wtorek, 3 czerwca 2014

Polska bez duetu J. Plutowska / P. Gerber

Źródło:https://flic.kr/p/ghKCo2

W ostatnim czasie pojawiło się wiele informacji o rozpadzie łyżwiarskich duetów lub całkowitej rezygnacji z amatorskich startów. Jedne były bardziej, inne mniej spodziewane. 


Ale kto by przypuszczał, że nie zobaczymy duetu Justyna Plutowska / Piotr Gerber?

Jak podano na stronie  
Justyna Plutowska zdecydowała się rozstać z Piotrem Gerberem

Justyna Plutowska i Piotr Gerber współpracę rozpoczęli w sierpniu 2012. W 2013 roku zdobyli tytuł vice-mistrzów Polski, a 2014 stali się bezapelacyjnymi Mistrzami kraju. Świeżo zakończony sezon to pasmo sukcesów. Na początku zdobyli brąz na zawodach Finlandia Trophy, gdzie zmierzyli się z czołówką światowego łyżwiarstwa, a już w lutym wywalczyli złoty medal Bavarian Open.Wzięli także udział w Nabelhorn Trophy oraz U.S. Classick, gdzie zamykali pierwszą dziesiątkę.

W debiucie na Mistrzostwach Europy, osiągnęli to, co najtrudniejsze dla nowicjuszy w tańcach, czyli przeszli do drugiej części zawodów, (czyli do tańca dowolnego). Co więcej na dwadzieścia dziewięć par uplasowali się na miejscu 16. Tam padły też rekordy sezonu (SD-52.14, FD-75.94, łącznie - 128.08)

Po ME, przyszła pora na Mistrzostwach Świata, na których wystąpili po raz drugi. Zmagania w Japonii zakończyli na pierwszym etanie (tj. na etapie tańca krótkiego), bowiem dalej przechodzi 20 duetów, a Justyna i Piotr zajęli miejsce 22. W świecie znawców nie zabrakło krytyki wobec sędziów, którym zarzucano daleko idącą ostrożność (by nie użyć słowa niesprawiedliwość) w ocenie za komponenty.
Osiągnięcia Justyny i Piotra

żródło:Wikipedia
Żeby zakończyć optymistycznie zgodnie z informacją z ww. portalu Piotr szuka nowej partnerki i nie rezygnuje z polskich barw.
Poczwórny Toeloop dziękuje za wspaniałe taneczne emocje. A przede wszystkim trzyma kciuki za znalezienie nowej, równie utalentowanej partnerki.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.