wtorek, 21 listopada 2017

Rekordowy aspekt łyżwiarstwa w cyklu GP, czyli Internationaux de France 2017


 Najnowsze doniesienia z Francji
Natalia KALISZEK i Maksym SPODYRIEV (POL) poprawili swoje wyniki sezonu. :) Ich obecny rekord wynosi 147.77 pkt., który przyniósł im 8 miejsce na zawodach GP.


17 - 19 Listopada 2017
Po 15 pkt. zdobyli Rosjanie: solistka Alina Zagitova i para sportowa  E. Tarasova / V. Morozov, a także para taneczna z Francji G. Papadakis / G.Cizeron (FRA). Wszyscy oni mogą się cieszyć z kwalifikacji do Finału. Jedynie Javier Fernandez (ESP) ze swoim zwycięstwem ma tylko teoretyczne szanse na Finał.

Po 13. pkt. zdobyli przedstawiciele czterech państw: Rosji -Maria Sotskova, USA - M. Chock / E. Bates, Japonii  - Shoma Uno i Francji V. James / M. Cipres. I podobnie jak u zdobywców 15 pkt. pierwsza trójka ma zagwarantowany udział w Finale.

Jako jedyna zdobywczyni 11 pkt. Kaetlyn Osmond (CAN) może cieszyć się z kwalifikacji do Finału, pozostali: A. Stepanova / E. Bukin (RUS), N. Della Monica / M. Guarise (ITA) i Misha Ge (UZB) już nie.


~PARY TANECZNE~

Na tablicy wyników w Grenoble Natalia KALISZEK i Maksym SPODYRIEV (POL), aż trzy razy zobaczyli komunikat "SB".

Pierwszego dnia ich klimatyczna samba, zmysłowa rumba i dynamiczna salsa, jednym słowem gorące latino na łyżwach, uzyskały 58.58 pkt. (czyli o 2.66 pkt. lepiej niż w Kanadzie). Nie można nie wspomnieć, o ich technicznym sukcesie, czyli krokach rumby wykonanych na maxa tj. na 4 poziom!

Podobnie i w  drugim dniu zmagań, taniec dowolny przyniósł poprawę rezultatu z październikowych zawodów GP - 88.86 pkt..  Z niewymuszoną foxtrotowo - swingową elegancją, odrobiną nonszalancji i wymagającymi bardzo dobrej techniki jezdny elementami (m.in. Twizzlach wykonywanych bez zmiany nogi, a ze zmianą kierunku obrotów) Natalia i Maksym wytańczyli sobie aż 89.19 pkt.


Zwycięzcy zawodów Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON (FRA) również poprawili swoje rekordy: i te sezonu..., i te życiowe..., i te światowe ;). Za taniec krótki uzyskali 81.40 pkt. (SB / PB) za dowolny 120.58 (SB / PB / WR) i łącznie 201.98 (SB / PB / WR). Drugie tak spektakularny zwycięstwo w cyklu daje im prawo startu w Finale., więc pozostaje nam tylko czekać na ich  nietuzinkowe latino do muzyki Eda Sheerana i nieziemską Sonatę księżycowa.

Drugi srebrny medal cyklu GP 2017/18 wywalczyli Madison CHOCK / Evan BATES (USA / 181.85). 26 pkt. daje im prawo startu w Finale w Japonii, więc po raz trzeci zobaczymy ich soczyste ;) latino (SD) oraz romantyczne Imagine (FD).

Chociaż bez rekordów sezonu (a nawet i z czwartym miejscem za FD), swój drugi brązowy medal zdobyli Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN (RUS / 70.02 / 107.22 / 177.24). Pierwszy z nich z wynikiem 179.35 pkt. wywalczyli w Rosji. Na swoim koncie uzbierali 22 pkt. a to nie daje im miejsca w Finale. Jednak na pewno zobaczymy ich na ME ;), a nawet i na IO, więc jeszcze nacieszymy oko ich wyrazistymi i pełnymi pasji propozycjami.

