niedziela, 7 września 2014

Junior Grand Prix Ostrava 2014

Na tafli w Cez Arenie po raz pierwszy w cyklu Junior Grand Prix do rywalizacji stanęły pary sportowe. Na siedem duetów,  trzy należały do Rosji, dwa do USA oraz po jednym do Japonii i Kanady. I to Kanada zwyciężała aż trzykrotnie.

Zwycięzcami w parach sportowych zostali Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN) przed duetami: Lina FEDOROVA / Maxim MIROSHKIN (RUS) i  Kamilla GAINETDINOVA / Sergei ALEXEEV (RUS).

W parach tanecznych znów zwyciężyli reprezentanci Kanady tj. Mackenzie BENT / Garrett MACKEEN (CAN), na miejscu drugim znaleźli się  Betina POPOVA / Yuri VLASENKO (RUS),  a na trzecim Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA).

Natomiast w konkurencjach solowych podium należało do, u pań Evgeni MEDVEDEVEJ (RUS), Wakaby HIGUCHI (JPN), Karen CHEN (USA) oraz do panów w kolejności: 1. Roman SADOVSKY (CAN), 2. Alexander SAMARIN (RUS), 3. Sei KAWAHARA (JPN)
SOLISTKI


Evgenia MEDVEDEVA (RUS) odnotowała drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu JGP.  Wcześniej zwyciężyła we Francji. Wygraną w Czechach przyniosły jej dwa miejsca drugie (zarówno za SP jak i za FP) bo łączny wynik 171.12 wystarczył do pokonania rywalek. Program dowolny zawierał udaną kombinacje 3Lo+2T+2T, 3S+3T, 3F+3T oraz kunsztowne piruety z poziomu 4.
Evgenia zdobyła komplet 30pkt z JGP i tym samym jest pierwszą zawodniczką, która zapewniła sobie awans do Finału JGP.

W programie krótkim zwycięstwo odnotowała Amerykanka Karen CHEN z wynikiem 60.68, na miejscu drugim uplasowała się Evgenia MEDVEDEVA (RUS) z dorobkiem 55.92. A dodam, że  na JGP we Francji miała już 61.12. Wszystko przez to, że nie było kombinacji. Ale chociaż 3Lz nadal z błedem, to mniejszym niż we Francji. Natomiast trzecią zawodniczką po SP była - Elizaveta IUSHENKO (RUS), która zachwycała trudnymi pozami w piruetach (poziom 4) i w sumie za program uzyskała 54.41 pkt.

W programie dowolnym za wyjątkiem małej wpadki przy 3Lz, bezbłędny program zaprezentowała Wakaba HIGUCHI (JPN) - 116.93, dzięki czemu wskoczyła na podium (srebro). Na miejscu drugim uplasowała się Evgenia MEDVEDEVA (RUS) z wynikiem 115.20, a trzecim Mariko KIHARA (JPN) - 102.21. Zdobywczyni brązowego medalu, w samym FP była 4. Karen CHEN (USA / 100.27).
 

Podium solistek:
1. Evgenia MEDVEDEVA (RUS) - 171.12
2. Wakaba HIGUCHI (JPN) - 169.68
3. Karen CHEN (USA) - 160.95SOLIŚCI
Roman SADOVSKY (CAN) dzięki wysokiej liczbie punktów za SP i minimalnych stratach do rywali w FP wywalczył złoty medal. Trzynasty zawodnik MŚJ z 2014 roku, imponował trudnością elementów poza-sakowych. Gorzej było w elementach skokowych, ale w końcówce programu dowolnego zebrał się w sobie i czysto wyskakał: 3F,3T oraz 2A. W Czechach zdobył 15 pkt, drugi start ma zaplanowany w Niemczech.

Dla srebrnego medalisty Alexandra SAMARINA (RUS) były to drugie zawody w tegorocznym cyklu JGP.teraz drugi, we Francji trzeci, czyli uzyskał 24pkt i realne szanse na Finał.

W programie krótkim na czele umiejscowił się Roman SADOVSKY (CAN) - 67.51. Drugim był Alexander SAMARIN (RUS) - 62.42, tracąc do lidera ponad 5pkt. Natomiast trzecim zawodnikiem w shorcie był Sei KAWAHARA (JPN) z dorobkiem 60.55.

