poniedziałek, 14 września 2015

Plejada polskich łyżwiarzy w Oświęcimiu

V Puchar im. Krystyny Mydlarz

Oświęcim

2015-09-11 - 2015-09-13

MOSiR Oświęcim


Zawody odbyły się aż w sześciu kategoriach solowych: brązowej, srebrnej, złotej, novice (I, II) a u juniorów i seniorów  zaprezentowały się  także pary taneczne.
 Szczegółowe wyniki można poznać TUTAJ

Dodatkowo juniorzy walczyli o przepustkę do międzynarodowego Junior Grand Prix Toruniu.

Na siedem solistek konkurencję  wygrała Elżbieta Gabryszak (UKLF Unia Oświęcim). Za nią uplasowały się dwie reprezentantki klubu MKS Axel Torun tj. Aleksandra Rudolf  - srebro i Agnieszka Rejment - brąz.

Na najwyższym stopniu podium wśród sześciu solistów stanął Ryszard Gurtler (UKS Ochota Warszawa). Na miejscu drugim uplasował się Michał Woźniak (UKL Spin Katowice), a na trzecim Eryk Matysiak (MKL Lodz).

W tańcach wystartowały  trzy duety, więc problem kto pojawi się na JGP rozwiązał się sam ;) . Jednak nie oznacza to, że rywalizacji nie było w ogóle. Była i to spora, bo walka rozchodziła się o kolor medalu. Ostatecznie złoto i srebro wywalczyli reprezentanci klubu LTLF Łódź tj: Oleksandra Borysowa/Cezary Zawadzki oraz Jenna Hertenstein / Damian Binkowski, natomiast brąz przedstawiciele MKS Axel Torun - Anastasja Polibina / Radosław Barszczak.

Z największą niecierpliwością oczekiwano na noty i tańce Natalii Kaliszek i Maxima Spodireva.

Główna sędzina Danuta Dubrowko w asyście kontrolera technicznego Haliny Gordon-Półtorak i specjalisty technicznego Joanny Budner oraz trzech sędziów oceny w składzie: Maria Miller, Danuta Dubrowko i Malgorzata Sobkow, oceniło taniec naszych seniorów, odpowiednio na 51.73 pkt (SD) i 79.40 pkt (FD), co dało łącznie 131.13 pkt.

Przypomnę, że ich rekord uznany przez ISU z poprzedniego sezonu, wynosi 131.78 i pochodzi z MŚJ'15.

Na tafli do rywalizacji w kategorii seniorów stanęło czterech solistów. Najlepszy zarówno w programie krótkim jaki dowolnym był Igor Rezniczenko (UKS Ochota Warszawa), który zdecydowanie prześcignął rywali i zdobył 196.93pkt. Za nim uplasowali się zawodnicy klubu MKL Łódź:  Krzysztof Gała (157.14) i Łukasz Kędzierski (154.92). Stawkę zamknął Wiktor Witkowski z 127.21 (LTLF Lodz).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Foto na blogu

Zdjęcia pochodzą głównie z portali: isu.org, wikipedia.org, zimbio.com, skatecanada.ca ,Yahoo! Sports i mają charakter informacyjny.