poniedziałek, 9 września 2013

Junior Grand Prix w Meksyku

Drugie zawody z cyklu Junior Grand Prix odbyły się w Meksyku w dniach 4-8 wrześniaNa najwyższym stopniu podium stanęli  Amerykanie 
Nathan Chen , Polina Edmunds oraz taneczny duet Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker 

Soliści

N.Chen

Złotym medalistą z wynikiem 281.62 został Nathan Chen (USA). Prowadził zarówno w programie krótkim (74.22) jak i dowolnym (144.40). Program krótki zawierał czyste skoki, w tym trudną kombinację 3Lz+3T oraz elementy poza-skokowe z poziomu 4. Jedynie  skok do piruetu Chen uzyskał poziom 3. Poza tym zachwycał jakością wykonania oraz komponentami. Program dowolny wykonał nieskazitelnie, co odbiło się na dodatnich notach za jakość, poziomach 4 za piruety i ponownie wysokimi ocenami za komponenty. Jeśli chodzi o skoki Amerykanin skoczył ich aż siedem i w dodatku w drugiej części programu. Były to m.in. 3Lz+2T+2Lo, 3F+3T, czy 3S+2Lo.

Srebro JGP Meksyku powędrowało do Ryuju Hino (JPN). Program krótki rozpoczął od solidnego 3A, ale później nastał cięższy moment i odjęcia za jakość kombinacji 3Lz+3T oraz za piruet w pozycji wagi (bowiem "wędrował" po lodowisku). Pozostałą cześć programu już bez zarzutów, oceniono w sumie na 67.30. Program dowolny również plasował go na miejscu drugim (132.34). Rozpoczął go od 4T, zakończonego upadkiem. Później zaprezentował siedem skoków potrójnych w tym 3 Axla. Hino podobnie jak Chen za piruety uzyskał poziom 4, ale komponenty to już spora strata do rywala (ponad 10 pkt). W sumie Japończyk uzyskał 199.64 pkt.

Brąz ostatecznie przypadał reprezentantowi z Izraela. Daniel Samohin (ISR) w programie krótkim zaliczył kilka wpadek i mniej punktowanych elementów dlatego plasował się na pozycji szóstej z wynikiem 59.36. Wybronił się programem dowolnym, gdzie skoczył sześć skoków z trzema obrotami (m.in. 3T+3T+2T, czy 3Lz+2T), a za skok do kombinacji piruetów otrzymał poziom 4. Łącznie Daniel uzyskał 182.89pkt.

Na piąte miejsce z wynikiem 173.49 spadł , trzeci po programie krótkim Andrei Lazukin (RUS). W samym programie dowolnym był dopiero 7. W głównej mierze tak niską pozycję przysporzyły mu skoki.

Wyniki SOLISTÓW

Solistki


P.Edmunds
Nie do pokonania okazała się Polina Edmunds (USA). Choć nie ustrzegła się błędów to wynik 171.21 dał jej prowadzenie. Zarówno w programie krótkim (57.78) jak i dowolnym (113.43) była najlepsza. Mocną stroną SP były piruety oraz 3Lo, natomiast w dowolnym nie stroniła od  trudnej kombinacji 3Lz+3T. Pozostałe skoki również podobały się sędziom (dwa podwójne Axle, czy 3F), jedynie kombinacje 3F+1Lo+3S i 3Lo+2T oraz 3Lz solo dostały odjęcia. Oczywiście nie można pominąć piruetów z poziomu 4 i kroków z 3.

Drugą lokatę z programu krótkiego obroniła Natalia Ogoreltseva (RUS). Bezbłędny short z czystymi skokami m.in. 3Lz+2T i piruetami z poziomu 4, dał jej notę 57.49. Program dowolny choć oceniony na miejsce 4 (96.24) ukazał jej waleczność. Bowiem po niepowodzeniu w kombinacji 3Lo+3Lo (upadek) pozbierała się i skoczyła trójkombinację 3Lz+2T+2Lo a zaraz po nich 3Lz, 3F i 3T solo. Dwa piruety to oczywiście poziom 4, ale skok do piruetu nie został w ogóle oceniony (Natalia nie utrzymała pozycji). Po wyświetleniu łącznej noty 153.73, chyba odetchnęła z ulgą. 

Na miejsce trzecie z czwartego po SP awansowała Mariah Bell (CAN). Choć po shorcie była 3, a po programie dowolnym 2, to wynik 153.17 uplasowała ją na najniższym stopniu podium. Mariah w programie krótkim nie popisała się skokami, ale w programie dowolnym skoki takie jak 3Lz, 3S, 2A, kombinacja 3T+2T+2Lo i sekwencja 3F+2A nie stanowiły problemów. Poziom 4 uzyskała za dwie kombinacje piruetów. Kanadyjka za short uzyskała 49.91 pkt, a za free 103.26.

Rika Hongo po programie krótkim była 6. Program dowolny oceniony na miejsce 3, który dał jej ostatecznie pozycję 4 (ogółem147.02 pkt). Natomiast trzecia po programie krótkim Julianne Seguin (CAN) po programie dowolnym z łączną notą 140.51 spadła na miejsce 6 (tak też oceniono jej FP). Dwa upadki, ratowane skoki i dwa piruety z poziomu 3 nie mogły utrzymać jej na podium.

Wyniki SOLISTEK

Pary Taneczne


K. Hawayek / J-L Baker
Zwyciężyli Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA) osiągając wynik  136.45. Najlepsi w tańcu krótkim, drudzy (zaledwie o 0,22 pkt.) w tańcu dowolnym. Taniec krótki zawierał obowiązkowe sekwencje kroków na poziomie 2, Twizzle na 4, a pozostałe dwa elementy na 3. W tańcu dowolnym zaprezentowali podnoszenia z poziomy 4, ale Twizzle jedynie z poziomu 2. Zwycięzcy mogą  poszczycić się najwyższą oceną za komponenty (40.56). 

Srebrny medal notą 134.02 wywalczyli Madeline Edwards / Zhao Kai Pang (CAN). W shorcie drudzy (53.46) o ułamki pkt. wygrali taniec dowolny (80.56).  Taniec krótki zawierał obowiązkowe kroki quickstep'a z poziomu 2, podnoszenie z poziomu 4 oraz Twizzle i sekwencję kroków z poziomu 4. W tańcu dowolnym uzyskali aż pięć poziomów 4, jedynie kroki uzyskały poziom 3 i 2. Został i m także odjęty punkt za przedłożone podnoszenie.

Na ostatnie miejsce na podium wskoczyli Sofia Evdokimova / Egor Bazin (RUS). Ich wynik 112.78  to już spora strata do dwóch pierwszych miejsc. Taniec krótki wprawdzie zawierał kroki quickstep'a z poziomu 3 i 2, ale wiele punktów stracili za nie uznanie Twizzli. Niestety Egor nie wykonał pierwszej serii. A jak pokazali w tańcu dowolnym uzyskają za nie poziom 4. Podobnie jak i za wszystkie podnoszenia. Ich short zdobył 42.71 pkt, a free dance 70.07. 

Sofia Sforza / Francesco Fioretti (ITA) z wynikiem 108.40 zajęli miejsce czwarte. Po tańcu krótkim z notą 43.97 plasowali się na podium, ale wynik 64.43 za taniec dowolny (z dwoma poziomami 4) pozbawił ich wygranej.


Wyniki PAR TANECZNYCH

W Meksyku nie przewidziano rywalizacji par sportowych. 
Nie było także reprezentantów Polski.
 
Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie ISU - TUTAJ
Wideo JGP Meksyku TUTAJ


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.