poniedziałek, 2 lutego 2015

ME 2015: Pary sportowe

Podobnie jak u solistek tak i w konkurencji par sportowych podium należy do reprezentantów Rosji.

źródło:ISU.org

 Mistrzami Europy, po raz drugi w swojej karierze zostali   
Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS), którzy zdobyli 207.67 pkt.
Po raz drugi wicemistrzami stali się Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS /201.11)
Natomiast debiutanci Evgenia TARASOVA i Vladimir MOROZOV (RUS /183.02) po słabszym shorcie zdołali wskoczyć na ostatni stopień podium. 

 30.01.2015 SHORT PROGRAM

Prowadzący po shorcie Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) ponownie w tym sezonie pochłonęli odbiorców historią azjatyckich legend. Ich Przyczajony tygrys i ukryty smok, intrygował i budził podziw. Kunsztowne i wypracowane ruchy połączone z niemalże nienaganną techniką dał im ocenę 71.38 (najlepsi w technice, najlepsi w komponentach). Jedynie twist uzyskał poziom 2. Pozostałe elementy poza-skokowe to już poziom 4. Skokami Rosjan był 3T oraz wyrzucany 3Lz. (wideo)

Na miejscu drugim uplasowali się Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS). Nastrojowa, liryczna i klasyczna muzyka od dawna towarzyszy im w występach. tak samo i w tym sezonie, udowadniają, że potrafią onieśmielać interpretacją i polotem. Za Méditation uzyskali 69.86pkt. W warstwie skokowej czysto zaprezentowali 3T oraz wyrzucanego 3Lo, Za kroki, podnoszenie i kombinację piruetów przyznano im poziom 4, za pozostałe elementy 3. (wideo)

Na pozycji trzeciej znaleźli się Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA). Ich żywiołowa i płomienna Roxanne przyniosła im 60.13 pkt. reprezentanci Francji bez problemów zaprezentowali 3T oraz wyrzucanego potrójnego Flipa. Poziom 4 uzyskali za podnoszenie, natomiast spirala śmierci i komb. piruetów to poziom 3, a kroki i potrójny twist poziom 2.

Czwarte i piąte miejsce to duety które uzyskały mniej niż 60 pkt, a które dzielą między sobą minimalne różnice.Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) zaprezentowali się nadzwyczaj dobrze i uzyskali 57.95. Ich nowe połączenie sił, okazuje się dobrym pomysłem, bo za wyjątkiem podwójnego twista wszystko poszło tak jak miało być. Brawurowy, w rytm hiszpańskich rytmów, taniec Malaguena zawierał 3S, 3wyrzucanego Flipa (choć z małymi usterkami), a kroki, kombinacja piruetów i podnoszenie uzyskały poziom 4.
Evgenia TARASOVA i Vladimir MOROZOV (RUS)  nie kryli rozczarowania swoim programem i w konsekwencji oceną 57.13. Program jako całość przemyślany i dynamiczny, ale nie wyszły skoki, stąd ich 5 pozycja. jednak na co trzeba zwrócić uwagę to na ich potrójny twist, który uzyskał poziom 4, ponadto za wyjątkiem kroków (poz. 2) ic elementy poza-skokowe uzyskały ten najwyższy poziom.

Szósta lokata należy do obecnie niemieckiej pary numer jeden, czyli Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE (GER), którzy uzyskali 54.36pkt. Dwa następne duety to znów inna dziesiątka ocen, bowiem mniej niż 50 pkt. Tu znaleźli się: Caitlin YANKOWSKAS / Hamish GAMAN (GBR) z wynikiem 49.29 (miejsce 7) oraz Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE (ITA) - 48.43 pkt - miejsce 9.
Następne pary, łącznie z tymi zamykającymi pierwszą dziesiątkę, ocenione zostały zdecydowanie poniżej 45 punktów.01.02.2015 FREE PROGRAM

Mistrzowie Europy 2015 Yuko KAVAGUTI / Alexander SMIRNOV (RUS) w klasycznym i majestatycznym dziele P. Czajkowskiego Manfred Symphony  zaprezentowali się po wirtuozersku. Wybitna interpretacja, doskonała choreografia z bogactwem, ale nie z przeładowaniem ozdobników, czy nadzwyczajny przekaz, przyniósł im życiowy rekord w warstwie za komponenty tj. 70.12.  Technicznie wykazali się ogromną klasą i wytrawnym sportowym duchem, gdyż zaprezentowali 4wyrzucanego Salchowa. A startując jako ostatni nie musieli posuwać się do ryzyka, bo głowni rywale popsuli fragment programu, jednak nie ulegli kalkulacjom, zaryzykowali i Yuko bez problemu wylądowała poczwórny skok. Ponadto skoczyła jeszcze 3wyrzucnego Rittbergera oraz razem z Alexandrem nie popełnili błędów przy sekw. 3T+3T i 2A. Poziomy 4 uzyskali za dwa podnoszenia oraz kombinację piruetów. Do oceny bazowej (57.36) doliczono im punkty za jakość stąd nota 67.69, w sumie za FP - 137.81, a w ostatecznym rozrachunku  207.67 . Yuko i Alexander zdobyli swój drugi złoty medal i powtórzyli sukces z 2010 r. (wideo)

