wtorek, 30 września 2014

Nebelhorn-Trophy 2014

Kolejne zawody, na których można uzyskać minimum kwalifikacyjne, to często przeze mnie komentowane zawody w Niemczech, czyli zawody Nebelhorn-Trophy.

Zawody cieszą się sporą popularnością i jak co roku pojawiają się na nich zawodniczy ze światowej czołówki.W tym roku również nie zabrakło gwiazd. Na tafli m.in. wystąpiła Gracie Gold (USA),  Michal Brezina (CZE), Jason Brown (USA), czy Elizaveta Tuktamisheva (RUS). W parach sportowych powrócili Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS), natomiast w parach tanecznych można było podejrzeć pretendentów do złota i obecnych wicemistrzów świata - Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN).


Podium z Nebelhorn Trophy 2014


SOLISTKI: 1.Elizaveta TUKTAMYSHEVA (RUS) - 192.65, 2. Alena Leonova (RUS) - 186.71, 3. Gracie Gold (USA) - 182.31

SOLIŚCI: 1.Jason BROWN (USA) - 237.17, 2. Michal BREZINA (CZE) - 228.48, 3. Konstantin MENSHOV (RUS) - 211.03

PARY SPORTOWE: 1. Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS) - 195.89, 2. Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV (RUS) - 178.98, 3. Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (USA) - 166.10

PARY TANECZNE: 1. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE (CAN) - 165.32, 2. Madison CHOCK / Evan BATES (USA) - 163.73, 3. Nelli ZHIGANSHINA / Alexander GAZSI (GER) - 147.10

Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN) i ich ognisty taniec krótki - La Virgen de la Macarena -  z najlepszymi komponentami i oceną techniczną (w tym z Twizzlami na poziomie 4) dał im w sumie 65.59 pkt. oraz zasłużone prowadzenie w kategorii tańców. Choć w tańcu dowolnym nie przewodzili stawce (99.73), to przewaga po short dance utrzymała ich na szczycie podium.
Najlepszym tańcem dowolnym był taniec duetu Madison Chock / Evan Bates (USA / 100.93). Ich An American in Paris wygrał ze względu na rewelacyjną technikę. Twizzle, podnoszenia oraz piruet uzyskały poziom 4 oraz średnio +2 za jakość wykonania. Szczególnie imponujące jest już pierwsze z podnoszeń.W momencie gdy muzyka tworzy podniosły ton, Madison uniesiona przez pranerka niczym w geście tryumfu i zwycięstwa unosi ręce do góry.

Najlepszym programem krótkim solistek był ten w wykonaniu Aleny Leonovej (RUS), za którego uzyskała 66.72. Jej programy zawsze barwne widowiskowe, cieszą się burzą oklasków. Tak samo i tym razem w piosence  "Smile" Rosjanka zaprezentowała się oryginalnie i scenicznie. Udana kombinacja 3T+3T oraz dwa piruety, a także bogata sekw. kroków z poziomu 4, stanowiły mocne punkty jej programu. Dodam, że Alena od tego sezonu zmieniła trenera (jest nim obecnie Evgeni Rukavicin) i przeniosła się do Petersburga.
Jednakże to Elizaveta Tuktamysheva (RUS) zaprezentowała bezbłędny program dowolny (127.71), dzięki któremu wywalczyła złoty medal. Niesamowite elementy poza-skokowe (poziom 4) oraz imponujące skoki, w tym trójkombinacja 3Lz+2T+2Lo stanowiły solidną techniczną podstawę programu. Pełna wdzięku i energii w Sandstorm - La Bionda oraz czarująca i zmysłowa w Batwannis Beek by The REG Project stworzyła porywający spektakl.

W kategorii solistów i par sportowych liderzy po programie krótkim, przypieczętowali swoje zwycięstwa najlepszymi programami dowolnymi.

Jason Brown (USA) wykonał czysty program krótki (83.59). Ale jego bądź co bądź , zwycięski program dowolny, zawierał cztery skoki, gdzie zabrakło rotacji. Czyste natomiast były dwa 2A (solo) oraz kombinacja 3F+3T. W tym sezonie Amerykanin prezentuje się do muzyki z gatunku bluesa (Juke - Little Walters) w swingowej i rozrywkowej aranżacji oraz lirycznej, pełnej dramaturgii i przeżyć muzyki Maxima Rodrigueza - Tristan i Izolda.

Jak już wspomniałam do rywalizacji powrócili Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov (RUS). Ich czysty i dopracowany jakościowo i pod względem komponentów program krótki do lirycznej muzyki Méditation from “Thaïs”- Jules Massenet uzyskał 66.59. Natomiast program dowolny (129.30) miał kilka wpadek, pod względem jakości wykonania pewnych elementów. Jednak co ważne program do symfonii P. Czajkowskiego - Manfred zawierał poczwórnego wyrzucanego Salchowa i być może odjęto im ptk. za jakość, ale nie zmienia to faktu, że zmieścili się w pełnej rotacji.  Ponad to nie stracili nic ze swej artystycznej wrażliwości i dbałości o subtelne wykończenia paragramu.


Szczegółowe wyniki z Nebelhorn Trophy 2014 - TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.