Kaitlyn WEAVER i Andrew POJE (CAN / 176.97) po problemach z Twizzlami w SD jakie zafundował Andrew, nie nadrobili strat nawet trzecim tańcem dowolnym i musieli zadowolić się miejscem czwartym. Chociaż teraz są na szóstej pozycji w rankingu GP, to dorobek 22 pkt. nie zapowiada ich miejsca w Finale. Przecież w perspektywie w rywalizacji o Japonię stają im jeszcze na drodze rodzeństwo Shibutani oraz Anna Cappellini i Luca Lanotte (których zobaczymy na GP USA).

Szósta para zawodów Angelique ABACHKINA / Louis THAURON (FRA /  155.55 / PB) - to kolejni młodzi zawodnicy, którzy bez stremowania wkraczający w świat seniorów. Ich Samba i dwie wersje rumby dały im notę 58.91 (miejsce 8), natomiast wymagające niezwykłej dojrzałości - jaką widać mają -  Je suis malade, rekord kariery - 95.74 pkt.

Pozostałe duety: 5. Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI (ITA / 171.01), 7. Elliana POGREBINSKY / Alex BENOIT (USA), 9. Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS), 10.Lorenza ALESSANDRINI / Pierre SOUQUET (FRA / 134.28 / PB)


~SOLIŚCI~


1. Javier FERNANDEZ (ESP) - 283.71
Po kłopotach w Chinach i miejscu szóstym, przyszła pora na fenomenalnego Charlie Chaplina z 4T+3T i 4S i notą 107.86 pkt. W programie dowolnym ponownie nie było czysto, ale tylko tak, że Człowiek z La Manchy okazał się drugim programem zawodów (175.85), a nie, gdzieś tam w połowie stawki ;). Ostatecznie uzyskany łączny wynik przyniósł mu nowy rekord sezonu.

2. Shoma UNO (JPN) - 273.32
Kłopotliwa Zima Vivaldiego (SP) uplasowała go na drugiej pozycji. Również w nie najlepszej jakości Turandot tj. FP - jednak dał mu pozycję numer jeden. Ostatecznie nie wyprzedził Javiera Fernandeza i zdobył srebrny medal, ale z dorobkiem 28 pkt. znalazł się w Finale.

Warto zauważyć, że Shoma Uno należy do tych zawodników, u których "słabszy program" oznacza miejsce drugie ;), więc tylko można sobie wyobrazić jak doskonałe są pozostałe elementy :).

3. Misha GE (UZB)  - 258.34 - PB
To jest niekwestionowany bohater zawodów. Po Ave Maria był szósty, jego ale nadzwyczajna Medytacja ("Thais") zaprowadziła go aż na podium. Pierwszy medal z cyklu w karierze Mishy stanowi piękne zwieńczenie jego ostatniego sezonu w amatorach! I jak tu się nie cieszyć, że pozostał w grze o sezon dłużej :))) Wszystkie wyniki z GP Francji są jego rekordami kariery :) Za SP - 85.41 pkt. i za FP - 172.93 pkt.

Szczególną uwagę przykuł także 10. zawodnik GP Kevin AYMOZ (FRA / 220.43 / PB). Jego programy dwa razy uzyskały dziewiąte pozycje, ale suma pkt. nie pozwoliła mu pozostać wyżej niż na tej 10 lokacie. Niezwykle energiczny, żywiołowy i pełen zapału zawodnik (szczególnie to widać w kiss and cry) nie może nie zostać zapamiętany. Bo to taki Speedy Gonzales na łyżwach ;)

Na wysokim 4 miejscu uplasował się Alexander SAMARIN (RUS / 253.13 / PB). Natomiast pięciu kolejnych panów, chyba liczyło na więcej... 5. Alexei BYCHENKO (ISR / 247.44), 6. Moris KVITELASHVILI (GEO, ale ten chociaż ma PB za short - 86.98), 7. Max AARON (USA), 8. Denis TEN (KAZ), 9. Vincent ZHOU (USA).

Na końcu stawki uplasowali się wspomniany Kevin AYMOZ (FRA) i Romain PONSART (FRA / 198.12 / PB ).


~SOLISTKI~

Wszystkie solistki z "francuskiego" podium zakwalifikowały się do Finału.

