Nathan Chen (USA), Polina Edmunds (USA) i Lorraine Mcnamara / Quinn Carpenter (USA)
Najlepszą parą sportową został duet:
Kamilla Gainetdinova / Ivan Bich (RUS)

Soliści

Nathan Chen (USA) z wynikiem 211.11 wygrał swoje drugie zawody JGP 2013. Zapewnił sobie komplet punktów i jest pewny startu w Finale JGP. Dwa bezbłędne programy w większości z poziomami 4 oraz trójkombinacją 3Lz+2T+2Lo w programie dowolnym, plasowały go na miejscach pierwszych. Za short uzyskał 69.96 pkt, a za free 141.15.

N.Chan
Ryuju Hino (JPN) z notą 198.12 zajął miejsce drugie. Czysty short program wykonał na 66.47, a dowolny na 131.61. W programie tym podjął się skoku z czterema obrotami, jednak jakość była daleka od poziomu ... przyzwoitego. Ale zawsze jest to jasny sygnał nad czym zamierza pracować.

Murad Kurbanov (RUS) po programie krótkim (61.28) był czwarty, ale łączna nota 183.48 pozwoliła mu na awans. W programie dowolnym, za który uzyskał 122.20, najtrudniejszym elementem obok 3Lz+2T była kombinacja 3F+3T

W shorice Chih-I Tsao (TPE) był trzeci, ale słabszy program dowolny i łączna nota 168.01 pozwoliła osiągną miejsce 6.

Solistki

P.Edmunds
Po shorcie była drugą, ale lepszy program dowolny i łączna nota 165.77 zadecydowały, że Polina Edmunds (USA) wywalczyła złoto. Program krótki wykonała na 52.49, natomiast dowolny z kombinacja 3Lz+3T na 113.28. Jest to jej druga wygrana na JGP, dzięki czemu Finał jest jej.

Na drugim miejscu zawody zakończyła Elizabet Turzynbaeva (KAZ). Jeśli tak dalej pójdzie to Kazachstan doczeka się w seniorach nie tylko dobrego solisty, ale i solistki. Na zawodach w Mińsku uzyskała 150.83 pkt. W shorcie była najlepszą (53.22), ale nie bezbłędną. Wynik z programu dowolnego dawał jej trzecią lokatę (97.61), jednak jak wiadomo liczy się suma, więc Elizabet ma swój pierwszy srebrny medal JGP.

Rika Hongo (JPN) zarówno w shorcie jak i w programie dowolnym byłaby piątą, ale łączny wynik - 144.97 uplasował ją na miejscu 3.

Genialnie w programie dowolnym spisała się Da Bin Choi (KOR). Po shorcie była jedenastą, ale jej free oceniono na pozycję drugą. Ostatecznie  z notą 143.69 zajęła miejsce 4. To niezwykły awans. Natomiast Natalia Ogoreltseva (RUS) z trzeciego po shorcie spadła na miejsce 8. Jej nota to 139.74.

Pary sportowe

Kamilla Gainetdinova / Ivan Bich (RUS) okazali się najlepsi w dwóch częściach konkurencji i z notą 142.38 wygrali JGP Białorusi. Short był czysty na 54.72 i z trzema poziomami 4, jednak  program dowolny daleki był od poprawności. Uzyskali za niego 87.66, ale rywale pozwolili się wyprzedzić i dzięki temu Rosja wyszła na prowadzenie ;)

K.Gainetdinova / I. Bich
Na drugim miejscu zawody zakończyli Madeline Aaron / Max Settlage (USA). Zarówno w programie krótkim jak i dowolnym plasowali się na miejscu trzecim, ale nota 131.66 wystarczyła na srebro. Podobnie jak Rosjanie wykonali czysty program krótki, ale w programie dowolnym posypali wiele elementów. Nota za short to 49.03, a za free 82.63.

Trzecie miejsce przypadło drugiemu duetowi z Rosji. Vasilisa Davankova / Andrei Deputat (RUS) w shorcie choć z błędmi byli na pozycji drugiej - 51.40. Ale nota za program dowolny 79.06, nie pozwoliła im utrzymać wyższej lokaty. Mogą mówić o dużym szczęściu, że 130.46 pkt dał im podium.

Trzeci z JGP Słowacji Oksana Nagalati / Maxim Boborov (RUS) w Mińsku uplasowali się na miejscu 4.

Końcowe wyniki par sportowych

Pary taneczne

L. Mcnamara / Q. Carpenter
Wygrali Lorraine Mcnamara / Quinn Carpenter (USA). Na swoim koncie mają już drugie miejsce z Rygi. Na Białorusi zdobyli 137.97pkt , prowadząc zarówno w tańcu krótkim jak i dowolnym. Czysty short z poziomami 4 za podnoszenie i Twizzle, dał im notę 56.98, natomiast taniec dowolny uzyskał 80.99. Oprócz sekwencji kroków para zaprezentowała się na poziomy 4.

Kolejne pary z podium odnotowały sporą stratę do zwycięzców:
Na drugie miejsce z trzeciego po shorcie awansowali Betina Popova / Yuri Vlasenko (RUS). Ich wynik to 128.71. A zamienili się oni pozycjami z drugim Rosyjskim duetem, bowiem Daria Morozova / Mikhail Zhirnov (RUS) po tańcu krótkim plasowali się o oczko wyżej. Ich wynik rożni się od wyniku Betiny i Yurija o ułamki pkt i wynosi -128.64, co daje miejsce 3.

Końcowe wyniki par tanecznych

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie ISU - TUTAJ
Wideo z JGP - Białoruś

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.