niedziela, 8 czerwca 2014

Evgeni Plushenko i ekipa Rosji w sezonie 2014/15

Evgeni Plushenko jak to ma w zwyczaju nie powiedział na lodowisku ostatniego słowa i jest wymieniony w składzie reprezentacji Rosji w nadchodzącym sezonie. 
Jak można było się spodziewać nowo utworzone pary taneczne Elena Ilinykh / Ruslan Zhiganshin i Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov oraz para sportowa Vera Bazarova/Andrei Deputat nie są wymienieni w podstawowym składzie. Każdy z duetów trenuje ze sobą stosunkowo krótko, więc nie ma się co dziwić, że pojawiły się obawy, że po prostu brak im odpowiedniego zgrania, synchronizacji i wyrównanych umiejętności.

Jednakże to nie oznacza, ich stu procentową absencję bowiem Federacja uiściła ich w składzie uzupełniającym, gdzie swoje miejsce znaleźli także Yuko Kavaguti i Aleksander Smirnov, czy solistki takie jak Alena Leonova i Elizaveta Tuktamisheva.


Podstawowy skład sezonu 2014 / 2015:

Solistki:
Julia Lipnitskaia
Anna Pogorilaya 
Elena Radionova
Adelina Sotnikova

Soliści:
Sergei Voronov
Artur Gachinski
Maxim Kovtun 
Konstantin Menshov 
Adian Pitkeev
Evgeni Plushenko 

Pary sportowe:
Julia Antipova / Nodari Maisuradze
Tatiana Voloshozar / Maxim Trankov
Maria Vigalova / Egor Zakroev
Ksenia Stolbova / Fedor Klimov
Evgenia  Tarasova / Vladimir Morozov

Pary taneczne:
Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev
Ksenia Monko / Kirill Khaliavin
Alexandra Stepanova / Ivan Bukin


E.Bobrova / D.Soloviev
https://flic.kr/p/bvQKLf
W nowym sezonie nie wystąpi Yuri Larionov. Jego nowa partnerka Natalią Zabijako (jej partnerem był Alexandr Zabojev) jest z Estonii i zgodnie z regulaminem duet musi odczekać rok od momentu zmiany kraju. Razem będą startować dla Rosji.

Ekaterina Riazanowa musi czekać rok by razem z Simone Vaturi reprezentować Włochy. Simone do tej pory występował z Lorenzą Alessandrini.

Natomiast były partner E. Razianowej, Ilia Tkachenko trenuje z Isabellą Tobias. Takie połączenie wywołała falę krytyki w stronę Isabelli. Nie tak dawno ze łzami w oczach odbierała Litewskie obywatelstwo, ale  D.Stangiunas (LTU) ogłosił zakończenie kariery. 
Pod jakimi barwami będą jeździć Ilia i Isabella...
...to już temat na inny post ;)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.