Wicemistrzowie Europy 2015 Ksenia STOLBOVA / Fedor KLIMOV (RUS) w płomiennym, porywającym i eleganckim tańcu Notre Dame de Paris zaprezentowali aż pięć elementów na poziomie 4. Obok nadzwyczajnych podnoszeń i synchronicznych piruetów, poziom najwyższy uzyskali także za spiralę śmierci. Kłopoty przyszły w 3wyrzucanym Lutzie, gdy Ksenia ratowała się przed upadkiem oraz w samej końcówce programu. Tuż przed wejściem do drugiego wyrzucanego skoku, Fedor potknął się i w konsekwencji nie wykonali elementu. Ksenia nie kryła złości wobec partnera... oj oj oj biedny Fedor. Ich rezultat za FO to wprawdzie druga ocena programów dowolnych, ale na poziomie 129.73 (mieli już więcej,  w Finale GP -141.39 ). Łączny wynik 201.11 przyniósł im drugi srebrny medal. (wideo)

Brązowi medaliści 2015 Evgenia TARASOVA i Vladimir MOROZOV (RUS) wystąpili jak natchnieni do muzyki Hello - Lionel Ritchie. Ich elementy poza-skokowe w dużej mierze (bo aż pięć) sięgały poziomów 4, przede wszystkim fenomenalny potrójny twist, czy spirala śmierci. Dodatkowo czyste skoki solo 3S, 3T+2T oraz te wyrzucane nie miały najmniejszych usterek, a wręcz przeciwnie. Wyładowane pewnie i z należyta starannością. Także wynik za technikę na poziomie  64.08, nie budzi wątpliwości skąd się wziął. Za fp młodzi Rosjanie zdobyli trzeci wynik tj. 125.89, a w sumie rezultat 183.02 dał im awans na brązowy stopień.

Czwartym programem dowolnym i czwartą parą Mistrzostw, okazał się nowo zestawiony duet. Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK (ITA) zdobyli za La Stradę aż 117.44. Valetnina, nie tak dawno solistka, bez zarzutu spisała się  w elementach typowo parowych. Jak na przykład sprostała wyrzucanym skokom (3S i 3F), podnoszeniom (dwa z nich na poziomie 4), czy piruetom (również z poziomu 4). Ponadto jako nieliczni skaczą z Ondrejem 3Lz solo. Ich rezultat 175.39, w pierwszych wspólnych mistrzostwach uplasował ich zaraz za podium.

Maska Zorro duetu Nicole DELLA MONICA i Matteo GUARISE (ITA) uplasowała ich na miejscu piątym z notą 107.34. Najbardziej widowiskowymi elementami były piruety i podnoszenia (poziom 4), czy wyrzucany 3Salchow. W ostatecznym rozrachunku zdobyli 155.77 i miejsce 6 na ME 2015. Jest to poprawa lokaty w stosunku do ubiegłego roku, gdzie byli óśmi.

Vanessa JAMES / Morgan CIPRES (FRA) uzyskali 107.16, czyli o ułamki punktów mniej niż Włosi, ale łączny wynik  167.29 dął im miejsce 5. Początek FP, zawierał liczne błędy, a najkosztowniejszym okazał się brak podnoszenia. Druga połowa tańca już lepsza, z 3wyrzucanym Flipem i dwoma podnoszeniami na poz.4.

Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE (GER) z siódmym wynikiem wśród FP - 100.91 i siódmym wynikiem 155.27 końcowym, nie utrzymała swojej szóstej pozycji z progr. krótkiego, ale w stosunku do roku ubiegłego polepszyła swoje notowanie 9kiedy byli óśmi)

Miriam ZIEGLER / Severin KIEFER (AUT) z wynikami na miejsce 8 (ostatecznie zdobyli 136.80) odnotowali awans w porównaniu do zeszłego roku gdzie byli dwunaści.

WYNIKI KOŃCOWEBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.