1. Alina ZAGITOVA (RUS) - 213.80
Black Swan nie spisał się najlepiej i dał Alinie dopiero piątą lokatę. Na szczęście Don Quixote uratował jej honor i zaprowadził na najwyższy stopień podium i to jeszcze z rekordem kariery - 151.34 pkt. i przepiękną kombinacją 3Lz+3Lo. W Chinach swoje zwycięstwo zawdzięcza podobnej nocie tj. 213.88 pkt.i teraz z dorobkiem 30 pkt. zakwalifikowała się do Finału.

2.  Maria SOTSKOVA (RUS) - 208.78 - PB
Maria przez cały czas utrzymywała się na drugiej pozycji. Jej bardzo zjawiskowe programy Jezioro łabędzie (67.79 pkt.) i Claire de Lune (140.99 pkt. / PB) zdecydowanie polepszyły "swoje" notowania z Kanady (192.52),chociaż przy zachowaniu tego samego / drugiego  miejsca. W rezultacie uzyskała 26 pkt. w cyklu i Finał jest jej.

3. Kaetlyn OSMOND (CAN) - 206.77
Edith Piaf wyniosła ją na szczyt listy, ale Jezioro łabędzie + muzyka z filmu Czarny Łabędź zdegradowały ją na miejsce czwarte. Dobrze, że suma punktów zatrzymała ją na podium i dzięki 26 pkt. cyklu zobaczymy ją i jej eleganckie programy w Finale. Przypomnę, że w Kanadzie wygrała  notą 212.91 pkt.

Trzy kolejne zawodniczki w swoich programach udowadniały, że należy się z nimi liczyć (pomimo braku kwalifikacji do Finału). A są to: 4. Mai MIHARA (JPN / 202.12), 5. Elizabet TURSYNBAEVA (KAZ / 200.98 / PB ) i 6.Yuna SHIRAIWA (JPN / 193.18/ personal best oraz trzecie miejsce w samym FP).

Dalsze miejsca uzyskały: 7. Nicole SCHOTT (GER / 172.39 / PB), 8 Mae Berenice MEITE (FRA), 9. Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS), 10. Polina EDMUNDS (USA), 11. Laurine LECAVELIER (FRA /154.35 ).


~PARY SPORTOWE~

1. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 218.20
Program dowolny Candyman przez kilka technicznych usterek, sprawił im psikusa i dał im drugą notę zawodów (140.36 pkt.). Na swoje szczęście za Piano Concerto No. 2 - Sergei Rachmaninov (SP / 77.84) zdołali uzyskać tyle, by nawet ze wspomnianym słabszym FP, mogli pozostać na pierwszym miejscu. Teraz z kompletem 30 pkt. mogą zacząć się pakować do Japonii. 

2. Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) - 214.32
Wielką radość francuskim fanom sprawili swoim lirycznym programem dowolnym Say Something, gdy okazało się, że jest to najlepszy program  tych zawodów (141.14 pkt). Paradoks polega jednak na tym, że to Make It Rain (SP / 73.18) który uplasował ich na miejscu drugim, poprawił ich wynik z GP Kanady (73.04), a za to w porównaniu dwóch programów dowolnych (z Kandy i Francji) to w Grenoble uzyskali o 0.19 pkt mniej.

3. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) - 197.59 - PB
Tym razem ich bardzo uduchowione programy zaprowadziły Nicole i Matteo na podium i to z życiowymi rekordami za SP (70.65 pkt.) oraz tym łącznym. Wcześniej w Chinach byli czwarci, więc nie zobaczymy ich w Finale, ale na ME mogą powalczyć o pierwszą piątkę :)

To raczej Liubov ILYUSHECHKINA / Dylan MOSCOVITCH (CAN / 193.07 / miejsce 4) i Cheng PENG / Yang JIN (CHN / 188.14 / miejsce 5) miały zawalczyć między sobą o brąz a nie Włosi ;), ale jak widać poprawa formy i wyników, nie przełożyła się na nadzwyczajny awans. Kanadyjczycy poprawili się o 2 miejsca, a Chińczycy o zero.

Końcówka stawki to: 6. Marissa CASTELLI / Mervin TRAN (USA / 177.15 / PB), 7. Lola ESBRAT / Andrei NOVOSELOV (FRA / 146.72 / PB), 8. Zoe JONES / Christopher BOYADJI (GBR / 130.43).

źródła:  https://www.google.pl: http://www.gettyimages.com,

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.