piątek, 13 lutego 2015

27. Zimowa Uniwersjada 2015

Zmagania ciągle trwają  w ramch Zimowej Uniwersjady 2015, ale medale w łyżwiarstwie figurowym zostały już przyznane... a właściwie wywalczone, w pełnych poświęcenia programach i zaciekłej rywalizacji.

źródło:adivinesport.wordpress.com
Bezkonkurencyjni zwycięzcy Xiaoyu Yu / Yang Jin (CHN) złoto wywalczyli 181.92 punktami. Dwa razy pierwsi (SP - 64.75, FP - 117.17) nie pozostawiali złudzeń, kto jest najlepszy. I w sowim debiucie od razu zdobyli Mistrzowski tytuł.
Wicemistrzowie Kristina Astakhova / Alexei Rogonov (RUS) podobnie jak zwycięzcy srebro zapewnili sobie wynikami klasyfikującymi ich na miejsca drugie, co dało w sumie - 174.87.
Vanessa James / Morgan Ciprès (FRA) po raz pierwszy wzięli udział w Uniwersjadzie i z wynikiem 168.19 wywalczyli medal brązowy.
W zmaganiach udział wzięło sześć par.

SOLISTKI
Zwyciężczynią w konkurencji solistek została Alena Leonova (RUS). Jej programy dwa razy były notowane jako najlepsze. Short uzyskał 67.12, a progr. dowolny 115.73 w sumie 182.85 pkt.
Wicemistrzyni Maé-Bérénice Méité (FRA) dzięki drugiemu programowi dowolnemu (114.70) oraz nocie łącznej 171.54 zdobyła srebrny medal. Sam program krotki plasował ją na miejsce czwarte (56.84).
Brąz z dorobkiem 170.24 wywalczyła druga z Rosjanek Maria Artemieva (RUS). Short, za który uzyskała 62.11, był drugim programem zawodów.

Na liście startowej znalazło się 32 zawodniczki. Do drugiej części zmagań mogło przejść jedynie 24. Ostatnią jaka się zakwalifikowała była Litwinka Inga Januleviciute z wynikiem 35.30. Ostatecznie w finale panie spoza podium nie przekroczyły noty 156 pkt.

PARY TANECZNE
W parach tanecznych każda z czołowej trójki zachowała swoje pozycje jakie zajmowała po tańcu krótkim. Mistrzowie Charlène Guignard / Marco Fabbri (ITA) z notą 164.98 zaprezentowali swój short dance na ocenę 64.44, natomiast taniec dowolny na 100.54.
Srebrni medaliści Sara Hurtado / Adrià Díaz (ESP) przez cały czas nieznacznie, ale jednak tracili do liderów. Za taniec krótki zdobyli 63.12, a za dowolny 100.44, co w sumie dało im  163.56pkt.
Kolejne 11 duetów straciło sporo do mistrzów i wicemistrzów. Duet Federica Testa / Lukáš Csölley (SVK) medal brązowy wywalczył notą 142.76.

SOLIŚCI
Peter Liebers (GER) złoty medal zapewnił sobie awansując z miejsca czwartego, jakie zajmował po programie krótkim (73.23). Jego program dowolny uzyskał 150.51 pkt i w konsekwencji Niemiec zdobył ich 223.74. Dodam, że jego FP był o blisko osiem punktów lepszy od drugiego programu zawodów.
Takahiko Kozuka (JPN) raz pierwszy (77.15) raz trzeci (144.55), a w rezultacie z notą 217.70 zatrzymał się na miejscu drugim, zdobywając medal srebrny.
Artur Gachinski (RUS) z drugim wynikiem za program krótki (73.78)i z  drugim wynikiem za program dowolny (142.81) ostatecznie zebrał 216.59 pkt co dało mu medal brązowy.

Kamil Dymowski znalazł się tuż pod kreską po programie krótkim na 25 miejscu. W sumie zawodników było 29.

Oficjalna Strona XXVII Zimowej Uniwersjady

Na marginesie dodam, że Polska na dzień (13.02.2015) w sumie posiada 9 medali: dwa złote zdobyte przez Adama Cieślara (kombinacja norweska), trzy srebrne zdobyte przez Sabinę Majerczyk, Karolinę Chrapek (narciarstwo alpejskie) i Ewelinę Marcisz (biegi narciarskie) oraz cztery brązowe, zdobyte przez Ewelinę Marcisz (biegi narc.) Szczepana Kupczaka, Mateusza Wantuloka (kombin. norweska) oraz zdobyty przez drużynę w skokach narciarskich, w składzie: Stanisław Biela, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny.
Polska reprezentacja składała się z 72 sportowców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moi Drodzy!
Proszę o niekomentowanie, słuszności czy braku słuszności, decyzji wykluczenia Rosjan z zawodów. Znając życie na blogu powstałby wielki zgrzyt, który przysłoniłby piękno sportu.