piątek, 18 września 2015

JGP: Lintz 2015

Bilans z Austrii przedstawia się następująco: 
wszystkie cztery złote medale trafiły do Rosjan. 
Srebro i brąz wywalczyli Amerykanie, a dwa medale brązowe reprezentanci Ukrainy. 
Po srebrnym medalu zdobyła Japonia, Francja i Czechy, 
natomiast ostatni brąz trafił do  Korei Pd.A oto medaliści z JGP Linz 2015

Solistki: 1. Maria SOTSKOVA (RUS)
2. Mai MIHARA (JPN)
3. Da Bin CHOI (KOR)
 
Pary taneczne: 1. Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS)
2.  Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA)
3.  Julia BIECHLER / Damian DODGE (USA)
 
Soliści: 1. Dmitri ALIEV (RUS)
2. Vincent ZHOU (USA)
3.  Ivan PAVLOV (UKR)

 Pary sportowe: 1. Amina ATAKHANOVA / Ilia SPIRIDONOV (RUS)
2. Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE)
3.  Renata OGANESIAN / Mark BARDEI (UKR)

SOLISTKI
Zwyciężczyni Maria SOTSKOVA (RUS / 185.44) zaprezentowała dwa bezbłędne i wykonane na wysokim poziomie pod względem jakości, programy. Jej SP, choć drugi wśród short'ów,  uzyskał 62.97 pkt, a najlepszy free - 122.74. Nie boi się trudnych kombinacji i skacze 3Lz+3T oraz 3F+1Lo+3S.
Drugie zwycięstwo w cyklu JGP gwarantuje jej miejsce w finale.

Bardzo duże szanse na finał ma zdobywczyni srebrnego medalu Mai MIHARA (JPN / 182.05). Wcześniej w  Bratysławie również była druga, ale z niższym wynikiem wynoszącym 179.36, więc nie ma wątpliwości, że forma idzie ku górze.

Trzecia  w Linz Da Bin CHOI (KOR / 172.38) również zakończyła starty w cyklu. Dwa miejsce trzecie dały jej ostatecznie 22 pkt.

 W rywalizacji udział brała księżniczka - Alexandra DE HANOVRE (a dokładnie księżniczka Aleksandra Charlotte Ulrike Maryam Virginia z Hanoweru, księżniczka Hanoweru, księżniczka Wielkiej Brytanii i Irlandii, księżniczka Brunszwiku) córka księżniczki Karoliny z Monako i Ernesta Augusta V, księcia Hanoweru oraz wnuczka Grace Kelly. 
PARY TANECZNE
Zwycięzcy Alla LOBODA / Pavel DROZD (RUS / 153.64) już w tańcu krótkim (61.73) wysunęli się na prowadzenie, a w tańcu dowolnym (91.91) zdecydowanie powiększyli przewagę. Ich elementy w short dance, za wyjątkiem kroków bez trzymania, otrzymały poziomy 4. Nawet obowiązkowe sekwencje walca zaprezentowali na najwyższym poziomie trudności. W dowolnym z trzema poziomami 4, wysoką notę techniczną zapewnili sobie wspaniałą jakością elementów. W drugim starcie na tegorocznych zawodach JGP i z wysoką notą 28pkt. czekają na wejście do finału.

Srebro w Austrii ostatecznie przypadło  Marie-Jade LAURIAULT / Romain LE GAC (FRA / 144.35) W pierwszym starcie na tegorocznych zawodach JGP w obydwóch tańcach osiągali zarówno poziomy 4, 3 jak i 2. Zdobywcy 13 pkt. następnie  pojawią się jeszcze w Hiszpanii.

Na ostatnim stopniu podium stanęli Julia BIECHLER / Damian DODGE (USA / 142.32) i cykl Junior Grand Prix kończą z dorobkiem 18 pkt. Ale czy to wystarczy na finał?


  SOLIŚCI
Z notą 75.61 za short i 150.33 za free zwyciężył Dmitri ALIEV (RUS / 225.94). W jego czystym programie dowolnym nie zabrakło kombinacji 4T+2T, czy trójkombinacji 3A+1Lo+3S. Jedynie musi popracować nad piruetami by uzyskiwać wyższe poziomy, ale i tak nie jest źle. W końcu dwie wygrane dają mu 30 pkt i miejsce w finale.

Na drugim miejscu uplasował się Vincent ZHOU (USA / 211.96). To był jego drugi start i po raz drugi wywalczył srebro. Suma 26 pkt. plasuje go w gronie pewnych kandydatów do finału.

Ivan PAVLOV (UKR / 195.73) zanotował spory awans. Na początku startów na Słowacji był ósmy. W Austrii zdołał wywalczyć brąz. Dodatkowo w shorcie (67.43) był nawet drugi. Niestety nota 14 pkt nie przyniesie mu finału.
PARY SPORTOWE
Dla par sportowych to były już trzecie z planowanych czterech zawodów. Ostatnią szansą na zdobycie punktów będzie rywalizacja w Polsce.


Zwycięzcy Amina ATAKHANOVA / Ilia SPIRIDONOV (RUS / 162.50) po czystym shorcie prowadzili z notą 56.11. W programie dowolnym (106.39), choć z lekkimi potknięciami, również nie pozwolili by ktokolwiek ich wyprzedził. Ich programy mają zarówno bardzo mocne punkty (np. podnoszenia), ale i niestety bardzo słabe (np. 3twist na poziomie 1). Summa summarum debiutujący na międzynarodowej arenie Rosjanie za wygraną zdobyli 15 pkt, następne "czekają" na nich w Polsce.

Srebro wywalczył duet z Czech. Anna DUSKOVA / Martin BIDAR (CZE / 158.71) startowali na JGP Łotwy, gdzie łączna ocena 134.83 dała im czwartą pozycję (choć oddzielnie za PS i FP byliby trzeci) W Austrii nie tylko wskoczyli na miejsce drugie, ale i zdecydowanie poprawili swój wynik.

Trzecie miejsce wywalczyli, zwycięzcy z Łotwy: Renata OGANESIAN / Mark BARDEI (UKR / 152.92). Najwięcej błędów pojawiło się w shorcie. Trochę mniej w dowolnym, a już na pewno doskonale wyszedł im potrójny wyrzucany Rittberger i spirala śmierci przodem wewnątrz. Łącznie 26 punktów na razie plasuje ich na pierwszym miejscu w klasyfikacji cyklu. W najgorszym wypadku do finału wejdą z trzeciej pozycji.Szczegółowe wyniki - TUTAJ

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.