sobota, 25 listopada 2017

Polski aspekt łyżwiarstwa w serii challengera - POL

część 8

Warsaw Cup
16/11 - 19/11/2017
Warszawa - TorwarNa Torwarze mogliśmy oglądać naszych reprezentantów aż w trzech konkurencjach. I to nie tylko pojedynczych reprezentantów, ale tak jak w kategoriach solowych trzy solistki i trzech solistów oraz dwie pary taneczne.
 

SOLIŚCI

Na tafli w Warszawie reprezentanci Polski zajęli odpowiednio: Igor Reznichenko z łącznym wynikiem 195.87 pkt. (i rekordem kariery za FP - 131.14) -miejsce 5, Erik Matysiak z 135.26 pkt. - miejsce 17 i Łukasz Kędzierski z 130.89 pkt. - miejsce 18. 

W swoich programach Igor konsekwentnie podejmował próby 4T, a Erik - 3Lz (jednak jeszcze ze stratami punktowymi). Jeśli chodzi o mocne punkty występów naszych solistów to Igo sporo zyskał za piruety (poziom 4) oraz zaprezentował dobrego 3Axla (FP). Erik dobrze spisał się przy 2 Axlu, a Łukasz w kombinacji 3T+3T programu krótkiego :).

Na podium ósmego w tym sezonie challengera stanęli: 1. Matteo Rizzo (ITA / 232.98), 2. Stephane Walker (SUI / 204.48) i 3. Liam Firus (CAN / 200.71). Zwycięzca wprawdzie nie pokusił się na skok z czterema obrotami, ale jednak zaprezentował dwa czyste programy z kombinacją 3Lz+3T czy 3Axlem solo i tym samym zdecydowanie odskoczył rywalom (w końcu to potencjalny Włoski olimpijczyk, więc musi się starać ;))

SOLISTKI

Najlepsza z Polek Elżbieta Gabryszak z dorobkiem 123.17 pkt. zajęła miejsce 9. Colette Coco  Kaminski  z 107.48 pkt. - 12, a Oliwia Rzepiel  z 104.16 pkt. - 14.

Niewątpliwym sukcesem Elżbiety są trzy rekordy kariery: za SP - 47.07 pkt., FP - 76.10 pkt. i łączny -  123.17 pkt.. W samym programie krótkim była nawet siódmą, a to za sprawą trudnych piruetów (poziom 4) i bardzo dobrze wykonanej kombinacji 3T+2T. A i w programie dowolnym ta kombinacja przysporzyła jej dodatnich punktów za jakość. 

Colette choć z problemami w wielu skokach i przez to minusach za jakość wykonania, koniec końców została doceniona w komponentach  i w sumie w czterech z nich uzyskała powyżej 5 pkt. Natomiast Oliwia po trzynastej pozycji po programie krótkim, z szesnastym programem dowolnym, ostatecznie zatrzymała się na miejscu 14. Mimo wielu trudności jej kombinacja 3S+2T i piruety (SP) oraz sekwencja choreograficzna i skok do piruetu siadanego (FP)  spełniły swoje zadanie (nawet ciut lepiej niż tylko na podstawowym poziomie):).

Na warszawskim podium stanęły dwie Rosjanki: Serafima Sakhanovich (złoto / 176.39) i Stanislava Konstantinova (srebro / 174.43) oraz Amerykanka: Courtney Hicks (brąz / 165.39). Podopieczna Evgeniaja Plushenki - Serafima w swoim arsenale posiada m.in. pewną w wykonaniu, kombinację 3F+3T i bardzo dobrze wykonane elementy poza-skokowe.


PARY TANECZNE

Justyna Plutowska i Jeremie Flemin (POL) z siódmym wynikiem za SD (54.68, czyli ich rekordem kariery) oraz łączną notą 129.85 pkt. zajęli miejsce 9. W większości elementach spisywali się na 4 i 3 poziomy trudności. W tańcu krótkim ten najwyższy poziom zyskali za Twizzle i podnoszenie (krokach rumby to poziom 3), w dowolnym za podnoszenie po prostej i podnoszenie rotacyjne.

 Drudzy reprezentanci Polski Anastasia Polibina / Radoslaw Barszczak z wynikiem 108.48 pkt. zajęli 12 lokatę. W obydwóch tańcach najwyższy poziom zdobyli za podnoszenia, a za Twizzle tańca dowolnego przyznano poziom 3. Niestety w tańcu dowolnym nie obyło się bez (niepotrzebnych) punktowych strat. Nie tylko odjęto im 1 pkt. za zbyt długie podnoszenie, to jeszcze nie zaliczono choreograficznego elementu rotacyjnego :/.

Dwa pierwsze duety z podium tj. "złoci" Betina Popova / Sergey Mozgov (RUS / 164.07) oraz "srebrni" Lorraine McNamara / Quinn Carpenter (USA / 160.51) przez cały czas trwania zawodów utrzymywali te same pozycje. Natomiast ci "brązowi" tj. Aleksandra Nazarova / Maksym Nikitin (UKR / 151.30) swój medal wywalczyli dzięki nadwyżce z SD, gdyż sam FD uplasowałby ich na miejscu piątym. Kłopoty w przy dwóch podnoszeniach straciły na jakości wykonania i stad taka a nie inna nota.

PARY SPORTOWE

W parach byłoby wielkim zaskoczeniem gdyby nie wygrał dziewiąty duet świata tj. Valentina Marchei / Ondřej Hotárek. Na szczęście nic takiego się nie stało i z notą 193.14pkt. reprezentanci  Włoch wywalczyli złoty medal (drugi w karierze i drugi z Warszawy). 

Na drugim miejscu uplasowali się, startujący (notabene z sukcesami) jeszcze w juniorach -  Aleksandra Boikova / Dmitrii Kozlovskii (RUS / 180.84) a na trzecim Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert (GER / 167.72).

Polaków nie było.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.