piątek, 18 kwietnia 2014

Olimpijskie kontrowersje u pań

Na tegorocznej Olimpiadzie w Soczi, złoto wywalczyła reprezentantka gospodarzy, czyli Adelina Sotnikova (RUS). Na miejscu drugim uplasowała się Yu-Na KIM (KOR), która nie obroniła tytułu mistrzyni z poprzednich Igrzysk w Kanadzie.

Yu-Na KIM
źródło: mi6-hq.com
W związku z silnymi emocjami jakie wywołało zdobycie przez Yu-Nę Kim (KOR) jedynie wicemistrzostwa na Olimpiadzie w Sochi, w internecie przewinęła się fala krytyki. Fani Koreanki wystosowali liczne petycje, by zmienić decyzję sędziów. 

Pojawiały się także głosy, że sama Yu-Na KIM miała złożyć skargę na sędziów, ale jak na razie nikt tego nie potwierdził. Media donoszą, że niedawno Adelina skomentowała całą sytuację, jak niewybredny żart, wywołany przez laików nieznających się na łyżwiarstwie.

Jednak Yonhap, czyli największa agencja informacyjna w Korei podaje, że Koreański Związek Łyżwiarstwa złożył protest do ISU przeciwko ukrywaniu nazwisk sędziów przy wystawianej nocie.W obecnym systemie, nikt nie wie który sędzia ile punktów przyznał / odjął.

Bowiem jak się okazało wśród sędziów na Olimpiadzie m.in znalazła się żona prezesa Rosyjskiej Federacji Łyżwiarskiej -  Alla Shekhovtseva, czy odsunięty na rok za kontrowersyjne sędziowanie na Mistrzostwach Olimpijskich w 1998 roku - Yuri Balkov (UKR). 

Czy te postacie miały wpływ na wyniki u pań....to pozostaje wielką niewiadomą łyżwiarskiej historii...


2 komentarze :

  1. szkoda Adeliny, bo przecież oceniali sędziowie, a nie ona, a wszystkie negatywne opinie są kierowane właśnie w jej stronę :( moim zdaniem jej program nie był wcale gorszy od Yu-Ny i zasłużyła na zwycięstwo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, zawsze odbija się to na zawodnikach.

    OdpowiedzUsuń

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.