yura Min / Alexander Gamelin (KOR / 152.00). Pozostałe pary nie przekroczyły noty 139 pkt.

Nasz duet Justyna Plutowska / Jeremie Flemin (POL) z wynikiem 129.80 pkt. uplasował się na miejscu 9. W samym shorcie z dorobkiem 52.39 pkt. byli 10. Ale był to taniec na dobrym / stabilnym poziomie z mocnym punktowo piruetem oraz komponentami przekraczającym noty 6 pkt. Sam taniec dowolny również zaprezentowany w przykładnej jakości, notą 77.41 pkt. przyniósł im awans.


Pary sportowe 

Zwycięzcy Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii (RUS / 191.58) oraz srebrni medaliści Annika Hocke / Ruben Blommaert (GER / 172.64) przez cały czas zawodów utrzymywali  się na "swoich" pozycjach. Brązowi Paige Conners / Evgeni Krasnopolski (ISR / 153.98) na początku (tzn. w shorice) byli czwarci, jednak trzecia ocena za FP przyniosła im awans na podium. Jednocześnie spychając z niego duet Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert (GER / 153.16 ).

Wyrzucane skoki par z podium
 • Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii (RUS) - 3LoTh, 3STh
 • Annika Hocke / Ruben Blommaert (GER) - 3LoTh, 3STh
 • Paige Conners / Evgeni Krasnopolski (ISR) - 3LzTh, 3STh

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.