sobota, 16 września 2023

Polska Lombardia Trophy 2023

Pierwsze zwody z serii challengera dla naszej reprezentacji zakończyły się 4 miejscem dla Ekateriny Kurakovej, 12. dla Olivii Oliver i Filipa Bojanowskiego, 10. dla Kornela Witkowskiego i 11. dla  Miłosza Witkowskiego. 


Ekaterina Kurkova

Na początek kilka liczb: Katia zdobyła w sumie 178.62 pkt. Program krótki został  oceniony na 62.00 pkt i dał jej czwartą pozycję; nota za sam program dowolny 116.62 pkt przyniósł jej trzeci wynik zawodów. 

Czas na technikę: Katia zaprezentowała bezbłędny program krótki. W warstwie skokowej wykonała kombinację 3F+3T oraz 2A i 3Lo w drugiej części programu. Jej trzy elementy poza-skokowe uzyskały poziom 4 a piruet z odchyleniem tułowia trzeci.

Program dowolny - poza chwilowymi turbulencjami w środku przejazdu, w trzech następujących po sobie elementach - był całkiem udany.

Na otwarcie Katia wykonała serię skoków (komb. 3Lz+1Eu+3F, 3S, 3T i 3Lo). W warstwie poza-skokowej najsilniejszym elementem była kombinacja piruetów poprzedzona skokiem (poziom 4). Sekwencja kroków i piruet z odchyleniem tułowia uzyskały poziom 3 a kończąca kombinacja piruetów ze zmianą nogi poziom 2. 

Jeszcze kilka słów o propozycji artystycznej: Po zmianie trenera (w sumie to po powrocie do ex-trenera) zmieniła się także wizja artystyczna programów. W zasadzie to mamy do czynienia z dwoma drogami. Jedna to ta ukazana w programie krótkim Kill Bill, gdzie Katia jest niepokorna, dynamiczna,  zdeterminowana; druga to ta z programu dowolnego, gdy przy dźwiękach Solas + My Way + White Flowers Take Their Bath staje się subtelna i pełna dostojeństwa. Powtarzając za większością "jest potencjał". 

Zawody wygrała Anastasiia Gubanova (GEO).

Olivia Oliver / Filip Bojanowski

Łączna nota Olivii i Filipa to 132.96 pkt. Za taniec rytmiczny uzyskali 54.23 pkt (tj. 11 miejsce), za taniec dowolny 😕 78.73 pkt (miejsce 13).

Dobra wiadomość jest taka, że Olivia i Filip uzyskali minimum kwalifikacyjne do ME 2024 za RD.

Pomysłowym i ryzykownym 😉 rozwiązaniem jest "ustawienie" najbardziej wyczerpującego elementu, tj. sekwencji twizzli na końcu programu. Po uzyskanych poziomach 3 (ona i on) można wnioskować, że zawodnicy są wytrzymali kondycyjnie i nie straszne im zawroty głowy 😵. Obok twizzli para najwyższy, czwarty poziom zdobyła za podnoszenie po prostej. 

W tańcu dowolnym twizzle (ona i on) uzyskały już poziom 4, podobnie jak i dwa podnoszenia: stacjonarne i rotacyjne. Za piruet parowy i podnoszenie po łuku przyznano im poziom 3. Z krokami nie było najlepiej, w niektórych momentach zawiodła jakość wykonania.

Zawody wygrali Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA).

Rodzeństwo Witkowskich ostatecznie dzieli jedno miejsce, ale około 9 pkt. różnicy. Kornel z 12. wynikiem za SP (wówczas ok 3 pkt straty do Miłosza) i z 9. notą za FP, ambitnie przeskoczył starszego brata 😉 i uplasował się na 10. miejscu. Miłosz cały czas był 11. ~

Kornel Witkowski

Kornel wędrował po rankingu i koniec końców z łączną notą 169.41 zatrzymał się na 10. lokacie. W programie krótkim miał dwa mocne elementy: skok do piruetu w pozycji wagi (poziom 4) oraz dobrą kombinacje piruetów (poziom 3). Dobrze też oceniono jakość ich wykonania. Skoki (w tym 1A i upadek po 3Lz), sekwencja kroków (poziom 2) czy piruet siadany (poziom 2) narobiły problemów 😏 Nota 47.17 okazała się daleką od jego rekordu kariery. 

W programie dowolnym podobnie jak w SP wykonał pojedynczego axla, ale tym razem nie był to nielegalny skok i dostarczył mu 1.17 pkt. Brawo za kombinację 3Lz+3T i za zrehabilitowanie się w axlu i w końcu wykręcenie dwóch obrotów. Najwyższy poziom trudności jaki uzyskał to poziom 3 (kroki i piruet w pozycji wagi). Kornel nie uchronił się od wad, ale wynik 122.24 pkt przyniósł mu awans o dwa oczka. 

Kornelowi w programie krótkim towarzyszy zespół Queen (Another One Bites i We will rock you); w dowolnym przejmująca muzyka Wild Side (Roberto Cacciapaglia). Jak dla mnie w drugiej wersji (czyli we FP) lepiej się odnalazł.

Miłosz Witkowski

Miłosz w sumie zdobył 160.89 pkt. Wydaje mi się, że w programie krótkim solidaryzował się z bratem 😉 bo również wykonał niedozwolony skok. Tylko, że tym razem nie chodziło o axla, ale o 2Lz (w SP nie może być podwójnego skoku solo) i podobnie jak u Kornela do przejazdu wkradł się upadek. Za to dobrze wykonał piruet siadany ze zmianą nogi (poziom 4) i pozostałe dwa piruety na poziomie 3. Program zdobył 50.42 pkt

Za program dowolny - z udanymi skokami (3T, 2Lz, sekw. 3F+2A+2A, 3S, 3T+2T), czy popisowym piruetem w pozycji siadanej ze zmianą nogi (poziom 4) -  zgromadził 110.47 pkt.

W SP Miłosz postawił na indie rock/pop tj. na kawałki Some Feeling + Solar Power (Mild Orange), w programie dowolnym na Finesse (Bruno Mars).

Zawody wygrał Yuma Kagiyama (JPN).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.

Dziękuję :)

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, , skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.