czwartek, 10 kwietnia 2014

Rosyjskie duety rozpadły się - aktualizacja

Kto by przypuszczał, że młody duet, Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov, stojący u progu swojej kariery, posiadający brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, brąz ME i dwa tytuły wicemistrzów Europy postanowi się rozejść. 

źródło: rsport.ru
Nowym partnerem Eleny Ilinykh ma być Mistrz Świata Juniorów '12 Ruslan Zhiganshin. Natomiast   Nikita Katsalapov prawdopodobnie będzie trenował z  poprzednią partnerką  Ruslana tj. Victorią Sinitsiną.

Z wywiadu jaki udzielili Elena Ilinykh i Ruslan Zhiganshin dla R-Sport, wynika, że Federacja zgodziła się na ich współpracę i już rozpoczęły się wspólne testy.
Elena dodaje, że nie chciała rozłąki z Nikitą, ale przyjęła jego decyzję, gdy 4 kwietnia podziękował jej za zaangażowanie i wkład w ich karierę, ale nie chcę już z nią trenować. 

Nikita Katsalapov został przy trenerze Nikolaju Morozowie w USA. 

Decyzja nie spodobała się także dyrektorowi Rosyjskiej Federacji - Valentin Piseev -  który  nie może pojąć jak duety ze światowej czołówki mogą podejmować takie złe decyzje i szkodzić Rosyjskim tańcom.

Aktualizacja 21.04.: trenerką duetu  Elena Ilinykh / Ruslan Zhiganshin ma być Svetlana Aleksiejeva.


To nie jedyna zmiana w reprezentacji Rosji. Także rozeszła się para sportowa 
Vera Bazarova / Yuri Larionov. 

www.perm.aif.ru
Po sześciu latach wspólnych występów w seniorach Yuri stwierdził, że razem z Vera od dłuższego czasu przestali się rozwijać. Yuri decyzję wyboru nowej partnerki pozostawia trenerce Ninie Mozer. Sport Express donosi, że będzie nią Natalia Zabijako z Estonii, która ogłosiła, że chce wystąpić o Rosyjskie obywatelstwo.

Vera i Yuri mają na koncie  m.in dwa brązowe medale oraz tytuł wicemistrzowski ME, srebro z Finału GP, a także złoto z NHK Trophy oraz pięć sreber z poszczególnych cyklów GP.

Nina Mozer ma pod opieką także Mistrzów i Wicemistrzów Olimpijskich 2014, czyli duety Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov i Ksenia Stolbova / Fedor Klimov.


Dnia 9.04 Vera Bazarova  i Andrei Deputat złożyli wniosek do łyżwiarskiej federacji o zgodę na połączenie sił. A ich trenerem będzie Oleg Vasiliev.
Andrei Deputat urodzony na Ukrainie, ale od dłuższego czasu występujący pod barwami Rosji wraz z poprzednią pranerką Vasilisą Davankovą wywalczył medal brązowy na MŚJ 2012 a także w tym samym oku stali się mistrzami Rosyjskich juniorów. Kolejne lata plasowały ich nieco niżej, ale na /lub blisko podium.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.