W programie dowolnym nastąpiło przetasowanie miejsc, ale kolejność na podium, utrzymała się taka jak w programie krótkim. Mimo tego, najlepszym FP okazał się program Rosjanina. Alexander SAMARIN uzyskał za niego 126.27 pkt. Drugim FP był program zawodnika z USA. Bowiem Andrew TORGASHEV zdobył za swój FP 124.63 pkt. Zwycięzca zawodów, Roman SADOVSKY (CAN) zaprezentował trzeci program dowolny (124.57), a brązowy medalista Sei KAWAHARA (JPN) czwarty (124.14). Chociaż jak widać różnice miedzy tymi trzema zawodnikami były minimalne.

Podium solistów:
1. Roman SADOVSKY (CAN) - 192.08
2. Alexander SAMARIN (RUS) - 188.69
3. Sei KAWAHARA (JPN) - 184.69 PARY SPORTOWE

Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN) to pierwsi zwycięzcy na tegorocznych (a w zasadzie obecnego sezonu ;)) zawodów GP w konkurencji par sportowych, pokonali nawet brązowych medalistów z MŚJ'13. Ich wynik 159.40 to zasługa niemalże czystych programów. W shorcie duet doskonale spisał się w elementach poza-skokowych i oprócz twista z poziomu 3, za pozostałe uzyskał poziomy 4. W dowolnym zaprezentowali pewne skoki w postaci 3S, 2A+2T oraz 3-wyrzucanego Toeloopa, którego wykonali pod koniec występu. Zdobywcy 15pkt, drugi raz pojawią się w Niemczech.
W tym sezonie wprawdzie nie ma bonusu za drugą część programu, w parach sportowych, więc tym bardziej brawa dla duetu, że nie poszła na łatwiznę.

Już w programie krótkim para z Kanady Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN / 55.21) plasowała się przed duetami z Rosji. Miejsce drugie przypadło Linie FEDOROVEJ / Maximowi MIROSHKINOWI (RUS), którzy zdobyli 53.81 pkt, a trzecie Kamilli GAINETDINOVEJ / Sergeiowi ALEXEEVOWI (RUS) - 49.20.

Program dowolny nie przyniósł zmian. Pierwszymi byli Kanadyjczycy Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU z wynikiem powyżej stu tj.104.19. Miejsce drugie to Lina FEDOROVA / Maxim MIROSHKIN (90.81) a trzecie Kamilla GAINETDINOVA / Sergei ALEXEEV (85.23).


Podium par sportowych:
1. Julianne SEGUIN / Charlie BILODEAU (CAN) - 159.40
2. Lina FEDOROVA / Maxim MIROSHKIN (RUS) - 144.62
3.Kamilla GAINETDINOVA / Sergei ALEXEEV (RUS) - 134.43PARY TANECZNE

Mackenzie BENT / Garrett MACKEEN (CAN) w tańcu krótkim najlepszym elementem były Twizzle i podnoszenie po prostej (poziom 4). W dowolnym na siedem elementów, za które przyznawane są zróżnicowane poziomy, zdobyli ich aż 4. Zachwycająca kombinacja piruetów, czy rozbudowane wejścia do podnoszeń wzbogacały odbiór programu. Subtelny, a za razem płomienny taniec zaprowadził ich na pierwsze miejsce. Zwycięzców zobaczymy jeszcze w Estonii, gdzie będą mieć szanse na zdobycie kolejnych 15pkt.

W tańcu krótkim z niemałym wynikiem, bo aż 55.75, wypadli Mackenzie BENT / Garrett MACKEEN (CAN)  za nimi z wynikiem 52.42 - Betina POPOVA / Yuri VLASENKO (RUS) oraz na miejscu 3. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA / 49.04)

W tańcu dowolnym kolejność nieco się zmieniła, ale nie wpłynęła na ostateczny wynik. FD: 1. Mackenzie BENT / Garrett MACKEEN (CAN / 82.42), 2. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA / 81.75), 3. Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN (RUS / 81.23). Natomiast srebrni medaliści Betina POPOVA / Yuri VLASENKO (RUS / 79.00) w samym tańcu dowolnym  byli 4.

Podium par tanecznych:
1. Mackenzie BENT / Garrett MACKEEN (CAN) - 138.17
2. Betina POPOVA / Yuri VLASENKO (RUS) - 131.42 
3. Lorraine MCNAMARA / Quinn CARPENTER (USA) - 130.79 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.