poniedziałek, 27 listopada 2017

Ciąg dalszy polskich zmagań w serii challengera - EST

część 9Tallinn Trophy
21/11 - 26/11/2017

Parafrazując jednego z polskich dziennikarzy "to były szalenie emocjonujące tańce"

Nawet nie wiem, od której wiadomości zacząć?! Czy od tej, że Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev po raz pierwszy wygrali zawody challengera? Czy od tej, że usynowili swoje nowe życiowe rekordy, w łączny -  168.58 pkt.? Czy od tej, że w tańcu dowolnym złamali barierę 100 pkt? 


PARY TANECZNE

Już pierwszego dnia Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, zaprezentowali trudny technicznie (w tym krokami rumby na poz. 4) i w wysokiej jakości taniec krótki. Uzyskana nota 67.94 pkt. (PB) dała im prowadzenie z 3.44 pkt. przewagą  nad drugim duetem.

W tańcu dowolnym nie tylko nie pozwolili sobie odebrać prowadzenia, ale jeszcze powiększyli swoją przewagę. Ponownie 3 i 4 poziomy trudności oraz uznanie wyrażające się w ocenie za jakość wykonania, posypały się jak lawina z sędziowskich komputerów. W sumie Wielki Gatsby z pomysłową domieszką Swing Break + No Dignity + Maple Leaf Rag przyniósł duetowi wynik 100.64 pkt., czyli kolejny PB.

Nie można także zapomnieć o komponentach pięknych tańców, które w skali od 0.25 do 10 uzyskiwały noty: w kilku przypadkach SD nieco poniżej 8, a w tańcu dowolnym wyłącznie powyżej 8 pkt.

Drugi z polskich duetów Anastasia Polibina i Radoslaw Barszczak, za taniec krótki uzyskali notę 39.10 pkt i uplasowali się na czternastym miejscu. Dość niespodziewanie odjęto im dwa punkty za niedopełnienie wymagań dotyczących muzyki :/. Jednak pomimo pewnych, technicznych niedociągnięć, w czterech (z pięciu) komponentach uzyskali więcej niż 5 pkt. (skala od 0.25 - 10).

W tańcu dowolnym, poza przekroczeniem czasu podnoszenia (co zdarza się najlepszym), Anastasia i Radosław nie mieli już przykrych niespodzianek, wręcz przeciwnie nawet zostali ocenieni na 11 pozycję. Dobry wynik 70.72 pkt za FD to w dużej mierze zasługa czterech poziomów 4 (w tym za Twizzle) oraz noty powyżej 5 pkt. we wszystkich komponentach Cantus - Song of Tears, Cantus- Song Of The Odyssey. Ostatecznie z notą 109.82 pkt. zajęli  12 miejsce.

Na drugim miejscu Estońskich zawodów z ponad 6 pkt. stratą do złota uplasowali się Alisa Agafonova / Alper Uçar (TUR / 162.48), a na trzecim Elliana Pogrebinsky / Alex Benoit (USA / 150.74).

SOLISTKI

Nasze dwie solistki Elżbieta Gabryszak (122.74 pkt.) i Oliwia Rzepiel (113.43 pkt.) na zawodach w Tallinnie zajęli odpowiednio 24 i 28 pozycję.

Elżbieta w samym programie krótkim Big Spender z notą 46.91 pkt., dobrze ocenionymi komponentami (powyżej 5.0) i udaną kombinację 3T+2T, była 20. Who Wants to Live Forever przyniósł jej 75.83 pkt., ale też spadek na 24 lokatę. Mimo tego, ponownie dobrze spisała się w kombinacjach 3T+2T i 3S+2T oraz w dwóch piruetach (poz.4) ;). Dodam, że nad jej choreografią pracował niegdysiejsza gwiazda polskich tańców Sebastian Kolasiński, więc musi być dobrze ;)

Oliwia za Skyrim (SP) uzyskała 43.95 pkt (miejsce 27), a za Tangled Up (FP) - 69.48 (miejsce 29) i ostatecznie "wbiła się w środek" tych miejsc i zajęła 28 lokatę.

W technice programu krótkiego podopieczna Ilony Senderek-Wójcik, dobrze wykonała kombinację 3S+2T oraz uzyskała wysokie 3 i 4 poziomy za elementy poza-skokowe; w programie dowolnym czystymi elementami były: kombinacja piruetów (poz.4), sekwencja kroków (poz. 3), piruet z odchyleniem tułowia (poz. 4) i sekwencja choreograficzna.

Na podium znalazły się  dwie Rosjanki: 1. Stanislava Konstantinova (190.75 pkt.), 2. Alisa Fedichkina (180.33 pkt.) i Niemka 3. Nicole Schott (171.53 pkt.). 

W zasięgu zwyciężczyni zawodów znajdują się m.in. kombinacja 3Lz+3T oczy też komponenty powyżej 7 pkt.

SOLIŚCI

W konkurencji solistów w obrębie podium nastąpiły rotacje miejsc. Ostatecznie o medalowej kolejności zadecydowały programy dowolne.

Złoty medal wywalczył uczestnik cyklu GP Dmitri Aliev (RUS / 235.10). W samym programie krótkim był drugi, ale jednak najlepszy program dowolny, choć nie pozbawiony usterek, zaprowadził go na najwyższy stopień podium.

Na drugim miejscu uplasował się Alexei Krasnozhon (USA / 222.39). Trzeci w shorcie i drugi w programie dowolnym koniec końców wywalczył srebro. Natomiast ten najlepszy w shorcie  Yaroslav Paniot (UKR / 221.23 pkt.) po trzecim programie dowolnym, spadł na brązową pozycję.

PARY SPORTOWE

Na siedem par sportowych najlepsi okazali się zdobywcy miejsca na Olimpiadzie 2018 - Ekaterina Alexandrovskaya / Harley Windsor (AUS / 178.90). Za nimi na dwóch pozostałych miejscach na podium uplasowali się Rosjanie Alisa Efimova / Alexander Korovin (162.62 pkt.) i Anastasia Poluianova / Dmitry Sopot (161.60 pkt.).


Taniec krótki Natalii i MaksymaTaniec dowolny Natalii i MaksymaBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.